TÜRK tarihimizle ilgili bilgilendirici kitaplar önerir misiniz?

Artık boş boş gezmek istemiyorum. Bana bilgilendirici kitaplar önerir misiniz? Tarihimizle ilgili.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• jean poul roux ile basla turklerin tarihi kitabi var on turklerden cumhuriyet tarihine kadar var...
    jean poul roux nun turklerin ve mogollarin eski din kitabida kulturel olarak faydasini gorursun...
    nazim tektasin tanrinin askerleri serisi var o da hosuna gidebilir...

devlet-i aliyye icin ama tevarih-i al-i osman asikpasazadedir bir de naimanin ve cevdet pasanin kitaplaridir... bunlar agir gelir ama son zamanlarda ahmet tasagil hocanin kitaplari var internetten bulabilirsin gene on turk tarihi icindedir... daha yalin osmanli icinse ahmet simsirgil var kayi adindaki seri kitaplari...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hüseyin nihal ATSIZ - Türk tarihi üzerinde toplamalar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• BKM ye uğra ve bunu orada ki çalışanlardan birine sor... Sana kitap tavsiyesi yapacaktır veya reyonu gösterecektir...

1|0
    0|0
    • Veya BKM nin sitesine gir bak oradan tarih kitapları bölümünü araştır daha sonra dikkatini çeken okumak istediklerini seç ve hangi mağaza da mevcut diye arama yap daha sonra o mağazaya uğramadan önce ayırt sonra uğra al :D

• Gerçek Türk Tarihini mi Öğrenmek istiyorsun
    Arif Erman - Türklerin Gerçek Tarihi... oku.. biraz pahalı korsanını bul ama orjinali 32 tl

1|0
    0|0
    • Atsizin kitaplarini okudunuzmu?

• Ilber Ortayli Turklerin Tarihi? Nasil

• onu okumadım bilmiyorum... ama ilber ortaylı sağlam tarihçidir.. o şekspire şeyh pir diyen malı okuma yeter :D.. birde murat bardakçı nın şah baba var o da çok güzel...

• İlber Ortaylı kitapları

1|0
    0|1
    • Hangisi mesala

• Yorumunu neden eksilemis olanilirler

• İlber Ortaylı sert yorumlar yapan biraz medyatik bir tarihçi. Fikirleri bazılarını rahatsız edebilir

• Halil ünalcık - devleti aliyye

1|0
    0|0
  • ilber ortaylı ve halil inalcık hocanın kitaplarını okumanı tavsiye ediyorum. direk kitap ismi vermeme gerek yok emin ol. sadece bu iki hocayı okusan yeter. bulursan köprülü hocadan da oku. batı tarzı abartı seviyosan Hammer de olabilir.

1|0
    0|0
  • Modern turkiyenin dogusu
    Turkiyede cagdaslasma

1|0
    0|0
  • Tarihi boşver nitelikli kitapları oku

1|0
    0|0
  • Robinson CCruee

1|0
    0|0
  • yuh gari sen nasil kizsin senin normalde instada foto paylassip ask triplerine girmen gerekiyor

1|0
    0|0
    • Bana bunlarin dogru oldugunu soyleyebilirmisin? Bir insana yakisirmi? Ben kendime yakistiramiyorum

• Burdanda sorabilirsin. Dinliyorum

• olmaz oyle neyse salla sen adamsin

• tarihin hangi dönemi ama selçuklu osmanlı cumhuriyet tarihi hepi de kendi içinde deniz derya

1|0
    0|0
    • Valla hepsi olur okumama gerek. hicbiri hakkind abilgim yok

• 120 filminin ilk 30 dakikasini izledim dun gece. Ilk baskta calan fon muzigi gece gece icimi parcaladi agladim 😄

• ☺ güzel film dir

• Tarihsel olarak okuma eğer öncedende kitap okuyosan olurda yeni başladiysan zor olur sıkılırsın

1|0
    0|0
    • Cidden ilk tarih kitaplari okudugumda hemen sıkılıp birakiyorum ama okumama gerek

• hangi tarz istiyorsun?
    ne tür yani?
    eski Türkler mi?
    hangi çağ daha dogrusu?

0|0
    0|0
    • Eski turk

• Yeni turkte bizimle ilgili butun tarihi

• Türklerin Tarihi diye ciltli kitaplar var
      mesela dogan avcıoglu
      ayrıca ilber ortaylının da vardı ama cilt olarak yok
      jean paul roux Türklerin tarihi diye bir kitap da var
      Genel türk tarihi diye bir kitap daha vardı Kültür bakanlıgının
      kısacası sen daha sıkıştırılmış ince yani 400-500 sayfalık mı okursun yoksa bunlardan mı bilemedim?
      özet yok genelde o yüzden

• En başta Nutuk.

1|0
    0|0
  • önce tuttuğun takım yeter. hangi tarih aralığını veya hangi olayı merak ediyorsun.

1|0
    0|0
    • Mesela turkler nasil musluman oldular? Ataturk donemini? Osmanli donemini? Katliamlari? Hepsini merak ediyorum

• eveeeetttt

• 😊😊😊

• Hüseyin Nihal Atsızın kitaplarını okuyabilirsin.

1|0
    0|0
    • Aa atsizintalebeleri duymustum

• bir kitabı vardı adını tam hatırlamıyorum ama onu okuyabilirsin'' Türk Tarihinde Meseleler ''olması lazım.

• İlber Ortaylı ve Halil İnalcık'ın kitaplarını okumalısın.

1|0
    0|0
  • dünyayı değiştiren liderler bu kitaptan başlarsan sıkılmazsın aksine aşık olursun tarihe

1|0
    0|0
    • Peki tesekkur ederim peki film onerebilirmisin tarihle ilgili

• Herkes farkli seyler oneriyor ama herkez ortak dusuncesi ilber ortaylının kitaplari. Hangisinden basliyim sasirdim.

• hic okumadim o adamin kitaplarini bilmiyorum :/

• Nutuk

1|0
    0|1
    • Nutuk okumaya calistim ama okuyamadim anlayamadim icinde karisik kelimeler vardi. Birdaha okumaya caliscam

• Cevabın yok sanırım. İngilizler istediklerini aldıkları için gittiler. Giderken de adı müslüman kafası gavur birini başımıza diktiler. Onların istediklerinizi yapacağımızı taahhüt ettiğimiz için gittiler. Hilafet kaldırılmadan ingilizler lozanı imzalamadılar bir araştır istersen.

• @Serdarronattt http://www.zekionsoz.com/?p=648 okuda biraz kulaktan dolma bilgilerin yanlışlığını gör

• Deli kurt romanını oneririm

1|0
    0|0
    • Ne anlatiyor

• Osmanlı sehzadelerinden birisinin öldürülmeden kurtarılması yetiştirilmesi aşk duygusallık tarihi bilgiler en güzel şekilde işlenmiş kitaba oneririm

• kadir mısıroğlu gibilerini boşver. İlber Ortaylı ve Sinan Meydan gibileri güzel. İlber Ortaylının kitapları vardır ama Sinan Meydanı bilmiyorum. Sinan meydanın kitapları da vardır büyük ihtimalle eğer yoksa videolarını izlersin :)

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...