'Eylül' kitabını okudunuz mu?

"Kalabalık içinde yalnız yaşamak, kalabalık içinde gezip beraber bir köşeye kaçmak, işte asıl zevk budur. İnsan kalpleri, birbirine bağlılığın ne demek olduğunu o zaman anlar. Ben seni ne kadar sevdiğimi başka kadınları gördüğüm zaman anlıyorum."

...

"Düşündükçe Suad'ı değil, onun ruhunu, sade ruhunu sevdiğini görüyordu. Bu büsbütün başka bir aşk, yeni bir aşktı.
Onu, ele geçiremeyeceği, sahiplenemeyeceği, başka hiçbir kadında bulamayacağı için seviyordu. Bakışı için, gülümseyişi için seviyordu."

...

"Azıcık fedakarlığa katlanılmayınca hiçbir şey yapmak mümkün değildir."

...

"Ben seni ne kadar sevdiğimi başka kadınları gördüğüm zaman anlıyorum."

...

"[...] asıl zavallı erkeklerdir. Kadın olmayınca bir erkek hayatının ne verimsiz, ne yağmursuz, ne çorak bir siyah çöl olduğunu bilseniz. Bunu erkekler de bilir de sonra unuturlar."

...

"Ve kadın bunu anlamıştı, çünkü hiçbir kadın böyle bir aşkı ne kadar gizlenirse gizlensin, hissetmemesi mümkün olamazdı. Gözlerin derinlerindeki, dudaklardaki arzu ateşine hiçbir kadın ruhu hissiz kalamazdı. Demek biliyordu, fakat kabul ediyor muydu?"

...

"Goethe'nin dediği gibi, layık olan kazanır ve kazanamayan layık değildir."

...

"Ah, ara sıra ruhunu heyecanla titreten o temiz sevgi ve şiir sürekli olsaydı..."

Eylül - Mehmet Rauf

#KitaplarKalpKırmaz

1|1
10|4

En İyi Kız Görüşü

• Madem ki mesut olmak mümkün değildir,
    olmaya çalışmakta mesut olmazsa bile öyle görünmekte güzel bir metanet, bir kuvvet var geliyordu. O zaman tevekkülde bir muzafferiyyet değilse bile bir güzellik bahusus bir rahat bulunduğunu anlar.

Halbuki hayata karşı isyan insanı hatta rahattan mahrum bırakıyor,
    felâketten felâkete değil, sefaletlere, hatta rezaletlere atıyor, levs içinde bile çalkıyordu. Demek hayatının Eylülünde de yeis ve fütur yerine takayyüt bir şeye yarayabiliyordu.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu tür kitaplara bayılıyorum, not aldım, okuyacağım.

0|1
    0|0
  • Mevsimleri anlatır gibi bir hali var, okumam.

0|0
    0|0
  • Lisede iken okumuştum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...