Kapat

Kitaplarda ana karakterlere genellikle mükemmel bir profil çizilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bazen bu kadar güzel, zengin, iyi insanların bir arada olması çok saçma deyip okumayı bırakasım geliyor siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
2|26

En İyi Erkek Görüşü

• Yazarın hayal dünyasında kurguladığı, genellikle kendisinde olmasını istediği "mükemmel insan" tanımını karakterlerde yansıtıyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle. Gerçekçilik esere daha çok değer katıyor.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 25

• Yazarların gerçekçi olup hata yapabilen karekterler üretmesi daha iyi oluyor

1|0
    0|0
    • Hata yapsalar bile en azından fiziksel olarak mükemmel insanlar oluyor

• hepsi öyle değil genelde okuduğun yazara göre değişir

bir de ana karakterin nasıl o hale geldiğini biliyorsun ya kötülük yapsa bile kötü olarak algılamıyorsun

1|0
    0|0
    • Haklısın ama sen kötü bile olsa çirkin bir insanın hayatını okudun mu hiç? En azından kurgu olan romanlarda

• romanlarda pek güzellik çirkinlik kavramına bakmam ben ama yani genelde hep hayal ettiğimiz için ortaya çıkan şey çirkin olmaz bence.

• O kadar kitap okuyorum, mükemmel karakterleri olan bir kitaba rast gelmedim diyebilirim.
    Belki popüler kültür romanları okuduğu için sana öyle geliyordur.

1|0
    0|0
  • Ona göre kitap seçmek gerek.

1|0
    0|0
  • var bu napsın adam yok gibimi davransın hayalkuruyon kitap yazcan barı en iyisini yaz kitaptadamı sefalet cekelim 😛😅

1|0
    0|0
    • Romantik kitapları okumayı seviyorum ama genelde kimseyi begenmeyen çok güzel bir kadın ve ya adamın yıllar sonra kendi gibi birini bir şekilde bulması üzerinden yürüyor olaylar sıkıldım :D

• Belki de insanların bu tarz yaşam biçimlerine hasret kaldığından dolayı ve okudukça kendini ana karakterle özdeştirip mutlu olacağını bildiklerinden böyle kitaplar yazıyorlardır Meridacım?
    *Bir şeye dayanmıyorum, kendi fikrim.

1|0
    0|0
  • ozaman fareler ve insanlari okumani oneririm okuduğum en iyi kitaptı zaten pek kitap okuyan biri değilim😄

1|0
    0|0
  • Karakterin ilgi çekmesi lazım kendine hayran bırakılması açısından abartıyolar sonuçta sınır hayal gücü

1|0
    0|0
  • bir nevi reklam yüzü gibi düşün ;) Yatırımlar boşa gitmemeli

1|0
    0|0
  • Dizilerde de çok olmuyor mu? Hep yakışıklı boylu poslu bir erkek olur :D

1|0
    0|0
  • Hayallerde de bir araya getiremeyeceksek bu yapboz parçalarını. Nasıl gerçek olmasını bekleriz?

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum saçma bence.

0|0
    0|0
  • Çünkü herkes aslında mükemmeldir.

misal iskeletor da kötü karakterdi ama o da mükemmeldi. Adamda kas-tendon neyim olmadan benden bile çevikti

0|0
    0|0
  • Öyle olunca dikkat çekiyor sanırım

1|0
    0|0
  • Haklısın

1|0
    0|0
  • hiç kimse mükemmel değildir

1|0
    0|0
  • Biraz olması lazım fakat fazla olmasın saçma oluyor.

1|0
    0|0
  • dostoyevski camus falan oku

1|0
    0|0
  • aaaaa kitap okuyan biri

1|0
    0|0
  • Buyuzden ana karakter

1|0
    0|0
  • Benim okuduğum kitaplarda yok

0|0
    0|0
  • sana var ya %100 katılıyorum. stephen king'in romanlarında bu yok işte. adamlar bir yaşlı çift anlatıyor ponçik der yanaklarını sıkarsın. meğerse kadın adamı gençliğinde boynuzlamış :D

0|0
    0|0
  • okuduğum kitapları sorguladim hiç mükemmel insanlar ana karakter değildi. Sen hangi kitabı okudun acaba

0|0
    0|0
  • Gerçekçi olmak lazım.

0|0
    0|0
  • Klasiklere dönüş yap derim. olmadı 20. yy japon edebiyatına sarıl.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Farklı türde kitaplar oku :) Mesela Dostoyevski. Üç kitabını okudum, üçünde de karakterler hiç öyle dediğin gibi değil :D

1|0
    0|0
    • Çirkin değillerdir ama :D Ben Suc ve Ceza yı okudum sadece

• O senin hayalin ama :D Budala, kumarbaz, suç ve ceza...
      Aynı şekilde Balzac- vadideki zambak, Sabahattin Ali- Kürk mantolu madonna :)

Yükleniyor...