İyi bir gitarist olmak için nota bilmenize gerek yok. Dikkat ''gitarist'' için diyorum çünkü gitar hissiyat işidir?

Örneğin efsanelerin efsanesi Eric Clapton-Jimi Hendrix nota okumayı bilmiyor biliyor muydunuz? Ayrıca ben de gitaristim bende notayla uğraşmıyorum.

0|1
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Aynen öyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu dediğin ehliyet mi kullanıyo arabayı demekle aynı şey. Notasız çalınır eyvallah. Sadece tek bir tarz için kabul edilebilir. Pratik ve gòrsel eğitim herzaman daha etkilidir ama işin teorisinide bilmek gerekir. Mesela transpoze için şarttır.

0|1
    0|0
    • 1ay

Akor bilgisi ve ton bilgisi olmadan iyi olamazsın zaten demek istediğim gitar nota değil hissiyat işidir

• 1ay

Nota, kişi gerçekten okuyabiliyorsa hissiyatsız bir kişiyi bile hissiyatlıya çevirir. Ama gerçekten okuyabiliyorsa..

• Hendrix mal yanlışlıkla distortionu bulmak nedir ya. Kendini acındırmalar çöpten buldum bu gitarı filan. Bluesun yüz karasıdır kanımca, primcinin tekidir. Clapton Reyiz başkadır ama

0|1
    0|0
    • 1ay

Vallahi ben claptoncuyum dostum. Jimi fazla dinlemem ama Eric jimi hakkında ''Yanlış çalıyordu ama en iyi o çalıyordu '' demişti. Bana göre blues diyince aklıma tek clapton geliyor

Yükleniyor...