Tavsiye edebileceğiniz kitaplar ve okuma düzeni hakkında?

1-) Düzenli kitap okuma alışkanlığına sahip misiniz?
2-) Okumayı düşündüklerinizi planlayıp belirli bir sıraya koyar mısınız?
3-) Okuma hızınızı arttırmak ve algılama seviyenizi geliştirmek için çalışma yapar mısınız?
4-) En sevdiğiniz veya beğendiğiniz yazar?
5-) En çok etkilendiğiniz kitap hangisi?

Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :)

Güncellemeler:
1ay Bir de takip ettiğiniz süreli yayın veya dergi var mı?
Özellikle edebiyat dergisi

0|1
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Evet her gün okuyorum belli bir plan yapmam biri bittikten sonra ilgimi çeken bir diğerine geçerim. Zaten hızlı okurum. En sevdiğim yazarlar milan kundera, jane austen türk olarakta sabahattin ali ile zülfü livaneli.

0|1
    0|0
    • 1ay

Livaneli hiç okumadım üslubu nasıl?

• 1ay

Fazlasıyla akıcı, okunası kitaplarındaki karakterler ve konularda ilginç oluyor. Kardeşimin hikayesini okumanı öneririm.

• 1ay

Önerin için teşekkürler...

En İyi Erkek Görüşü

• Ders kitapları hariç pek kitap okumam aslında neredeyse hiç okumam ama şunu söyleyebilirim ki okuduklarım ve okumadıklarım arasından en güzel kitap sabahattin ali nin kürk mantolu madonnası dır. Dikkatli okunduğu zaman o kadar kendinizi bulursunuz ki kitapta farkedemediğiniz özelliklerinizi ögreniverirsiniz. O kadar akıllı havalı cümleler içerir ki kitap son sayfalara geldiğinizde sanki leyla ile mecnunun 103 ü bölümünü izlerkenki hüznü yaşarsınız. Bitmesin istersiniz. Bir daha bir daha okuyup aynı sona ulaşmanın meyusluğunu yaşarsınız.

0|1
    0|0
    • 1ay

Aynen dostum. Ben de her sayfada tekrarladığım cümlelerle karşılaştım katılıyorum sana 👍

• 1ay

Eyvallah kardeşim ks deki o kadar saçma konu varken çok güzel olmuş bu.+1. Sayende mutlu oldum yurdum insanının hepsi boş değilmiş onu ögrettin eyv.

• 1ay

Estağfurullah dostum :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Genellikle her gün okurum ama bazen hiç bir sey yapasım gelmiyor. En sevdiğim yazar Stefan Zweig ve Satranç kitabından gerçekten etkilendim. Okumak istediklerimi genellikle internetten kitap alışverisi yaptigım icin sepetime ekliyorum.

0|1
    0|0
  • ikiz bedenler

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Okumayı düzenli hale getirmek istiyorsun her gün okuyabileceğin sayfanın altında bir sınır koy kendine. Misal 20 sayfa de ve her gün 20 sayfa oku. Hem az, hemde sıkılmazsın. Düzenli ve devamı gelirse bir sene içerisinde çok sayı da kitap bitirebilirsin. Çok katkısı olur. Bu arada Olasılıksız efsane bir kitaptır benim için.

0|1
    0|0
    • 1ay

Güzel taktik 👍
      Uygulamaya çalışacağım inşaAllah dostum
      Bahsettiğin kitap benim de okunacaklar listemde şu anda
      sağol yorumun için 😊

• 1ay

Rica ederim.

• düzenli kitap okuma alışkanlığım olmadığından diğer soruları boş bırakıyorum ama hızlı okurum

0|1
    0|0
Yükleniyor...