Kapat

Aleynanın cevapsız çınlama şarkısındaki akla hayale sığmayan mantık hatası sizinde dikkatinizi çekmedimi?

evet millet Aleynanın cevapsız çınlama şarkının bir yerinde 'mazlumun ahı aheste aheste alınır' diyor. bu ne demek? bu sözün aslı 'alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste'dir. yani şarkı sözündeki gibi mazlumun ahı aheste aheste alınmaz, aheste aheste 'çıkar'.

o kadar fanın varmış keşke bir tanesi çıkıp sana atasözleri ve deyimler sözlüğünü aleynaya hediye etseymiş neden farkedilmiyor toplumca ve ben farkındalık yaratayım dedim..

0|0
1|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• Şarkı sözünü yazan kişi Aleyna değil.
    Atasözlerini birebir kullanmak zorunda da değil.
    Birebir kullanmaması "akla hayale sığmayan mantık hatası" değil.
    Bağlaç olan "de" ayrı yazılır.

0|0
    0|0
    • onu unutmuşum.. hani ben acaba yaşı küçük çocukluktan ötürü hatalı sözmü yazdı dedim.. o deyide aceleden ayırmayı unuttum.. zaten çocuk aleyna ve dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına dönmesini (ailesi) dilediğim kişi aleyna tilki :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Aynı yola çıkıyor. Aheste aheste çıkaran kim? Tanrı... Peki aheste aheste alacak olan kim? Yine tanrı...

Aslolan şu ki, sözde bir sıkıntı yok ama çok basit ve gereksiz. Sadece 14 yasında ünlü oldu ve ünlü olmasının sebebi de güzel olmadı diye bu kadar tutuldu. Eğer o yarısmaya 16 yasında cıkmıs olsaydı, inan ki o sarkı 500 bin olmazdı.

0|0
    0|0
    • ben bu çocuğu hiç tanımadan tesadüfen radyoda sesini dinledim.. hani sanıyorum 25-30 yaş arası bir kadın söylüyor şarkıyı.. ulan ne güzel imiş birde söyleyene bakalım dedim.. böyle bir tilkinin söylediğini öğrenince resmen çok hoşlandığım şarkıdan soğudum desem yeridir.. kıza lafım yok ama yavaş yavaş birşeyler yerine oturmadan hop diye damdan düşer gibi düşmek doğru olduğunu sandığım birşey değil..

• Şarkı 90 küsür milyonluk bir şarkı değil. Bunu orta halli bir sarkıcı söylese 10 milyonu belki zorlar, aleyna dısında bir sıradan kız söylese 500 bin olur. Ama 80 milyonu sadece yaşı, güzelliği ve 14 yasında ortaya cıkmasından.

• seside güzel ama bu yaşta değilde daha ilerde daha olsaymış uzmanlaşır hemde karakteri oturmuş olurdu.. bu bildiğin çocuk inşallah yüzümüzü kara çıkarır kendini bozmaz daha ne diyim abi ya başarıları daim olsun.

Yükleniyor...