Kelebek etkisi ne demek?

bir soruda okudum anlamadim gercekten soruyorm kelebek etkisi ne demek aciklayabilirmisiniz lutfen

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Yaptığınız küçük bir iyilik birçok başka hayatı etkiler ve son olarak size tekrar iyilik olarak döner. Bunu bazen farkedersiniz bazen edemezsiniz. Ama yaptığınız küçük bir hareket geleceğin oluşumunu etkilemiştir.
    Kelebek etkisi bu oluşumda bazen tersine de görev alabilir. Yani yapılan büyük bir hareketin etkisi küçülebilir de.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Butterflty effect, aslında bir çok konuyla birbirine bağlı, temelde dünyada her şeyin, bir biriyle ilgili olduğu teorisi. Bir çok örnekler, bir çok film, bir çok kitap var. Evrende hiç bir şeyin yok olmadığı, evrenin hafızası olduğu, burada uçan bir kelebeğin oluşturduğu, hava akımı, bir yerlerdeki fırtınaları tetikleyebileceği gibi konuları kapsar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Afrikada bir kelebeğin kanat çarpması başka bir kıtada fırtına çıkmasına sebep olur gibi bir şey vardı. Bundan esinlenilerek küçük olayların zincirleme reaksiyonla büyük olaylara sebep olmasına kelebek etkisi denir.

2|0
    0|0
  • Filmini izlersen belki yardımcı olur

0|0
    0|0
    • 1ay

aciklayici olurmusun lutfen

• 1ay

bilmiyordum ama fikir sahibi oluyorum yavas yavas

• 1ay

Peki bakalım

• Mr. Nobody filmini izlemeni öneririm. Kelebeğin kanat çırpışının bile zincirleme olarak büyük olaylara sebebiyet verdiğini söyler. https://youtu. be/oUpFWw9GQS4

0|0
    0|0
  • bildiğim tek kelebek etkisi film var enfesdir

0|0
    0|0
  • Karninda kelebek ucusma durumu herlde ben oyle anladim :D

0|0
    0|0
  • abi şimdi o görüşüne cevap yazcaktım sen olduğunu görünce vazgeçtim 😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4