Basbakan olsaydiniz hangi ekonomik modeli uygulardiniz? Neden?

verimlilik esitlik ozgurluk maddeleriyle aciklayabilecek var mi?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• 1. Tarım ve anadolunun kalkınması adına kesinlikle göçü yasaklardım. İlçe giriş çıkışlarına sınır koyardım.
    2. İstanbul'a giriş çıkışlar kesinlikle vize ile olmalı
    3. Ülkemiz gereğinden fazla özgür bir ülke şuanda. Gelecek nesillerin daha iyi bir birey olması adına özürlükleri kısıtlardım.
    4. Kazançlara bir sınır koyardım. Belirli bir üründen en fazla kar oranını belirlerdim. Zengin bir yere kadar zengin olurdu. Devletten zengin olamaz hiçbir zaman.
    5. Ülkemde x bir ürün üretiliyorsa bu ürün kesinlikle diğer ülkelerden ihtal edilmeyecek benim ülkemden benim üreticimden alınacak. Param benim ülkemde kalacak. Kazanan benim vatandaşım olacak.
    ... böyle gider bu

0|0
    0|0
    • 1ay

Göçü yasaklamak yerine orada iş imkanı sağlamak daha mantıklı değil mi doğudan batıya daha doğrusu köyden kente göçün nedeni insanların kendilerini idare edememeleri değil midir? Düşüncelerinizin çıkış noktası gayet mantıklı fakat yasaklar koymak Orta Doğu zihniyetidir yasaklar koymak yerine oraları geliştirmeniz size kar sağlatacaktır. Yoksa Türkler her zaman bir kısa yolunu kaçış noktasını bulurlar...

• 1ay

@birgaripüyeler umarım dediğin gibi olur.. Benim hiç ümidim kalmadı çünkü

• 1ay

Umarım...

En İyi Kız Görüşü

• Japonya bundan 200 yıl önce yaşanmaz bir köydü nasıl geliştiler bizim yaklaşık 250yıldır yapamadığımızı yaptılar Avrupaya öğrenciler gönderdiler o öğrenciler yurtlarına geri dönüp orda gördükleri araç gereçlerin önce taklidini yaptılar sonra geliştirdiler. Biz geliştirenlere vergi bağlamayı bırakıp desteklediğimiz anda başarılı olacağız çünkü o kadar çok şey biliyoruz ki.
    Köy Enstütüleri gibi okullar açardım öğretmenler için halktan kaçmayı doğu görevini ağır bir yük olarak görmeyi bırakmaları için
    Doğudan göçleri engellemek için doğuyu geliştirirdim. Toprakların verimli kullanılmasını sağlardım.
    Her şeyi devletin tekeline çekip her şeyi halk için ücretsiz kılardım. Ki bu da devletçilik ilkesini benimseyeceğimi gösterir.
    Tüm bunların yanında Atatürk gibi Düşünürüm ki hepimizin kazancıda Atatürk gibi düşünebilmek olacaktır...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Sadece içinde hırsızlık olmayan herhangi bir ekonomik model bize yeter.

0|1
    0|0
  • dolara geçerdim bütün dertler biterdi.

0|0
    0|0
  • Devletçilik ve milliyetçilik

0|0
    0|0
  • Başbakan oldugumda hatirlat dusuneyim

0|0
    0|0
  • adalet

0|0
    0|0
  • verimliliği esas olan bir ekonomik sistemde ekonomik reformlar yapardım

0|0
    0|0
  • Sunumumu hazirlamadim daha

0|0
    0|0
  • Başbakan olmam ben gerek var

0|0
    0|0
  • Devletçilik modeli

0|0
    0|0
  • Hiç biri yok şu an türkiye de olmak istemezdim o yüzden bu arap saçını çözemem.

0|0
    0|0
  • şimdi baştan sona açıklardım sana da üşendim

0|0
    0|0
  • kerhane açardım ac insan çok

0|0
    0|0
  • Devletcilik yapardım, herşey devletin tekelinde olurdu , herkese iş aş verirdim, belli bir kesimin zengin olmasını engeller , zengin fakir arası uçurumun oluşmasına engel olurdum , her aileye ev yapardım bugün en lüx daire maliyeti en fazla 70 bin fakat satış rakamları 300,500 bin , sendika olurdu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Italya olurdum

0|0
    0|0
  • Eğitim düzeyi yüksek ülke refah ülkedir. Bu saatten sonra tabi zor ama üretim yapmak lazım. Büyük teknoloji ürünleri icat eden pazarlayan ülkelerden olmak lazım. Böylece kişi başına düşen gelir yükselir. Çocuk sayısı azalır. İşsizlik kalmaz. Tek sorunumuz londradaki gibi hayvan hakları için kürk giymeyin diye mitingler olur. Tabi bizim gibi ortadoğu ülkelerinde durum zor

0|0
    0|0
Yükleniyor...