Çince öğrenmek ister miydiniz?

Türkçe'den çok daha zengin ve köklü bir dil. Öğrenmesi ciddi sabır ister
Çince öğrenmek ister miydiniz?

Güncellemeler:
1ay Erdoğan söylüyor, Türkçe yetersiz bir dil

www.cumhuriyet.com.tr/.../...efe_yapamazsiniz.html

Bu yüzden söyledim Çince daha zengin ve köklü bir dil

0|0
14|23

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Keşke.. Dünyanın öğrenilmesi en zor dillerinden biri. Kaç kanjiyi bilmek gerekiyor gazete okuyabilmek için?3000? Bence Çinliler dünyadaki en zeki, en çalışkan, en disiplinli ve hırslı millet. Gaokao'yu duydunuz mu hiç? Dünyanın en zor üniversite giriş sınavı deniyor. İşin ironik tarafı yabancılar bu sınava girmeden sadece Çince sınavını geçip istedikleri üniversitenin istedikleri bölümünde okuyabiliyorlar Çin'de. Yanlış bilmiyorsam..

0|0
    0|1
    • 1ay

Derdin harf devriminde kaybettiğimiz kelimelerse bakanlıklara yazı yaz, kamuoyu oluştur, sesini duyur, geri alalım kelimelerimizi olsun bitsin. Çin'in köklü bir kültürü ve medeniyeti olabilir, dili zengin de olabilir fakir de, bu konuda yorum yapamayacağım Çince bilmiyorum çünkü. Tek bildiğim Çince gramerinin Türkçe'ye göre daha basit olduğu, sadece yazı yazabilmek için çok fazla karakteri ezbere bilmek gerektiği. Ama bütün bunlar kendi dilini aşağılamanı gerektirmiyor. Çünkü bunu yaptığında yalnızca Türkçe'yi değil birey olarak kendini, aileni ve içinde yaşadığın, seni bu günlere getiren toplumunu da aşağılamış oluyorsun. Benim dilim zengin değil, ben kendimi ifade etmeyi beceremiyorum, ben beceriksizim şeklinde..

• 1ay

O kadar tartıştık, en iyi görüş seçmişsin, teşekkür ederim😄

• 1ay

Farklı görüşleri severim

Erkekler Ne Diyor 22

• Türkçeden daha zengin bir dil demişsin direk Türkçe bilen bir çinli arkadaşıma sorduğumda dilin zenginliği ölçülebilen bir şey değil öyle olduğunu sanmıyorum dedi.
    sen kimsin neye dayanarak böyle saçma sapan bir yargıya varabiliyorsun :D Türkçe bildiğini mi sanıyorsun? yoksa çok bir çincen mi var?

1|0
    0|0
    • 1ay

Harf devriminden sonra zaten bir çok eski kelimeyi terk ettik. Objektif bir şey söylüyorum

• 1ay

erdoğan ne bilsin Türkçeyi o kim ki Türkçeyi eleştirecek? o sadece arapçayı övmeye çalışıyor
      ne Türkçe biliyor ne Tarih ne de Fen. daha geçen gün lozan da 12 adaları kaybettik 2. abdülhamit intihara zorlandı falan dedi uyduruyor bir taraflarından sürekli

• 1ay

kendi tezini kendin çürütecek seviyedesin
      erdoğan bile... diyorsun
      bir şey biliyor olsanız ne şahide gerek kalırdı ne de şuna bile... demezdiniz

• Yazmaya üşenirim..

0|0
    0|0
  • ne saçma bir paylaşım. Türkler ve Çinliler bilinen en eski uygarlıklar ikiside çok zengin diller hatta Türklerin anadoluya gelişi ve latin alfabesine geçişi ile daha da zenginleşmiştir. cahil cahil birşey bilmeden özentiden boyle saçmalıklar paylaşmayın

0|0
    0|0
    • 1ay

Erdoğan bile söyledi, günümüz Türkçesi ile bilim ve felsefe yapılamaz

www.cumhuriyet.com.tr/.../...efe_yapamazsiniz.html

Çinliler ise zengin kültürlerini uzun süredir muhafaza etti. Aynı yaşadıkları toprakları hiç değiştirmedikleri gibi

• 1ay

ulan erdogan dediğin cahilin önde gideni zaten. onun için sadece arapça denilen saçma dil ve alfabe var gereksiz yorumlarda bulunma çinliymiş bir sözü var nükreditin '' her biri binbir şebek her biri yılan, çin seddinde gam keder çinli köpekler''. Erdoğan dedi ya ciddiye alamıycam seni by

• 13 defa gittim önümüzdeki ay 14. defa gidiyorum..
    Türkçe tabirle, Derdimi anlatacak kadar konuşabiliyorum artık =))

0|0
    0|0
  • Dünyanın en köklü , en güzel, en asil, en... herşeyin en dili türkçedir bir kere. Haddini bil.

1|0
    0|0
  • uzak olsun

1|0
    0|0
  • ogrenmek isterim cince olmasa da baska bir dil..

imkanin varsa ogren derim. Yabanci dil bilmek cook ama cook artilari var..

Turkce de benim bir yabanci dil mesela.. seviyorum :)

0|0
    0|0
  • Dünya üzerinde en fazla konuşulan ve bilinen dil.. Tabii öğrenmek isteriz..

0|0
    0|0
  • İstemem

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
    • 1ay

Abi sen daha 2 cümle Türkçe yazarken zorlanıyorsun nasıl öğreneceksin Çinceyi :D

• hayir

0|0
    0|0
  • adam gibi insan kelimeleri olsa dilde isterdim ne o oyle Xli xli harfler

0|0
    0|0
  • bak yenilikçi bir insanımdır ayni zamanda çağdaş görüşlü ama elin adamının dilini öğrenmekden nefret ederim boyle dusunmemım sebebı bos bos lisede ing dersi almamdan ama sagol ben almiyim

0|0
    0|0
  • Çinlilerin okumayı öğrenmesi 5. sınıfa kadar sürüyormuş diye duymuştum :D

0|0
    0|0
  • Alt soldaki harflerin çakışması heralde

0|0
    0|0
  • Kotuwa sodusu :)

0|0
    0|0
  • ıstemezdım acıkcası

0|0
    0|0
  • Sınav yarin ise akşama hallederiz.

0|0
    0|0
  • Hayır ilgimi çekmiyor

0|0
    0|0
  • Olabilirdi ya

0|0
    0|0
  • İsterdim çinli ve japon hayranıyım zaten en çok öğrenmek istediğim dil

0|0
    0|0
  • köpek kesip böcek dovusturen milletin istediği kadar koku olsun o koku de Amerika kurutur raad ol..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• bu yazıda subliminal var

0|1
    0|0
  • Çince değil de Japonca öğrenmek isterim ben

1|0
    0|0
  • İstemem

0|0
    0|0
  • İstemem gerek yok 😄

0|0
    0|0
  • Hayır çünkü güzel gelmiyor. Gerek de yok

1|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Neden Türkçe kötüledin?

0|0
    0|0
  • Yok ilgimi çekmiyor

0|0
    0|0
  • Çinlileri sevmiyorum ama dil öğrenmeye aşık olduğum için her dili öğrenmek isterdim.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Cok zor

0|0
    0|0
  • Oramakomaburamako. Sanırım bu Japoncaydı