Sizce bende siir yazma yetenegi var mi?

Gelir gibi yapip yan cizdi yine mutluluk
Yasak bize sevdalar, kavusmalar
Adini ozlem koydum diyeceğim de
Bikmaz mi ozlemekten hic insan

Terkedilmis, kuytu, yapayalniz köselerde aradim durdum, yalpaladim yolunda
Kayboldum ben sende

Sevdigine ulasamayan bir siir gibi
Yere atilan burusturulmus sayfalardan sadece birisi
Icten ice bir seslenis benimkisi

Virgülüm hasretse noktadır sevgin Bilirsin sonu sevmem
Baslangic senle olmayinca
Bakmaya doyamadigim
Arayip bulamadigim
Konusup susamadigim
Icime sigdiramadigim

Uzağında olamam ki senin
Olamam iste ne yapsamda olamam
bir yerlerde olursun yine
Belki kenarda kösede ama varsın iste
Istesende istemesende
Anlamsin siirime

(Her türlü elestiriye acigim )

• Baya iyi
    7% (1)27% (4)17% (5)Oy Ver
  • İdare eder
    71% (10)27% (4)48% (14)Oy Ver
  • Kötü ya
    22% (3)46% (7)35% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• guzel seyler yazmissin ama yavan kalmis baglayamamissin. ornegin virgulum hasretse diye baslayan yer cok iyi baslamis ama sonu havada kalmis icime sigdiramadigimla bitince. duzelir daha iyi olacaktir :)

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet bir cümleleri baglayamiyorum nedense ya bir tikaniyorum

• 1ay

duzelir. sana bir lyrisistten kucuk bir tuyo muzik uzerine yazmayi dene. baglaman kolaylasir duygu katarsin hem. kuru kuruya yazma :)

• 1ay

İyi fikir

Erkekler Ne Diyor 14

• Her şiirin anlam kazandığı en az bir kişi olduğu için kötü olsa da A şıkkı iyi olsa da

1|0
    0|0
  • Şiir söz konusu olduğu zaman çoğunlukla sert eleştiri yaparım , şimdiden kalbini kıracak bir şey söylersem özür dilerim.
    Şiir'in farklı boyutları vardır;
    Derin olanı, hâl üzeri yazılan şiirlerdir. Buna örnek verecek olursak; Yunus Emre (k. s), Mevlana Hazretleri (k. s), Baki, Nafi gibi Divancılardır. Günümüzde ve yakın tarihimiz de maalesef ki hâl üzeri yazan, halk nezlin de bilinen bir şairimiz yoktur.
    Duygu üzeri olanı, duyguları usta ve süslü bir dille yazılan şiirlerdir. Buna örnek verecek olursak; A. Cahit Zarifoğlu, Sezai Karakoç, A. Erdem Bayazıt, N. Fazıl Kısakürek gibi üstadlardır. Günümüzde maalesef ki duygu üzerine yazan, halk nezlin de bilinen şairimiz yoktur.
    Yazmak için yazan ve ticaret için yazanlar, sırf kendi egolarını tatmin etmek için, maddiyat için, kendilerini farklı göstermek için ve ajıtasyon yaparak düz yazı yazıp adını şiir koyan tiplerdir. Buna örnek verecek olursak; Kahraman Tazeoğlu gibi kendini şair ilan edenler ve ergen gençlerimizden oluşuyor. Günümüzde maalesef ki bu tiplerden yığınla var.
    Yazdıklarıma dayanarak senin yazdığının yazının benim fikrimce ne olduğunu anlarsın umarım. Tekrardan çok özür dilerim kalbini kırdıysam ama olay bundan ibaret. Anlatmak istediğimi umarım anlamışsındır.

0|0
    0|0
  • Bana sürekli; ölürüm, biterim, kavusamıyoruz, yanıyorum anam gel beni al, tarzındaki kelimeler ve cümleler hep ucuz ask filmlerinde iki sevgili romantik bir andayken söyledikleri sözler gibi geliyor ve o sözlerin senarist tarafından 15 dakikada yazıldıgını düşünüyorum. Biraz daha içini dısarıya akıtarak yazmalısın. Şiirin içine koca dünyayı cıkarmalısın. Sende ne varsa onu dünya ile yogurmalısın. Bu şiirlere örnem olarak da, üvercinka, ayrılıkta sevdaya dahil, çiçekleri sulasan gibi şiirleri verebilirim. Onları youtubeden dinleyip ya da okuyup nasıl dünya içine sıgdırılır anlarsın.

İdare eder dedim, üstüne düşersen cok iyi olur :) Kendimden biliyorum.

0|0
    0|0
  • İyisin baya iyi

1|0
    0|0
  • duygu yoğunluğu yok... ayrıca bir bağ kuramama sezdim

ben serbest şiirleri daha çok seviyorum ama serbest yazarkende arkadaşın dediği gibi öldüm bittim sensiz yaşayamam tarzı ergen kelimelerle yazmamalısın..

betimlemeler iyi olmalı ve kelimeler derin dahi yoğun olmalı...
    kelime hazneni geliştir bence ve güzel şiirler çıkarırsın...

hadi sana birde şiir önereyim benden olsun..
    Siz aşktan ne anlarsınız bayım----- DİDEM MADAK...

0|0
    0|0
  • well

1|0
    0|0
  • Kalıplara bağlı kalma derim, isterse düz yazı olsun, içinden geldiği gibi yaz öyle kesinlikle daha iyi olacaktır.

0|0
    0|0
  • Tadı kaçmış çilekli sakızla eşdeğer tat aldım. Tadı yok ama sakız işte.

0|0
    0|0
  • bence çok güzel hislerini belirtebiliyorsun. Piyasada şair diye geçinen soytarılardan iyisin.

0|0
    0|0
  • Kızım sen nolur sudokuya yönel..

0|0
    0|0
  • canfeza tarzında olmuş şiirden ziyade :))

0|0
    0|0
  • Serbest şiir türü iyi hoşta çok arabesk kokuyor

0|0
    0|0
  • Kamu spotu:Derhal şiir yazmayı bırakmalısın..

0|0
    0|0
  • Çok sert bir eleştiri yazıyodum sildim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Başarının devamını dilerim

1|0
    0|0
    • 1ay

Coook tesekkür ederim cok sevindim

• Mensur şiirin fena değil ama geliştirmen lazım. Biraz daha yaşamalısın duygularını.

0|0
    0|0
  • kendini gelistirmen lazim cok basit kalms

0|0
    0|0
Yükleniyor...