Dublajlı mi altyazılımı film tercih edersiniz?

Ben yurtdışında da yaşadığım için altyazıya çok alışkınım. Türkiye’de sinemada her zaman değil ama tv de bir çok şeyi dublajlamalarina sinir olurum. Sizin görüşleriniz nedir bu konuda?

0|0
14|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Film dublajlıysa izlemem. Yapılan en iyi dublaj bile filmin orjinal sesindeki duyguyu yansıtamıyor bence. Filmin içine giremiyorsun bu da o filmi otomatik olarak çöp haline getiriyor. Orjinal dilinde, türkçe altyazılı izlemeyi tercih ediyorum. Eğer türkçe altyazı bulamazsam veya film ingilizceden başka bir dilde ise de ingilizce altyazı ile izliyorum. Orjinal dilde olması şart kısaca.

0|1
    0|0
  • ben de alıştım alt yazılı izlemeye yani öyle izlemekten daha çok zevk alıyorum kendi sesleri olduğu için olabilir sanırım

0|1
    0|0
  • Alt yazılı kesinlikle. Hiçbir şey orijinal sesin ve efektlerin yerini tutamaz.

0|1
    0|0
  • türkler dublaj işini yapamıyor ya da sallıyor sadece animasyonlarda iyiler.. geri kalan dublör sayısı belli zaten kulak tırmalıyor artık... zorunlu olmadıkça altyazı

0|1
    0|0
  • altyazılı

0|1
    0|0
  • Kesinlikle altyazılı dublajdan nefret ederim

0|2
    0|0
  • okumaya üşeniyorm ya dublaj iyidir :)

0|1
    0|0
  • alt yazılının tadını alınca dublaj yavan kalıyor.

0|1
    0|0
  • Alt yazi cunku kelime hazinem dahada cogaliyor.

0|1
    0|0
  • Dublaj çok doğru olmuyor.alt yazı.

0|1
    0|0
  • yazıları okurken uykum geliyor

0|1
    1|0
  • Altyazılı genelde. Dublajlılar işkence gibi.

1|0
    0|0
  • türk filmlerindeki dublajlar fena kötü ya alt yaziya razi olurum

ama almanlar cok iyi yapiyor dublaji kesinlikle normalde dublaj diyorum :))

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bazı filmlerde dublaj güzel oluyorda her filmde dublaj olmasını istemem.Dizilerde hiç sevmem dublaj olmasını.

0|1
    0|0
  • Dublaj kötü aynı tadı vermez,orjinal hatta alt yazısız

0|1
    0|0
  • alt yazı daha iyi.Orjinal ses daha gerçekçi,

0|1
    0|0
  • Dublaj çok kötü oluyor yahu, seslediren kişiler de hep aynı oluyor zaten. Bakınız : link

0|1
    0|0
  • Dublajlı olması orjinalliğini bozuyor ama yazıyı mı okuyacaksın filmi mi seyredeceksin :/

0|1
    0|0
  • Dublajlı film izlemek çok ergence.

1|1
    0|0
  • Altyazılı

0|1
    0|0
  • mecbur kalmadıkça dublajlı film izlemem

0|1
    0|0
  • kesinklikle dublaj o ne ya öyle alttaki yazıyı okuyacagım diye filmi durmadan kacırıyorum.

0|1
    0|0
  • Alt yazıdan nefret ederim. Dublajlı daha iyi. Alt yazı okumaktan filmdeki sanatı anlayamıyor insan...

0|0
    0|0
Yükleniyor...