'Budala' kitabını okudunuz mu?

"Belki ömrümüzce sevemeyeceğimiz birini yağmurlu bir havada güzel bulup sevivereceğiz."

...

"Aptalca... mutlu olmaktansa, nedenini bilerek mutsuz olmak daha iyidir."

...

"Param olduğunda, benim de son derece orijinal biri olduğumu göreceksiniz. Paranın en bayağı, en iğrenç yanı insana yetenek bile verebilmesidir. Dünya batana kadar da vermeye devam edecektir."

...

"Kazanç hırsı insanları bugün cinnete kadar sürüklüyor."

...

"Güzellik bir gizemdir."

...

"Ama biliyor musunuz, her şey hayal aleminde kalıyor, hiçbir şey gerçeğe dönüşmüyor. Bu niçin böyle, anlayamıyorum?"

...

"Emin olun ki, Kristof Kolomb Amerika' yı bulduğu zaman değil, fakat bulmak üzere olduğu zaman daha mutluydu. İnanın ki, mutluluğun en hararetli dakikası belki, Yeni Dünya'yı keşfetmeden 3 gün önce, bütün tayfaların ümitsizlik içinde ayaklanarak, Avrupa'ya tekrar dönmek istediği zamandı. Kolomb onu, belli belirsiz gördü. Öldüğü zaman nereyi bulduğunu tam anlamı ile bilmiyordu. Asıl önemli olan şey hayattır. Yalnız hayat!"

...

"Böyle bir dünyada dürüst olmak “budala” olmaktır."

...

"Evet, kitaplardan, hayallerden oluşan, içe kapanık ve fantastik bir dünyası vardı ve güçlü, derin bir dünyaydı bu..."

...

"İnsanların bana saygı duymasını isterim prens. Nasıl desem, kalbimi armağan ettiğim insanlardan da beklerim bunu. Prens, ben kalbimi çok sık armağan ederim insanlara ve her zaman aldatılırım."

Budala - Fyodor Dostoyevski

#KitaplarKalpKırmaz

1|1
4|0

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...