Kitaplarda ana karakterlere genellikle mükemmel bir profil çizilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bazen bu kadar güzel, zengin, iyi insanların bir arada olması çok saçma deyip okumayı bırakasım geliyor siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
2|26

En İyi Erkek Görüşü

• Yazarın hayal dünyasında kurguladığı, genellikle kendisinde olmasını istediği "mükemmel insan" tanımını karakterlerde yansıtıyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle. Gerçekçilik esere daha çok değer katıyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Karakterin ilgi çekmesi lazım kendine hayran bırakılması açısından abartıyolar sonuçta sınır hayal gücü

1|0
    0|0
  • Yazarların gerçekçi olup hata yapabilen karekterler üretmesi daha iyi oluyor

1|0
    0|0
    • 29gün

Hata yapsalar bile en azından fiziksel olarak mükemmel insanlar oluyor

• Ona göre kitap seçmek gerek.

1|0
    0|0
  • var bu napsın adam yok gibimi davransın hayalkuruyon kitap yazcan barı en iyisini yaz kitaptadamı sefalet cekelim 😛😅

1|0
    0|0
    • 29gün

Romantik kitapları okumayı seviyorum ama genelde kimseyi begenmeyen çok güzel bir kadın ve ya adamın yıllar sonra kendi gibi birini bir şekilde bulması üzerinden yürüyor olaylar sıkıldım :D

• hepsi öyle değil genelde okuduğun yazara göre değişir

bir de ana karakterin nasıl o hale geldiğini biliyorsun ya kötülük yapsa bile kötü olarak algılamıyorsun

1|0
    0|0
    • 29gün

Haklısın ama sen kötü bile olsa çirkin bir insanın hayatını okudun mu hiç? En azından kurgu olan romanlarda

• 29gün

romanlarda pek güzellik çirkinlik kavramına bakmam ben ama yani genelde hep hayal ettiğimiz için ortaya çıkan şey çirkin olmaz bence.

• O kadar kitap okuyorum, mükemmel karakterleri olan bir kitaba rast gelmedim diyebilirim.
    Belki popüler kültür romanları okuduğu için sana öyle geliyordur.

1|0
    0|0
    • 28gün

Haklısın ama klasikleri okumak gelmiyor içimden çok azini okudum

• Belki de insanların bu tarz yaşam biçimlerine hasret kaldığından dolayı ve okudukça kendini ana karakterle özdeştirip mutlu olacağını bildiklerinden böyle kitaplar yazıyorlardır Meridacım?
    *Bir şeye dayanmıyorum, kendi fikrim.

1|0
    0|0
  • ozaman fareler ve insanlari okumani oneririm okuduğum en iyi kitaptı zaten pek kitap okuyan biri değilim😄

1|0
    0|0
  • bir nevi reklam yüzü gibi düşün ;) Yatırımlar boşa gitmemeli

1|0
    0|0
  • hiç kimse mükemmel değildir

1|0
    0|0
  • Dizilerde de çok olmuyor mu? Hep yakışıklı boylu poslu bir erkek olur :D

1|0
    0|0
  • Hayallerde de bir araya getiremeyeceksek bu yapboz parçalarını. Nasıl gerçek olmasını bekleriz?

1|0
    0|0
  • Çünkü herkes aslında mükemmeldir.

misal iskeletor da kötü karakterdi ama o da mükemmeldi. Adamda kas-tendon neyim olmadan benden bile çevikti

0|0
    0|0
  • Biraz olması lazım fakat fazla olmasın saçma oluyor.

1|0
    0|0
  • Öyle olunca dikkat çekiyor sanırım

1|0
    0|0
  • Haklısın

1|0
    0|0
  • Buyuzden ana karakter

1|0
    0|0
  • dostoyevski camus falan oku

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum saçma bence.

0|0
    0|0
  • aaaaa kitap okuyan biri

1|0
    0|0
  • sana var ya %100 katılıyorum. stephen king'in romanlarında bu yok işte. adamlar bir yaşlı çift anlatıyor ponçik der yanaklarını sıkarsın. meğerse kadın adamı gençliğinde boynuzlamış :D

0|0
    0|0
  • Benim okuduğum kitaplarda yok

0|0
    0|0
  • okuduğum kitapları sorguladim hiç mükemmel insanlar ana karakter değildi. Sen hangi kitabı okudun acaba

0|0
    0|0
  • Gerçekçi olmak lazım.

0|0
    0|0
  • Klasiklere dönüş yap derim. olmadı 20. yy japon edebiyatına sarıl.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Farklı türde kitaplar oku :) Mesela Dostoyevski. Üç kitabını okudum, üçünde de karakterler hiç öyle dediğin gibi değil :D

1|0
    0|0
    • 29gün

Çirkin değillerdir ama :D Ben Suc ve Ceza yı okudum sadece

• 29gün

O senin hayalin ama :D Budala, kumarbaz, suç ve ceza...
      Aynı şekilde Balzac- vadideki zambak, Sabahattin Ali- Kürk mantolu madonna :)

Yükleniyor...