Roman yazmaya başladım, konusunun ne olmasını isterdiniz?

arkadaşlar roman yazmaya başladım ama henüz aklımda bir hikaye yok daha çok kararsızımm konusunun ne olmasını isterseniz fikirleriniz benim için önemli değişik bir fikriniz varsa sevinirimm :)

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• selam,

fikriniz hiç de saçma değil. ben kitap okumayı çok seven biri olarak bu konuda sizi yürekten destekliyorum. bu arada bende bir roman yazmak istemiştim. hatta bir kaç sayfada yazmıştım. konusunuda söyleyeyim. ben yapamadım beğenirsen sen de dene. efendim laf kalabalığı yapmadan çok kısa konuyu anlatayım. adamın biri memleketinde iş bulamaz evlidir ve 2 çocuğu vardır (sene 70 li yıllar) çalışmak için istanbula gelir. bir kadınla yasak bir ilişki yaşar (kadında evlidir zaten) kocası bu durumu öğrenir ve onu bir deneyi için (kadının kocası yabancı uyrukludur ve doktordur) tehdit edip kullanmak ister.. adam bu deneye razı olur.. deney dondurulma ile ilgilidir. adam dondurulur ve uyandığında aradan tam 35 sene geçmiştir... nasıl? beğendinizmi. tabi konuyu çok kısa anlattım

iyi günler

0|0
    0|0
    • aslında gayet güzel bir konu. değiştirilip geliştirilirse müthiş yabancı film olabilirdi diye düşünüyorum.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Bi an seni kendim sandım :D link

0|0
    0|0
  • Fikrin olmadan yazmaya nasıl başladın?

0|0
    0|0
    • betimlemelerle..

• ilginçç :) teşekkürler fikrin için

• rica ederim, başarılar ;)

• panpa ciddi ciddi kitap yazıp bastırmayı düşünüyorsan sana şunları söyleyebilirim

şimdi konuyu bilmem de, romanın içinde ajanlar, amerikan askerleri, helikopterli geçen yolculuklar gibi abartılı diyebileceğimiz vurgulara yer verme. daha çok halkın içinden konular olmasına dikkat et. senin benim yaşayabileceğimizolaylardan esinlen. böylelikle okuyucu romanda kendisini görür

0|0
    0|0
    • haklısın benim düşüncelerimde onlarr her kesimden insanın kendi hayatından bir parça bulabilmesi

• ama farklılık da iyidir. farklı da olmalı aynı zamanda. yoksa klişe olur. farklı, çok farklı yanları da olmalı.

• Biraz hayatından kesitler sonra hayatın gerçek ve acı olan yüzü biraz ajitasyon ve romantizm eklersen çok güzel bir senaryo çıkabilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • hikaye olmadan nasıl roman yazmaya başladın merak ettim :) ben de yazmayı düşünüyorum konu hazır sayılır fakat yan karakterler mekanlar ve olayları biraz daha düşünmek istiyorum bence sende acele etme :)

0|0
    0|0
  • sen elinden geldigince devam et fakat özgün olmalısın bizden fikir alman çok büyük hata. herşey sana bağlı . araştırmana.. internet de öyle bir nimet ki..

0|0
    0|0
  • Başarılar dilerim, aşk romanı gibi bişey olmasın insanı bayıyolar... binbir surat Tayyip başlıklı bir kitap yaz, şimdi tam bunun mevsimi :)

0|0
    0|0
    • hahahaha :D insanların dikkattini çekeceginden eminim :)

• Kitabını yazdıktan sonra, bir okur yazamaz olarak ilk okuyanlardan olmak isterim..

• 2o-21 yaslarda bir çocugun macera arayışıyla evi terketmesi cebinde bes kuruş olmadan ayrılması ülkenin farklı şehirlerinde haftalık çalışıp yol parası kazanıp yoola devam farklı insanla tanışması asklar sevinçler üzüntüler yasaması

0|0
    0|0
    • yaratıcıı :)

• bence yazmalısınn

• peki bence sen de yazmalısın tabi aklındakini :)

• benim hayatımı yazabilirsin, ''ağır cinsel içerikli bir kitap olur ''

0|0
    0|0
  • anarşist, çok sigara icen devrimci bir sokak şairinin burjuvaizmle alayı. burjuva kızlarla gönül oyunları. başakalarının parayla yapamadığını şairin kelimerle yapması vs..vs...

0|0
    0|0
  • Konuyu bulduktan sonra bende yazarım.

0|0
    0|0
    • yazman için bir engel yoksa ne mutlu sana..

• benım hayatımı yaz ama roman yetmez cılt cılt ansıklopedı lazım

0|0
    0|0
  • aşk tabiki iii tutulur :)

0|0
    0|0
  • bu esinlenme olmuyor mu? ileride sana hukuki sıkıntı yaratabilir bilgine :))

0|0
    0|0
    • nee gibi.

• ileride bu kitabın çıktığında adam diyecek ki benim hikayemden esinlendi... eğer birde akıllık edip önceden bunu Noter'e tasdik ettirmiş ise hiç kaçarı yok... Ve intihal (aşırma) cezaları da gayet ağırdır...

• ben sana yardımcı olıyım kırmızı şapkalı cocuğun masalını yazzz

0|0
    0|0
    • :) nasılmıışşş o

• işte burda senin yaratıcılığın çocukken anlatırlardı kırmızı başlıklı kız pamuk pirenses hep kız masalları sende erkek versiyonunu yazzz

• birgün masal kitabı yazmak istersem düşünecem :)

• hayatından yola çıkman daha mantıklı olur bence

0|0
    0|0
    • banel olmasını istemiyorum braz daha hayatın acıı taraflarını ele almak istiyorm

• teşekkürler.. :)

Kızlar Ne Diyor 4

• hangi duyguları anlatmak istediğine, hangi tür kitap olmasını istediğine karar ver. ayrıca ıkınma konu bulacağım diye. sadece dikkatli ol. kendiliğinden gelir o. bak duygularına, anlatmak istediğin şeylere, hangi tür kitap olmasını istediğine, ona göre bir konu bul işte.

0|0
    0|0
  • 2 evli çift olsun birisi birisinin karısına birisi birisinin kocasına aşık olsun ortalık karışsın gizli sırlar falan derken ooo patladı gitti :D sfajgdsef

0|0
    0|0
  • Polisiye gerilim romanı olabilir.

0|0
    0|0
  • bir tane kız varmış aseksüel miş,bir tane playboy cinsellik manyağı oğlan bu kıza aşık olmuş ama kız buna hiç yüz vermiyormuş,oğlanda kendini kanıtlamak için kadınlardan uzak duruyormuş tabi çok komik ve saçma olaylar yaşanıyormuş falan :DDD ya ben bir alemim ya akşam akşam yazar ruhum tuttu :DD

0|0
    0|0
    • :D yazarsan kesinn tutulurr

• ilk sen alacaksın :DD

• benn alacamm :D

Yükleniyor...