Sizce dinler gerçekten doğrumu ?

yoksa sadece o zamanlar insanlığı kurtarmak için 3-5 iyi adamın çıkardığı kurallar mı ? yoksa gerçekten varlar mı ? eğer din yalansa neden bunu savunursunuz.. ben inanmayı seçtim diyorsanız neden inanırsınız ? ben 3 yılda biriktirdiklerimle ateistlikten. inanmayı seçtim.. kendime ispatladım uzun hikaye... sizinkiler merake ttim

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ateizm; Vicdan ve ahlak sahibi olmak icin bir dine gerek duymama gercegidir.

Din; Bireysel ozgurluktur. 3-5 iyi adam tarafindan cikarilmis kurallar zinciri olsun ya da olmasin

suistimale ve somuruye cok aciktir.

Yasadigin ulkede bile bu kadar din somurusu yapilirken bu soruyu sorman cok manali.

Din bireysel ozgurluktur. kimseye dini inanci sorulmamali ve yapisi degistirilmeye calisilmamalidir.

Senin inancin yanlis benim ki dogru yapisi heleki hic olmamalidir

Din catisi altinda ibadet harici herhangi bir toplanma ve olusum tamamen somuru icerir.

Heleki aglayan zirlayan ya da agzindan kopukler fiskirtan bir hoca dervis sih guru vb. varsa aman aman.

Din ve inanc en guzel seylerden biridir ama bir o kadar da tehlikelidir.

Cehalet ile din ideal sekilde birbirine karistiginda dunya gecmisinde cok buyuk felaketlere sebep olmustur.

Dunya gecmisinin bulundugu el yazmasi eski kutuphaneler (iskenderiye,misir vb.) din ugruna savaslarda yakilmis yikilmis yok edilmistir.

simdi kisisel cevabim.

Dini inanclarini yerine getiriyorsan, gerek namaz kilmak oruc tutmak

gerek pazarlari kilisede toplanmak gunah cikartmak

yolunda devam et imrenilecek insan ol

insanlara anlatarak ya da baskiyla degil hayatinla ornek olarak sahip oldugun dinin guzelligini goster.

Ben ise hic yalan soylemeden Ateist olarak devam edeyim :)

2|0
    0|1
    • ehehe okmaktan zevk aldığım bir yazı olmuş teşkkürler hakılısınız.. dinlerin suistimal edilimesi ne kötü.. sonrada onların adı kötüyeçıkıyor

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence dinler gayet gereksiz kandirmacalar.

1|1
    2|1
    • bende böyle düşünüyordum.. inanmıyordum saçma geliyordu... ^^

• Elbette doğru. Sadece yahudilik ve hrıstıyanlık günümüzde insanlar tarafından degistirilmiş. Ben de inançlıyım.

0|0
    1|0
  • Ana dinler dogru tabi ki :)

0|0
    1|1
  • ben müslümnım .senin kararın bence diğer dinler dediğin gibi 3-5 adamın uydurması.

0|0
    1|0
  • bende seninkini merak ettim.ateistlikten inanmak haa..nasıl inandın peki?

0|0
    1|0
    • dediğim gibi 3-4 yıllık bir birikimle yaşdıklarımla filan.. anlatması çok uzun.. zaten benim gibi düşünenlerin çoğu ateistlikten inanmayı geçiyor..

• o halde bizede anlatta en can alıcı noktalarını bilelim.sahiden ilgileniyorum bu konularla.seni etkileyen neydi?

• Bence dinlerin alayı yalan.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Anne karnındaki bebek, gelişiminin ilk aşamasında annesinin kanından beslenebilmek için rahim duvarına yapışıp tutunan bir zigot halindedir. Modern embriyolojinin tespit ettiği bu oluşum, Kuran'da "asılıp tutunan" anlamına gelen, deriye yapışıp kan emen sülükler için de kullanılan "alak" kelimesiyle 14 yüzyıl önceden mucizevi bir biçimde bildirilmiştir.

Sadece bu bile iman etmeme yeterlidir. Düşünen insanlar için tabi..

4|1
    4|0
  • dikkatla oku bunları . Allaha inanmıyorsan sana bir şey söylüycem otur düşün : sen kimsin ? sorunun cevabını etraflı tapa bilirsen çabuk anlarsın . din mövcutdur dini okumaya merak etdiyin anda oda sana merak eder ve sana yaklaşır ! namazda öyledir haya edib vakti vaktinde doru şekilde Allah huzurunda dayanırsan Allah korkusu kendi senin yüregine girer ! yüreginin boşaltki o gele bilsin . onu sen dorusu en güzel anlayacagın yer başına bir şey gelipte kabra girince anlarsın. onda da bilmem Allah affetsin kelimesi düşer bizlere

0|0
    0|0
  • Bence dinler gerçekten yanlış.

2|0
    1|1
  • 500 bin-1 milyon yıl önce "yaratıcılar yok" "doğaüstü güç yok" denilemezdi. Şimdiki bilimsel verilere bakıp bunu demek kolay. İnsanlığı kurtarmak için çıkan kurallar değil, insanların neden yaşadıklarına, dünyanın nasıl oluştuğuna o dönemki mantıkla cevap verme çabası. Dinin doğuşu böyle

0|0
    0|0
  • Tabiki doru ama bazı dinler zaman içinde değişti İSLAM hariç.

0|0
    1|0
  • ön yargılı olma bütün dinlere bak

hangisi mantıklı ve hangisine

sorduğun soru cevapsız kalmıyorsa

o hak dinidir

benim dinim islam kitabım kur-an

ve her sorunun cevabı var

0|0
    0|0
  • Bir yaratıcı olabilir,ama dinlere inanmıyorum.

2|0
    0|2
  • 3-5 çakalın uydurması hepsi

0|0
    0|0
  • bence doğru değil

1|0
    0|1
Yükleniyor...