Sizce Ben Çok mu Ukalaca Düşünüyorum?

Arkadaşlar sitede görüyorum çoğunuz sorularınızda ya da görüşlerinizde inanılmaz kötü derecede Türkçe ifadeler kullanıyorsunuz. Tamam ben de Türkçe ilahı falan değilim ama bu konuya takıntılıyım. yani bu konuda farkettiğim yanlış yazıları eleştiriyorum ve bazen sert üsluplar kullanabiliyorum. insanlardan da genelde seni ilgilendirmez, sana ne gibi tepkiler alıyorum. Hayır arkadaşım beni ilgilendirir. Hatta tüm Türk toplumunu ilgilendirir. Eğer ki sen bu ülkenin vatandaşıysan ve bu ülkede doğup büyümüşsen, bu dili konuşuyorsan sen bu dile saygı duymak ve gerektiği gibi konuşmak zorundasın. Sizce ben yanlış mı düşünüyorum? fikirlerinizi dinlemek isterim bu konu ile ilgili. (gizli sen gelme canım b*kunu çıkartıyosun :))

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• dogru diyorsun ama ben kendi sahsima konusayim ben almanyada dogdum büyüdüm elimden geldigi gibide düzgün konusmaya yazmaya özen gösteriyorum

0|1
    0|0
    • 1ay

Hayır bak senin durumun farklı zaten dikkat ettiysen ben bu ülkede yaşayan doğan büyüyen ve bu ülkenin dilini kullananlardan bahsediyorum. Sen Almanya'doğup büyümüşsün ve ona rağmen dikkat etmeye çalışıyosun ben buna saygı duyarım. Ancak benim bahsettiğim bu ülkede bu ülkenin dilini kullndığını sanıp yanlış kullananlara.

• 1ay

Hatta senin bu ince düşüncen buradaki dili kullanmayı bilmeyenlere örnek olsun ben kendi adıma teşekkür ederim sana 😊

• 1ay

Bende teşekkür ederim☺

Kızlar Ne Diyor 2

• Ya haklısın da burası öyle resmi bir yer değil sonuçta eğlence amaçlı ya da vakit öldürmek için giriliyor doğal olarak o kadar abartılıcak bir konu değil.

0|1
    0|0
    • 1ay

Ben sadece burayı kastetmiyorum ben bunu günlük hayatımda da çok yapıyorum. Bir de şöyle bir durum var ki burada eğlence amaçlı vakit harcamak için dolaşıyoruz ama bu süre içerisinde burada kullanacağımız göreceğimiz duyacağımız her şey normal hayatımıza da yansıyabilir. Zaten bizim dilimizin gittikçe körelmesinin en büyük sebebi bu önemsememek.

• 1ay

Açıkçası çok umrumda değil en büyük eksiklik bu olsun.

• 1ay

Dilini kaybeden bir ülke herşeyini kaybeder

• Sende haklısın lakin, senin de yazım şeklinde sıkıntı var.
    Nokta koyduktan sonra büyük harfle başlaman gerekir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Telefonda otomatik büyük harf var ama bilgisayarda yok. O yüzden ona çok takılmıyorum keşke herkes benim kadar hata yapsa. Ayrıca benim de hatalarım vardır elbet hatasız değilim 😊

• 1ay

Bak mesela , bende yapmışım :)
      Bahsettiğin yazacağıma saçma sapan bir kelime çıkmış.
      Yani gayet normal ve doğal bir olay.

• 1ay

Ya tabiiki ben de herşeye takılmıyorum o kadar hatalar olacak az önce senin yaptığın basit bişey bilinçli değil. Daha dün biriyle böyle bir tartışma yaşadım morelim çok bozuk demiş başlıkta. Sorunun içeriğinde de morel demiş bikaç kere ben de dedim ki morelin değil moralin bozuktur dedim sonra girdik birbirimize 😂 başka bir kız vardı mesela buna benzer biraz alaycı bir tavır takınmışım farkında olmadan beni öyle utandırdı ki mesela beni dinledi bekledi sabretti haklısın ama ben türk değilim ama dikkat edicem dedi. Yani türk olmayan bir kız bile bana anlayış gösterip dikkat ediyo. Sonra binbir şey özür diledim aldım gönlünü

Erkekler Ne Diyor 3

• Sana ne dedikten sonra yapacak bir şey yok malesef. Herkes bu kafada.

0|1
    0|0
    • 1ay

aynen öyle. ama işte ben yine de insanlara nedenini açıklıyorum ama anlamak istemiyo sen düzgün kullan dilini ben böyle kullanıcam diyo bir de utanmadan.

• Yani bu sitede pek dikkat etmiyorum sonuçta ciddi bir yer değil

0|1
    0|0
  • biraz

0|0
    0|0
Yükleniyor...