Gelişimsel bir kültüre açlık duyar mısınız? Bilgi kelimesininin değerine varamayanlardan mı?

Sorulduğunda sadece cevap verebilmek için öğrenme ihtiyacınızmı var? Yoksa ihtiyacınız olan şey, herşeyi bilmeye çalışmak mı?Gelişimsel bir kültüre açlık duyar mısınız? Bilgi kelimesininin değerine varamayanlardan mı??

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Cevap verebilmek için değil öğrenmeyi seviyorum bilgi sahibi olmayı zihnimin dolu olmasını ve karşıma bir konu çıktığında zaten konu hakkında fikrimin veya daha ötesi bilgimin olmasını hatta karşımdaki kişinin de fikri varsa tartışmayı seviyorum baya bir haz duyuyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Müdür cümle çok anlamlı ama bir o kadar da düşük olmuş :D
    Bir şeyleri öğrenmek, hayatınıza yön vermek adına çok güzel bir şey. Ancak sosyal ortamda fikir sahibi olmak da güzel.. Biri diğerinden daha önemli ya da daha önemsiz değil bence...

0|1
    0|0
    • 1ay

Bilmek bu soruda iki yönlüdür, biri ego ile ilgilidir diğeri arzu ile, soru tam olarak açıklayıcı olmamış olabilir belki fakat, cümle düşük değil sadece anlam karmaşası yaratıyor :)

• 1ay

Yok aynı şeyden bahsediyoruz bence ama nedense bir anlaşamadık :))))
      Sosyal çevrede bilgi sahibi olmak tabi ki egonuzu da tatmin ediyor ama bu ego rahatsızlık veren Fatih Terim egosu gibi değil bence :) ortamın kültürünü arttıran bir insan moduna sokuyor sizi ve keyif veriyor. Bence öyle egoya can kurban :)

Ben bazen her konuyu bilmeye de çalışıyorum. Hoşuma gidiyor öğrenmek ama hiç bir yerde kullanamadığım bilgiyi zamanla unutuyorum..

• 1ay

Olması gereken bu :)

Bilgi edinirken bir çevrede o bilginin muhabbetini edebilmek veya ben bunu biliyorum diyebilmek için öğrenmemek gerekiyor. Bu ego pis bir egodur ilkeldir.
      Öğrenme ihtiyacının doğması merak ile ilgili olmalıdır. Buna arzu ederek ve sevgi duyarak sahip olmak gerekir.
      Anlatmaya çalıştığım sadece buydu. Önemli olan soruya verilmiş cevap değil. Verilen cevabın ifade biçimiydi.

Güzel görüş için teşekkürler :)

• o oyle nasıl bı cumle :)

0|1
    0|0
    • 1ay

Kültür bilmek demektir bilgeliğin yeni adına verilen popüler bir isimdir. Soru çok basit, bilgiye açmısınız. Yoksa cevapsız durumda kalmamak içinmi bilgiyi ararsınız :)

Yükleniyor...