Şia'nın HZ. ÖMER'den nefret etmesi?

Arkadaşlar ben anlam veremiyorum. Neden bu nefret? Allah'ın Elçisi: Muhammed filminde Şii yönetmen ne Ömer ibn Hattab'a ne Ebubekir Es-Sıddık'a yer vermiş. Şia'nın bu nefreti İslam dünyasını bölecek gibi. Bu nefretin sebebi nedir? Caferi ya da Alevi arkadaşlar Şia'ya yakınlar. Bir fikirleri varsa söylesinler.
(RİCA EDİYORUM İLGİ ALANI OLMAYAN BOŞ BELEŞ CAHİLİYE DÖNEMİNDEKİ ARKADAŞLAR BU SORUYU GÖRMEZDEN GELSİNLER. Gidip alkole veya zinaya veya dedikoduya her ne yapıyorlarsa ona devam etsinler. :) )

Güncellemeler:
1ay Ben bir turizmciyim (kuşadasında) geçen yaz İranlı bir kız arkadaşım vardı. Bu soruyu ona sormuştum. Cevabı şuydu: Hz. Ömer döneminde İran İslamı seçti. Ama İranlıları zorla Müslüman yaptılar. Bugün onun yüzünden İran bu halde böyle teseddürlü ve şeriat var.

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Araştırma sonucunda Hanefilikten Caferiliğe geçtim. Yani mezhep konuları hakkında bilgiliyim.

Ve bahsettiğinizin aksine Hz Muhammed filminde mezhepçilik görmedim. Neden Hz Ömer, Hz Ayşe filmde yok diyen mezhepçilik yapmaya çalışıyor bence. Hem de bilmeden. Çünkü film Peygamberin çocukluğunu konu alıyor. Ve o dönemde bahsedilen bu sahabelerin hiçbiri doğmamıştı. Yönetmen iki film daha çekecek. Onlarda belki geçerler. Ancak bu defa mezhepçilerin niçin filme sahabeyi koydular diye eleştireceklerini adım gibi biliyorum.

İkincisi, İranlıların zorla Müslüman olduğu tamamen saçmalıktır. Zorla Müslüman olan, rahat anında dinini terk eder ancak İranlılar bunu yapmadı. Hatta 4-5 yüzyıl sünni olarak yaşadılar. Bu yüzyıllarda şii çoğunluk Araplardandı. Yani, şiiliği İranlılar bir reaksiyon olarak piyasaya sürmedi. Abbasi ve Sonrası dönemde Ehl-i Beyt ve torunları İran'a gitti. Halk onlara aşık oldu. Bu sebeple yavaş yavaş onların önderliklerine inandılar. Mezhep değiştirdiler.

Ve falanca sahabeleri (ki bu sahabeler 3000 güzide sahabe arasından sadece siyasi olaylara karışmış kimselerdir) sevip-sevmemek ne imanın ne de İslamın, ne de Müslümanların birliğinin bir şartıdır. Al-i İmran suresinde yahudi ve hristiyanlarla bile birlik için sadece Tevhid inancı şart koşuluyor. Ortak kelimeye gelin, bir Allah'a inanın deniyor iken.. Müslümanların kendi arasında birliği için filanca sahabeye sevgiyi şart koşmak bidat ve ayrılıkçılığın ta kendisidir. Bu gibi eylemleri yapan sözde din tebliğcilerinin mezhepçilik fitnelerine kanmamak gerekir. ves-selam.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün halife ve sahabelerden nefret ediyorlar zaten hepsine sövüyorlar Hz Aişeye sövüyorlar cennetle müjdelenen sahabelere sövüyorlar peygamberimizede söveceklerde kerhen kabul ediyorlar onuda bu kadar alçak bir toplum hiç gelmedi gelmezde israil abd zem zem suyuyla yıkanmış bunların yanında

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• https://youtu.be/Vg64-EMtP54
    burada anlatıyorlar, izlemek istersen

0|0
    0|0
  • Saçma ben islama hizmet etmiş herkesi severim ayrıca hz. Ali ra severim sayarım bence bu konuda şialar çok yanılıyor haksızlık ediyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Umreye gitsen anlarlar bazılarında öyle düşmanlık var ki anlatamam

0|0
    0|0
  • Adamların amacı da senin gibi düz mantıklı islamcıları Aleviler'e karşı örgütlemek.. Kimliğinde müslüman yazan kendi vatandaşını tınlamayıp elin gavurunun İngilizce dersini yasallaştıranlara 'Efendim' dersiniz... Boşversene.

0|0
    0|0
  • Musluman olmakla. sereflenmisler buna mi kizginliklari yani

1|0
    0|0
  • islam dünyasını bölecek diyorsun da, islam dünyası ne zamandır bütün ki?

1|0
    0|0
Yükleniyor...