Deccal, Mehdi, Süfyan, Dabbetül arz Hakkında neler biliyorsunuz, Ne diyorsunuz ?

Deccal, Mehdi, Süfyan, Dabbetül arz Hakkında neler biliyorsunuz, Ne diyorsunuz ?

Deccal geldi mi gelecek mi ?

Mehdi nerde geldi mi gelecek mi ?

Dabbetül arz nedir nasıl birşeydir ne zaman çıkacak ?

Bu gibi sorularla muhattap olup kafanız hiç karıştı mı ? Neler düşünüyorsunuz ?

0|0
17|13

En İyi Kız Görüşü

• link gelenler belgeseli 50 bölüm azbuçuk abartılı taraflı ama izlemiştim ilgili bir çok kitaplarıda okudum link ilgimi çekiyor evet gizemli konular :)

0|0
    0|0
    • Gelenler belgeseli güzel ama bazı noktalarda abartılı gidiyorlar ama yine de güzel bir belgesel...

Kızlar Ne Diyor 16

• bunlar detaylı konular bilindiği üzere.ama kıyamet alametleri son 1000 yıldır gerçekleşiyor ve çoğu geride kaldı.yani zamanın az olduğuna inanıyorum.allah bilir elbet.bilime göre insanlığın 2000 dünyanın 3000 yıl vakti var.eğer kıyamet alametlerinden biri güneşin soğumasını düşünürsek.öncelikle güneşin hacmi devasa boyutlara erişip dünyayı alev topuna dönüştürmesi bekleniyor ve 3000 yıl sonra patlayacağı söyleniyor.kıyamet 3000 yıl sonramı diye düşünebiliriz.işte bunlar kafa karıştırıyor.ama deccal biranda çıkıcak biri değil.zaten var olan yaşayan biri zamanımızda.ama vakti bekliyor.böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Deccal dinin güçsüzleştiği, ilmin yetersiz hale geldiği bir anda ortaya çıkar. Bunu biliyorum

0|0
    0|0
  • İlgimi çekti. Pek bilgim yok, olmasını isterim ama.

0|0
    0|1
    • Kıyamete yakın bir dönemde çıkıp İsl�m dinini ve ümmetini ifsad edip kötülüklere sürükleyecek olan ve aynı zamanda kıyametin alametlerinden sayılan biri.

Deccal, "decl" kelimesinden "çok yalancı, aldatıcı, hilekar" manasına gelmektedir. O "Bu ümmetin ahir zamanında çıkacak Yahadilerden biri olup ilahlık iddia edecektir." Yalancı olduğundan kendisine bu isim verilmiştir.

• Kıyamete yakın bir dönemde çıkıp İsl�m dinini ve ümmetini ifsad edip kötülüklere sürükleyecek olan ve aynı zamanda kıyametin alametlerinden sayılan biri.

Deccal, "decl" kelimesinin abartılı halidir "çok yalancı, aldatıcı, hilekar" manasına gelmektedir. O "Bu ümmetin ahir zamanında çıkacak Yahudilerden biri olup ilahlık iddia edecektir." Yalancı olduğundan kendisine bu isim verilmiştir.

• Hıııımm anladım..

• düşünmemeyi düşünüorm :)

0|0
    0|0
  • geleceklerse gelsinler artık

0|0
    0|0
  • Mehdi tayyip erdoğan sadece onu biliyorum

0|1
    4|6
  • Sallamasyon şeler bunlar :D

0|0
    2|0
  • Hasan Karacadağ filmleri izliyorum ufkum açılıyor . :))

0|0
    0|0
    • O adamın sadece bir filmini çok gerçekçi buldum o da Semummmm :)

• Ben küçükken izlemiştim o yüzden etkisi büyüktür ben de .Şimdi izlesem işin tekniğine bakardım ama nasıl bir iz bıraktıysa bende onu bile yapamıyorum :D

• Öyle şeyleri izletmemek lazım çocuklara çocuklar sanal şeyleri hemen kabullenemezler

• mesih gelmek üzere ^^

0|0
    1|1
  • Aferin gece gece korkut

0|0
    0|0
  • onlarda kim

0|0
    0|0
  • deccalin askeriyim inşallah

0|0
    0|1
  • Evet Deccal'i biliyorum.

