Osmanlı padişahları saf Türk müydü?

Soru açık, saf Türk'ler miydi?2 yabancı ırktan doğan çocuklar melez midir? Türklük Osmanlı'dan mı ibaret?(biliyorum da çok mantıksız cevaplar alıyorum çevremden:D)

0|0
7|9

En İyi Kız Görüşü

• Tarihte bilinen ilk Türk devleti Asya Hun Devletidir. Ki kuruluşu MÖ 220 dir yani Türklerin var oluşu Osmanlıyla değildir öncelikle bunu açıklığa kavuşturalım. Osmanlı Padişahlarının Orhan Beyden Vahdettine kadar neredeyse hepsinin annesi yabancıdır yani aslında hiç biri bu yüzden saf kan filan değildir ki Osmanlı Padişahları bir yana hiç bir Türk saf kan olamaz zaten.

0|1
    0|0
    • 1ay

işte adam bilgisizce geliyor iddia ediyor.. Daha Kuran okumadan müslüman olan bu insanlardan bu beklenir işte:)

• 1ay

Tarihini bilmeyen bir millet tekerrür eder durur diye boşuna dememişler adamlar insanlarda Osmanlı Hayranlığı yarattılar sadece Kanuniyi Fatihi alarak Vahdettini 2. Abdülhamiti kahraman Bu ülkenin kurucusu olan Atatürkü sarhoş diye tanıttılar ve biride kalkıp demedi ki sen kimsin diye şimdi adam Padişah olma yolunda %50 desteğini almış gidiyor ve sonumuz Osmanlıdan daha vahim olacak. Ki bu da kuşkusuz dinini bilmeyenler yüzünden değil sadece Allahtan korkmamız gerektiğini bize öğreten ve beynimizi yıkayan bizden öncekiler yüzünden...

• 1ay

Kuran demiyor mu akıl verdim diye:) Allah bütün pisliğini akılsızların üstüne bırakırmış buna benzer bir ayet var daha ne diyeyim:)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Türk kanı taşıyan herkes Türktür.
    Benim de annem yabancı, babam Türk.
    Ama saf kan olmasa da Türk kanı taşıyorum.
    Bence bu yeterli

0|2
    0|0
  • Melez Saraya alınan kadınlar genelde yabancılardan olurdu

0|2
    0|0
  • Osman bey ve Orhan bey has türktü. Bir sure sonra yabancı hatunlar padişahların çocuklarını doğurmaya başladı , kız çocukları büyüyünce sultan, erkek çocukları padişah oldular. Yani tam Türk değiller , melezler (çoğu)

1|1
    0|0
    • 1ay

işte herkes öyle düşünmüyor:)) bu sitede Türklük Osmanlı'dan beri var diyor, halbuki Göktürk var Hun imparatorluğu var neyin kafasını yaşıyorsa:D

• 1ay

Türklük Osmanlıya gelene kadaaar.. Göktürkler, Uygurlar, Selçuklu milyon tane devlet var. Bir kere Türklük orta asya da ortaya çıkmış bir kavram :)

• 1ay

e işte gelde anlat bazılarına:)

• Sen Hürremi izlemedin mi 😅 şaka bir yana kendini Türk hisseden herkes Türktür tabi osmanlı padişahları osmanlı olduklarını söylüyorlardı ne kadar karışımlı olsalarda osmanlı diye bir ırk olmasada onlar osmanlı işte.

0|1
    0|0
  • Saf turk olamazlar tabiki aynı senin olmadigin gibi

0|1
    0|0
  • Soy babadan gelir Türk

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Toplam padişah sayımız 36.
    Orhan Bey dahil geri kalanın aldığı hatunların çoğu yabancı.
    Basit matematik kullanacağım, dikkatle izleyin...
    30 padişahın zevcesi yabancı olsa:
    1. den sonraki çocuk %50 Türk oluyor,
    2. den sonraki çocuk %75 Türk oluyor,
    3, 4 ,5, 30 a kadar devam edersek de sonuç şöyle çıkıyor, isteyen deneyebilir:
    30. nesil %0,0000000931322574615478515625 oranında Türk kanı çıkıyor.
    Yani demem o ki, 600 yıl boyunca Türkleri yöneten Osmanlı Hanedanı aslında Türk değil. Yani son padişah Vahdettin %0,0000000931322574615478515625
    oranında Türk. Bakın, sayıyı okuyamıyoruz bile.
    Ve bu vesileyle Mustafa Kemal Paşa'yı da saygıyla anıyorum, bizi uyandırdığı için...

1|1
    0|0
  • safturk değil lerdi osman gazinin olu orhan gazinin karısı Nülüfer hatun macar dı sonradan musluman oldu oğlu 1 ınci murad tahta cıktı faih sultan mehet in annesi Hüma hatun bazı kaynak lara göre fransiz dir karışık durum :)

1|1
    0|0
    • 1ay

o zaman niye tutturuyor çoğu Osmanlı torunuyuz diye?:))

• 1ay

Göktürk? Selçuklu? Hun? Diğerleri?:)

• 1ay

OsmanLı Selçuk ludan el almış tır selçukLu padişahı nın Osmangazi ye devreiği bilinir selçukLu nun kuruLusuda butun turklerin birleş meşinden oluşur yani hepsi aynı :) ayrı gayrı yok :)

• Hepsi ya akp li ya da mhp liymiş :))

0|1
    0|1
  • saf türk diye bir kavramı önce sorgulaman gerekmez mi? evrimsel olarak saf ırk varolamaz. dolayısıyla da ırk, bir bedensel dil değil, zihinsel bir kültürdür.

0|1
    0|0
    • 1ay

ohooo ayrı konular. Sorumun cevabı değil ki bu:)

• 1ay

sorunun cevabı bu aslında. kültürel olarak türklerdi fakat ırk olarak kimse türk değildir.

• 1ay

sadece o dönem dilimiz farsça dili edebiyatı etkisi altında olduğu için çalkalanmalara uğradı o kadar. dil olarak biraz değişime uğradık fakat iyi oldu dilimiz gelişti. nedenini de günümüz edebiyatçılarından yalanlarıyla okuyabilirsin işte. ama türk diye bir şey yok kardeşim kültür olarak türküz biz. ırk kavramı 17. yüzyılda ortaya çıkmış bir akım o kadar.

• Osman beye kadar katiksiz Turkduler ondan sonra yabanci hanimlar aldilar ve kirma oldular.

0|0
    0|0
  • Turk kani tasimak yeterli. Safkan irk yoktur.

0|0
    0|0
  • saf Türk değiller melezdirler

0|0
    0|0
  • saf türk değillerdi. hatta hiç türk değillerdi. düşünün şimdi dedeniz saf türk ve bir rusla evlendi ondan doğan babanız yarı rus yarı türk olur. sonra babanız bir bulgarla evlendi ondan doğan doğan çocuk rus-türk-bulgar kırması olur. sonra ondan doğan çocukta bir rusla evlendi falan filan türklük falan kalmıyor sonunda.

1|1
    0|0
    • 1ay

e tamam işte benim de demek istediğim o, yani neyin kafası bu? illa yok Osmanlı torunuyum ayakları falan. Benim özüm Göktürk'tür, tutturuyor muyum Göktürk'e dönelim diye? hayır:)))

• 1ay

zevkin doruklarına uçuracaklar onları ama kimse farkında değil :)

• 1ay

valla usta adam bayağı savaş açlığıyla memleketi harbe sokuyor , hepimiz uçacağız evet ama ne anlamda.. hala 2023 diyenlere acıyorum

Yükleniyor...