Kul Hakkı var Kalp hakkı varmıdır?

Helallik almak var biliyoruz.. Peki kalp hakkı diye bir şey varmıdır?

Güncellemeler:
Cvp evren herkeze Teşekkürler..
bunu sormamdaki sebep.. bir an ağzımdan cıktı ve bunu dedım benı sebepsiz terk eden kişiye sana Kalp hakkımı Gönül hakkımı helal etmıyorum dedim.. Sormamın sebebi buydu :/

bunu dedikten sonrada neden dedim diye üzülmedim değil..

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Birinin kalbini kıranın cennette bile yeri olmaz diye boşuna dememişler. Gerçekten gördümde bir sevdiği vardı arkadaşımın çocuğu aldattı yarı yolda bıraktı üzerine alay etti. Arkadaşım Allah'ından bul dedi kıza bir tokat attı ve çocuk her gece yatmadan ağlardı çok kötü olmuştu aynı evde kalıyorduk öğrenciyken. Kızın başına neler geldi gerçekten şaşırtıcıydı. Gittiği çocuk bunu şutladı yanından babası kapıları kapadı okulunu bitiremedi. O gün sıradan bir inançlı olan ben inandım bu gönül rıza işlerine. Ne olursa olsun birinin kalbini kırmayın gönlünü kullanmayın.

7|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• kalp hakkı zaten kul hakkına gırıyor kalbını kırdı mı hakkına gırmış olur zaten

3|1
    0|0
  • İncittiğiniz insanın ve kırdığınız gönlün bedduasından korkun. Hz Muhammed

4|1
    0|0
    • kesinlikle..

bunu sormamdaki sebep.. bir an ağzımdan cıktı ve bunu dedım benı terk eden kişiye sana Kalp hakkımı Gönül hakkımı helal etmıyorum dedim.. Sormamın sebebi buydu :/

• en buyuk cezayı vermişsin

• Kalp hakkı dediğin tabirde fikrimce kul hakkına girer .

1|2
    0|0
  • Vardır,olmalı!

0|1
    0|0
  • evet vardır.

0|1
    0|0
  • kimsenin kalbini kırmamaya özen gösteririm, bunu içimden geldiği için yapıyorum, ama olumsuz olaylar yaşadığımda her zaman birini bilmeden incittim mi diye sorarım kendime, sende soruyormusun aynı soruyu?

gönül yıkmak, kul hakkından daha da ağır bence sonuçlarını tahmin edemeyebiliriz

0|0
    0|0
    • elbet benimde kırdıklarım olmustur ama sebepsiz değil.. ben haksızlığa gelemeyen biriyim.. kimseninde hakkını yememeye özen gösteririm.. Yaptıgım sey karsıtarafa yanlıs gelıyorsa önce benım ıcın neden dogru oldugunu anlatırım.. karsımdakındende aksını dusunuyorsa acıklamasını beklerım

• vardır elbette ki zaten kalp hakkıyla kul hakkı aynı şeyler.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kalp kırmak Kabe'yi yıkmak gibidir..

Hadis-i Şerif

2|1
    0|0
  • kırdığınz kalbden sonra ettiğiniz secde secde değildir diyo dinimiz ...

0|1
    0|0
  • O da kul hakkının içinde yer almakla beraber belki de en ağırıdır. Hakkına girdiğin birinden hakkını verip ödeşebilirsin veya helallik isteyebilirsin ama kalbini kırdığın bir kimseden böyle bir helalliği istemesi de çok zor. O nedenle cam gibi tamiri çok zor olan bir kalbin kırılması ile öteki tarafa gitmek en sakat işlerden biri.

0|1
    0|0
  • oda kul hakkınına girer, kul hakkı sadece somut düşünülmemeli

0|1
    0|0
  • ztn kalp kırdığında kul hakkı gibi oluyor

0|1
    0|0
  • Kalp hakki ile kul hakki neredeyse ayni zaten.

0|1
    0|0
  • ikiside aynı kapıya çıkar,kalp kırmak dedikodu yapmak iftira atmak,birisinin tökezlemesini istemek,kısaca fesatlık hep kul hakkına dahildir

0|1
    0|0
  • var dır ve bedeli de ağırdır !

0|1
    0|0
  • İkiside aynı şeyler

0|1
    0|0
  • KaLp Hakkı nedir.? KaLp Kırmak KuL Hakkına Girer ZaTeNn !

0|1
    0|0
  • ciddi olmadigim hic kimseye vaadler vermedim ondan hellalik istemedim

0|0
    0|0
  • yok öyle bişi fakirlik yapmayın

0|0
    1|0
Yükleniyor...