0|0
    0|1
  • Gece gece konuşamam, korkarım :)

0|0
    0|0
  • Evet araştırmıştım az çok bilgim var.

0|0
    0|1
  • Bu konular küçüklüğümden beri benim ilgilimi çok çeker. Bu konuları araştırmayı çok severim.

1|0
    0|0
    • Aynen benimde küçüklüğümden beri. Hem korkarım hem araştırırım :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Deccal ve mehdi konusun da yazılanlar asparagas olabilir. Bana göre bir insan bir yaratık değil de bir düşünce biçimi bunlar. Deccalizm ve mehdizm bir fikir akımı olabilir. Deccalizm dikta ve faşizmle insanları, bölgeleri, ülkeleri etkisi altına alacak. Çizdiği rol modeliyle insanları etkilecek. Örneğin ; Bir adam çıkacak fikir de İslamiyet'ten bahsedecek ama elini attığı her islam ülkesini mahvedecek. (RTE) İnsanların dini duygularını istismar edip fitne yayacak. Mehdizm ise fikir olarak deccalizme karşı direnecek. Dini araç olarak kullanmasını, insanları dinle etkilemesine karşı çıkacak. (#geziparki)

0|0
    0|0
    • Müslümanım diyip Müslümanlığa zalimlik eden müslüman olamaz.Maun Suresini inceleyin.Dini istismar edenlerin ibadetlerini kabul etmiyor Rabbimiz.

• deccal uydurmadır. kuranda en ufak bir şekilde geçmez. uydurma hadislerle uydurulmuştur. dünya tarihinde binlerce insan mehdi olduğunu söylemiş fakat hepside yalancı çıkmış ölmüş gitmişlerdir. bugün adnan oktar ve hasan mezarcı en bilinenlerdir. kendilerini mehdi ilan etmişlerdir. onlarda geberip gidecektir.)

0|0
    1|1
  • Çok araştırdım bu konuları zamanında sonra işin içinden çıkamadım çünkü her kaynakta farklı şeyler yazıyo.Geçen başıma bir olay geldi Eminönünde oturuyodum bir adam çıktı geldi uzun saç ve sakallı beni Allah yolladı ben Hz.Mesih'im namaz kılın falan diyodu sonra bunu İngilizce söyledi turisler için. Sonra kimse takmayınca çekip gitti isteyenler için facemde foto var

0|0
    0|0
  • bu konulara girdin mi sonucsuz kalıyor.birisinin bilecegi seyler degıl bunlar kımse dın alımı degıl burada

0|0
    0|0
  • cübbeli ahmet hocanın saatlerce videoları var youtubede ac izle

0|1
    0|0
  • kafa karıstıracak birsey yok bunda

anlatılanı yazılanı dinleyip okuyoruz

hepsi bu

0|0
    0|0
  • dabbe dışında hangisi Kur'an da geçiyor?

0|0
    0|0
    • Dediğin gibi diğerleri açık bir şekilde geçmiyor ama müffesirler dolaylı olarak manaları vurgulamışlardır. Sahih hadisler nakledilmiştir

• Kur'an da net olarak geçmeyen şeye itibar etmem. Yani şu deccal ve sufyan denen şeye inanmıyorum. Dabbe meselesine gelince de ayrıntılı bir bilgi yok Kur'anda fakat hadisler nereden besleniyorsa artık garip garip tasvirler yapmışlar. Özel isim olarakta kullanılmıyor. Yani olağanüstü hiçbir şey beklemiyorum. Beklediğim tek şey kıyametin ansızın kopmasıdır. Mehdinin geleceği de yine hadislerle bildiriliyor. Kur'an Hz.İsa'nın öldüğünü de net şekilde söylüyor.

• bunlar gelse ilk beni bulur o yüzden herkes rahat olsun

0|0
    1|1
  • alayı yalan.

0|1
    3|2
  • dediklerinin hiç birinin ne olduğunu bilmiyorum kardeş

hee geldi gelecek bekle sen daha

0|0
    1|1
  • mehdi ekeri biliyom ben

0|0