Camus ve Başkaldırı?

Albert Camus'un başkaldırı sorunsalinda kendiyle çeliştiğini düşünüyor musunuz?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Ne yazık ki evet. Camus'yü sevdiğim halde, başkaldırısında ''saçma''ladığını düşünüyorum.

0|0
    0|1
    • 28gün

Çelişkimiz ayni konuda mi merak ettim. Camus Tanrinun varligini kabul etmiyor ancak buna rağmen ateşli bir şekilde "Tanrıya karsi baskaldiriyor."Olmadığını kabul ettigimiz bir seye neden isyan edelim degil mi?

• 26gün

diyecegim cok sey var ve sanirim biraz ters düşeceğiz dusuncelerimizde:)

• 26gün

dün (7 kasim) doğum günüydü Camus'un. Güzel de bir rastlanti oldu aslinda. Dediklerine katılıyorum ancak bu bir kaçıştan ziyade zorunluluk değil midir aslinda sence de. Dünyada mecazin üstünde bir sürgun hayati yasayan bizler icin yaşamak ve mücadele etmeye devam için binbir türlü neden sayilabilir belki, peki bunların kaçı yeteri kadar "anlamlı ve kabul edilebilir" Başkaldırının tek esasi vardır sayın ismini bilmediğim Camussever o da baskildirmaktir. Descartes düşünuyoeum oyleyse varim der. Andre Gise hissediyorum oyleyse varim. Camus ve biz diyoruz ki baskaldiriyoruz oyleyse variz. İsyan etmezsek varligimizin ne anlami kalır? Kafa yormamiz gereken (şahsi fikrim Tanri düşüncesi haricinde çünkü o tamamen yeni bir cikmaz
      not:guzel sohbetiniz icin teşekkürler, sıkıldığınz zaman bitirebiliriz ben memnunum durumdan :)
      not 2: isminiz neydi?

Erkekler Ne Diyor 2

• Albert camus hayvan türü depil miydi ya djskdk

0|0
    0|0
  • Kendiyle çelişiyor olabilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...