"Sonsuzluk" Fikri Nasıl Ortaya Atılmış ?

Olaya somut açıdan bakarsak aslında tüm varlıklar bir gün yok olup gidiyorsa "Sonsuzluk" kavramı nasıl ortaya çıkmıştır¿

Günaydın 🙅

Güncellemeler:
1ay Mantıklı sorulara pembeli olsan bile az görüş gelir.. :));):):):):):):():(:):( xbxnxbd

3|1
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Eski Yunan'dan çıkmış bir fikir. En azından bizim bildiğimiz kadarıyla.

1|0
    0|0
    • 1ay

Temelini Platon atmıştı sanırım bu evrenin aslında tamamen başka bir evrenin varlığından ve bizimde onların yansıması olduğumuzu düşünüyor

• 1ay

Bunun hakkında daha fazla okumalıyım /:

• 1ay

İnsan aklı muazzam olabilir, ama değil akıl, algı bile saçma sapan hatalar yapıp insanı delüzyona sürükleyebilir.
      Düşündüğümüz kadar mükemmel değiliz.

En İyi Kız Görüşü

• işte o yok olacak varlıklardan bir grup acaba yok olmayacak olsak nolurdu diye düşünmüş ve sonsuzluk fikrini icat etmişler.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sonsuzluk aslında dünyanın sonuna kadardır. Gerçekte zaman yok bu yüzden bunun da sonu yok. Lan beynim yandı 😂

1|0
    0|0
  • Şu teknolojide bile neredeyse insanlığın yarısı doğduğu 100 kilometrekarelik alanın dışına çıkmadan ölüyorken, şu an bile Dünya'nın büyüklüğü sonsuz geliyorken biraz kafası çalışan bir adamın, Uludağın zirvesinden bakıp da sonsuz kavramını oluşturmuş olması çok muhtemel.

1|0
    1|0
  • varlıklar yok olmaz şekil değiştirir önce bu bilgiyi düzeltmelisin örneğin pet şişe topraktaki belirli minerallerden yapılır atılır bir süre sonra tekrar minerallere dönüşür örneğin elektrik ısı ve ışık a dönüşür vb.

1|0
    0|0
    • 1ay

Senin bedenin yok oluyor?

• 1ay

söylediğin şey yanlış ben kendiminkini örneklendirdim sen kendininkine bir örnek dahi vermedin senin söylediğin doğruysa benimki yanlış benimki yanlış ise buna anti tez yazarsın ama bunu yapamadığın için gereksiz bilgi yığılması yapmak istemiyorum diyip kestirip atıyorsun. diğer bir yazışmanda ilgilenemiyorum yazan insan a bu dar görüşlülük olsa gerek diyorsun ya az önce yazdığının ondan farkı yok o halde senin yaptığında dar görüşlülük olmuş oluyor.

• 1ay

boş konuşuyorsun

• sonsuzluk kavramı matemetikte ve fizikte ortaya çıkmış. yunanlılar ilk sayıyı keşfettikten sonra bunun nereye kadar ulaşabileceğini düşünmüş. ama buna reel bir değer verememişler bunun sonucunda bu sayıya sonsuz demişler.

1|0
    0|0
    • 1ay

kısaca sonsuz o kadar büyük bir sayıdır ki. üzerine bir tane sayı koyup çıkarsan bile değişmez sonsuzdur.

• Boşluk düşün kahinatta hicbirsey yok o boslugun sonu gelmez hep bosluk olarak kalir ve sonsuzluk olur anlatamadim insallah anlarsn

1|0
    0|0
  • Beğendim, sağda solda paylaştım. Güzel nokta.

1|0
    0|0
  • Onsuzluk nasılsa oda öyle bişey

1|0
    0|0
  • beyin yakan cinsten bir soru cidden düsündürücü 😃

1|0
    0|0
  • Ölüm korkusundan dolayı. İnsanoğlu ölümden korktuğu için ölümden sonra sonsuz yaşamı uydurdu totişinden

0|0
    0|0
  • Sonsuzluk diye bişey yoktur bana göre herşeyin bir sonu vardır

1|0
    0|0
  • bilememekten

0|0
    0|0
  • Tanrı kavramından ortaya çıkmış olabilir. Tanrı başlangıcı olmayan ve sonsuz olan olduğu için.

0|0
    0|0
  • Sonsuzluk kavramını insanın kendi beyni çıkardı. Etrafındakileri gözlemlemeden de sonsuzluğu isterdi insanoğlu.

0|0
    0|0
  • Allah azze ve cellenin müminlere Ahiret hayatın da ki vaadi.

0|0
    0|0
  • uzayı düşün hala keşfedilmemiş yerleri var ve büyüklüğünü kestiremiyoruz o yüzden sonsuzluk varmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Varolan ve gozlemlenebilen herseyin birgun yok olup gitmesi gercekligine karsin olusturulan perspektif bir dusunceden uretilen antitez gibi, diyalektif felsefede diyebiliriz belki...

ya da en basit olarak gorulen gercekligin ilerisini hayal etmek ve buna gore bir kavram olusturmak. Sonucta aklin bir siniri yok :)

1|0
    1|0
    • 1ay

Böyle açıklama yapmayı nerden öğrendin 😱

• 1ay

ilginç

• 1ay

yunanlılar bile böyle açıklayamamıştı. adamlar contayı yakmışlar bu kadar büyük sayıyı nasıl yazarız diye. sonunda biri demiş hocam uğraşma bu sayı olsa olsa sonsuzdur. kavram oradan çıkmış.

• öklitsizler giremez.

1|0
    0|0
  • bilmem ki

1|0
    0|0
  • Çünkü fıtri olarak insanda beka duygusu yani sonsuz olma isteği vardır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...