Uygarlığın gelişmesinde sanat mı, bilim mi önemli?

size göre gelişimde sanat mı daha etkilidir yoksa bilim mi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kadın daha etkilidir, kadınlar olmasaydı şimdi çok daha ilkel bir dünyada yaşıyor olurduk. (şimdikinden farklı bir şekilde ürediğimizi varsayarak)

Erkekler Ne Diyor 16

• Bilim her zaman :)

• her ikiside önemli tabi ama bilim daha önemli

• Bilim sanattan daha önemlidir.Bir millet bilim alanında gelişiyorsa ,sanatsal gelişime göre daha ileri gitmiştir.Ama üstüne sanatsal yönden de gelişirse uygarlıklarına daha çok değer ve renk katmış olurlar.Bilim, çok verimli ama üstü boş olan toprak gibidir.Sanatta bu verimi süsleyeceğimiz çiçekler,bitkiler gibidir.Uygarlık ikisine de muhtaçtır.

• her ikiside olmalı yoksa ikisinin de bir anlamı olmaz ama artık bu de çıplaklık bile sanat oldu yani onun için bazı sanatlar geride kalsa iyi olur sanki

• Bence sanat daha etkili

• Böyle sorunca gelişimden kastın teknoloji olarak algılanıyor. Ve bu durumda bilim ön plana çıkıyor (Her ne kadar Etmus biraz zorlamışsa da bence olmamış.) Ama zamanı biraz geriye alırsak, sanat/zanaat ayrımından önceye gidersek, sanat sayesinde uygarlıklar daha iyi yaşam koşullarına sahip olmuştur. Yani benim bu soruyu cevaplayabilmem için, uygarlığın gelişmesinden kastının ne olduğunu da belirtmen gerekiyor.

• sanat, cunku sanat aslinda bilimleri de temel alir ve birlikte gelisir. bir dans sahnesinde hem matematik hem de fizikten yararlaniliyor en basiti. hatta dance motion denen bir bilim dali dahi var su anda...

• Matematik xD

• Bilim daha önemli .

• bir mühendis olarak tabi ki bilim derim..zaten bilim insanın ihtiyaçları doğrultusunda ilerler..

• hani derler ya sabaha kadar bilim

• bilim diyorum... sanatı kaç kişi gorebiliyorki zaten... hayat içinde kulandıgınız cok seyin ne emekler ve ne fedakırlıklarla cıktıgını dusunmeden tuketiyoruz. nasıl oluyor nasıl yapılır diye dusunmuyoruz bile... sanat dönemsel kesinlikle gelişim icin gerekli.. ama tek basıan yeterli degil... sanat da bir bilimdir ayrıca...

• ilim bence .

• kültürel birikim, eğitim önemli, bilinçli insan ve bilinçli toplum olmak önemli..

• para onemlı para asgarı ucretle calısan bır halktan bılımede sanatada para harcamasını bekleme

• para her alanda önemli tabi ki

• ilim :)

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...