Ateistim ama Kuran dinlemek huzur veriyor?

Saka yaptıgımı sananlar olucaktır. Din bana mantıklı gelmiyor kuranın türkçesi için diyorum.
Ama arapçasını dinleyince iyi okuyan hocalardan, sanki huzur bir rahatlama veriyo. Arapçanın kendisinden dolayı mı yoksa Kurandan dolayı mı?

• Arapçadan dolayı
    9% (2)17% (3)12% (5)Oy Ver
  • Kurandan dolayı
    91% (20)83% (15)88% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• bende dinsizim ama beni hic rahatlatmiyor aksine sıkılıyorum sozlerini bilmedigin bir muzigi dinledigindede bu olabilir yani tamamen okunus ile alakali

1|0
    0|0
    • 1ay

Yani evet muhtemelen

• 1ay

esimi o kadar vazgecirmek icin ugrastim kiz bokta olsa camurda olsa yalanda yanlista olsa ben inanicam diyor yapicak bir sey yok

• 1ay

Onlar ona inanç der, biz korku deriz :)

En İyi Kız Görüşü

• Bunu anlamak için arapça herhangi bir şey dinlemen yeterli olurdu.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sen inkar etsende bedenin ve kalbin ikrar ediyor..

2|0
    1|0
  • sen ne dersen de mayanda var Allah sevgisi.
    inşallah o Allah sana doğru yolu gösterir.

2|1
    1|1
  • Ateist değilim deistim yani deist bile sayılmam kendi düşüncelerim var dini konularla ilgili kendi inançlarım var senin olayın içindeki inanma isteği ve ve kendinden kendi iyiliğinden yansıyanları duyman yani İngilizce bilmezsin ama şarkıları dinlersin hissedersin kendinden bir kaç şey bulursun melodilerinde öyle bişey ve onlar şarkıyı güzel kılar bilmediğin için sözlerini Türkçe manalı gelmediği için anlamını bildiğin için iyi olmuyor kendin yüklersen daha güzel oluyor dünyanın çirkinliği gözünün önünde olunca sevmezsin ama uzaktan izlersen ve hayal ettiğin dünyayı oluşturursan seversin Arapça da sen düşlüyorsun mantıklı bir din yaşayış anlayış yüklüyorsun 😄 Ama müezzinlerin ses kontrolü ve tonu hakkaten iyidir oda etkili

0|0
    0|0
  • Ben de klasik müzik dinleyince rahatlıyorum

1|0
    0|0
  • ben de çok uygulamam namaz kılmam ama kabe imamlarını dinleyince huzur bulurum bende kapatamam bir türlü

0|0
    0|0
  • Dini insandan değil kur'andan öğren. Müslümanlara bakıp "islam budur" deme. Arapça hoşuna gittiyse bir araştır bence

0|0
    0|0
    • 1ay

güldürdün. Asıl araştırmayan sizsiniz. Biz arastırdıgımız için ateist olduk zaten

• 1ay

Sırf ona inanmadıgı için, sırf farklı düşünüyor diye cehenneme atan bir tanrıyı ben tasavvur edemiyorum.

• 1ay

Durduk yerde atmıyor. Hem karşı geleceksin hemde cennet isteyeceksin öylemi? Tamam böyle devam 👍

• ateist falan değilsin daha mantıklı bir soru sorardın yok ben ateistim diyorsan kendini kandırmaktasın.

0|0
    0|0
  • Allah in sözleri olduğu içindir. Sana bir firsat gelmiş değerlendir vazgeç dine gel. Huzurun hasını bul. Namazla

0|0
    0|0
  • Olum ne değişiksiniz ya

0|0
    0|0
  • Bana hiç huzur vermiyor.

0|0
    0|0
  • Doğru yolu belkıde sende bılıyosun, ama zorluyosun :)
    Tabi troll degılsen.

0|0
    0|0
  • Tecvitli okunduğu için huzur verdiğini sanıyorsun.
    Normalde o huzur veriyor dediğin sözlerde muhammedin cinsel hayatı anlatılıyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

Aynen öyle işte o yüzden inanmıyorum zaten. Ama arapçası cidden güzel geliyo sakinleştiriyo

• 1ay

Masal kitaplarında daha mantıklı şeyler yazıyor.

• 1ay

Evet :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Hala sende bir umut olduğundan dolayı
    gel vazgeç moda olan ateistlik akımından.

1|1
    1|0
    • 1ay

Moda ne alaka bana mantıklı gelmiyo kuranın içinde yazanlar türkçesi

• oha sen saygılısın :D

0|1
    1|0
  • Doğru yoldasın çünkü ataistligi bırak kardeşim

1|2
    0|0
  • Tabiki kurandan dolayı, kuran muhteşem bir uyum içindedir. Edebi yönden eşi benzeri yazılması mümkün değildir. Bak inanmadığın halde bunu fark edebilmişsin. Türkçesi çeviri olduğu için sarmıyo seni. İngilizce şarkıları türkçeye çevirirnce saçma olması gibi. Araştır elmalı hamdi yazır ın tefsirini oku. Seviceksin

0|1
    0|0
    • 1ay

Çok kez okudum bana kuranı öğretme sorum bu değil

• 1ay

Ya çok pardon ama madem bu kadar eminsin inancından niye soruyosun kuran dan mı diye? Sen kendi iç çatışmanı atlatamamışsın ki. İnanmak istemiyosun sadece burda millete artistlik yapıyosun. İnanma keyfin bilir. Ama unutma hiç denemezsen ölene kadar ucundan tuttuğun bir fikri savunmak zorundasın sadece inadından. bir yük gibi. Offf çok sıkıcı be.

• Kur'an'dan dolayı

0|1
    0|0
  • Kuranın mucizesi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...