Bir siyah boyaya , ne kadar beyaz boya katarsan tam anlamıyla beyaz elde edersin?

Elinize tüpse bir siyah boya veriyorlar ve beyaz boya. Sizden istenen şey ise siyah boyaya beyaz katarak onu bembeyaz yapmanız. Sizce yapılabilir mi?
Bir siyah boyaya ,ne kadar beyaz boya katarsan tam anlamıyla beyaz elde edersin?

Güncellemeler:
1ay Sorudaki atıfım şu şekildeydi;

Bir insan var karşınızda. Kötülüğünü simgeleyen şey siyah boya. Yani çalıyor, çırpıyor, yediği kaba pisliyor, öldürüyor vb.

Beyaz boya da asimile etme gücü.

Ve ne kadar beyaz katsanız da tam anlamıyla beyaz elde edemesiniz. O siyahlığını hep korur.

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Normalde yağlı boyaya beyaz olana özü tutsun diye belli kıvamda siyah boya katılıyor misal 1 kg olan boyaya 30 40 gram kadar siyah boya katılıyor şimdi siyah boya olarak düşünürsek siyah boya 40 gram olursa olduğu gibi beyazlatmak için 1 kg boya yeter 400 gram olsa 10 kg yeter 4 kg olsa 100 kg yeter :) zamanında boyacılıkta yaptım oradan biliyorum ;)

1|0
    0|0
    • 1ay

Beyaza siyah katmıyoruz yalnız.

• 1ay

Ov kına yok. Koy onu evlat yerine 😂😂😂

• 1ay

Renk menk dedin boya dedin ressam ruhumu canlandırıyorsun vize önü yapma :D

• Petrol rafinerilerinde 10000 litrede bir mazota attıkları 10 litre eco katkısı nasıl bir anlam ifade etmiyor sadece eurodiesel adi altında fiyatını yukseltiyorsa, 1 ton beyaz boya içerisine 1 litre zifiri siyah bir boya doksen yine tam anlamıyla bir beyaz boya elde edileceğini dusunuyorum. Boyanın gramajiyla alakalı bu durum.

1|0
    0|0
  • Hayatın hiçbir yerinde tam anlamıyla beyaz olmadığı için saf beyaz aramak boşa yorulmaktır diye düşünüyorum.

1|0
    1|0
    • 1ay

Tam anlamıyla beyaz yoksa, elimizdeki en açık beyazın tam anlamıyla beyaz olmadığını nereden biliyoruz?

• 1ay

Ben artık uygulamadan giriyorum da (çok daha hızlı) ondan bizde çıkmıyor :D

• 1ay

Onu bildirelim yöneticilere de düzeltsinler.

• Edemen

1|0
    0|0
  • tam bir beyazı elde etmen olanaksız, belki beyaz dediğin tonu elde edersin ama o da saf bir beyaz olmayacaktır. Bir yara ne kadar kapanırsa kapansın dışında izi kalmasa da içinde izi kalır

1|0
    0|0
  • nayır diyorum

1|0
    0|0
  • Çok yüksek konsantrasyonda katarsan olur tabiki griden itibaren beyaza dönmeye başlar

1|0
    0|0
  • O siyah boyaya imza atsam bembeyaz olur..

1|0
    0|0
  • Şaşırtmalı soru

1|0
    0|0
    • 1ay

İçinde başka bir soru var çünkü.

• 1ay

Küçükken annem boyalarla çok oynama boyuyon hertarafı derdi bak görüyon mu hep çıkıyo insanın karşısına. d

• 1ay

😂😂 bana da git duvarları boya demişti babam. Boyamıştım annem o gündem beri bir değişik bakar bana 😅

• Gri olacak başgan o.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayır ne boyası olduğuna da bağlı gerçi ufacık bir siyah katsan bile bembeyaz olamaz beyaz gibi görsek de en açık gri olabilir ancak.

1|0
    0|0
  • Tek bildiğim rgb renklerin karışımı beyaz 😅

1|0
    0|0
    • 1ay

Aslında renklerin hepsini karıştırırsan siyah olur. Tüm renkleri bir daire dilimine çizip hızla döndürürsen de beyaz oluyor 😅😅

• 1ay

Vay bee 😂

Yükleniyor...