Yerli müzikte en çok hoşunuza giden detay nedir?

Söz? Ses? Müzik?
Bi' halt beğenmeyen tayfa biraz uzak dursun.

1|1
12|14

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• müziğin şakı sözüyle uyumu, enstürüman uyumu
    şarkıyı söyleyen vatandaşın şarkıyla alakalı klibi ya da tarzıyla alakalı müziği

fakat en beğenmediğim şey çıplaklıkla beğenilen şarkılar
    paylaştığına ayrıyeten bakacağım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• son zamanlarda akustık tınıları evmeye basladım. sozler onemlı degıl gıbı... yanı oncelıgı nasıl desem ezgısı ve melodısı dıkkatımı cekıyor. su aralarda mesela sıklıkla dınledıgım kısı kı bende ılk kez dınledım : )
    ayfer vardar-su uzun gecenın gecesı olsam... tınısı cok guzel ne bılıyım dokunuyor. harıcen nadıren danga dunga seylerıde sevıyorum ama aynı yumusaklıgı gokhan turkmenın sesındede alıyorum mesela.. ööle ıste : )

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=OhnQ8yrkibk

Bu şarkının çıktığı sene benim için güzel geçmişti. Bu yüzden her zaman güzel olarak nitelendireceğim bir parça. Bir de insanı zıp zıp zıplatıyor o ayrı. Cevabı özetle ritim olarak vereyim de cümlem biraz anlam kazansın.

0|0
    0|0
  • arka fonlar dinletiyor şarkıyı sözler hakkında yorum yapılacak bişey yok çünkü çok saçmalar

0|0
    0|0
  • Sesler iyi ya

0|0
    0|0
  • Dil bim olduğu için duygularımızı daha iyi anlatıyor bazısının sözü bazısının müziği

0|0
    0|0
  • Söz..

0|0
    0|0
  • Çünkü bizim sarkilarimiz bize hitap eden ama simdi buyuk bir kesim yine aşağılamistir bizde bu vardir ya hep

0|0
    0|0
  • Rock muzik. tabi soz de onemli. ayrica I ❤90 s

0|0
    0|0
  • Sözler

0|0
    0|0
  • Anlayarak eşlik edebilme keyfi😂

0|0
    0|0
  • Yerli müzik dinlemem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Başta müzik tıngır mıngır kafa bozmayacak, %80 suda oluşan canlılarız sular üzerinde sesli deneylere bakın müziğin molekülleri olumlu veya olumsuz nasıl etkilediğini görünce kendinize ne yaptınığızı görmeniz lazım.

Sonra Ses tabi, sesleri işleyip daha güzel bir hale getirenleri demiyorum. Canlı performansta ta iyi olacak.

Sözlere çok önem verilmediği malum. 4 satıra 4 dakika şarkı yapılabiliyor.
    Bu durumda son ikisinin önceliği türe göre de değişiyor.

0|0
    0|0
  • Üçünün kombinasyonun iyi olması lazım.

Bir de artık birbirine benzer ritimler ve birbirine benzeyen ses perdesine sahip şarkıcıların eserlerini artık duymadığımı fark ettim.

Son dönem favorim solo performanslar. Özellikle dizilerde sıkça rastlanır oldu.

https://youtu.be/E3fqHVYu5AQ

0|0
    0|0
  • Yerli sadece bazı rapperları dinleyebiliyorum. Genel olarak yabancı dinlerim ama ingilizce değil. Her ikisinde de sözler çok büyük önem taşır benim için. Edebiyat yoksa içinde dinleyemiyorum

0|0
    0|0
  • önce sözleri ve bu sözleri anlamlamayı tamamlayan müziği

0|0
    0|0
  • Kafiye gerçekten çok etkili, ayrıca sözleri duygularına göre okunması ve müziğin net ve saf olması gerekiyor.

0|0
    0|0
  • müzikler etkiliyor..

0|0
    0|0
  • Tını.. hisler.. bende ki O 'nu uyandirişi..

https://youtu.be/rDqjgeikSg8

0|0
    0|0
  • Ucuz melodiler, birbirinin kopyası sözler.

0|0
    0|0
  • genelde yabancı dınledıgım ıcın ses ve müzik

0|0
    0|0
  • Türküleri severim

0|0
    0|0
  • buna sanat diyorlar ha. Vay be. Ülkeme bak kimlerin elinde

0|0
    0|0
  • Ne söylediklerini anlıyoruz hiç olmazsa