Atatürk'ün Nutku'nu Okuyanlar Var Mı ?

Atatürk'ün Nutku'nu Okuyanlar Var Mı ? Ne anlatıyor Nutuk ?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç bir düşüncem olamaz atayı sevmem

alkolik bir lider yalan dolan ve abartilmis bir sahiz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Okudum elbette.

Dünyada bir ilktir Nutuk.

Bir devlet kurucusunun hiç bir baskı olmadan kendi isteği ve arzusu ile belgeleriyle yaptıklarını halkına anlatıp hesap vermesidir.

İşte bu yüzden Atatürk kıyaslanamayacak kadar büyük bir adamdır.

2|2
    0|1
  • Yaşadıklarını çok detaylı bir şekilde anlatıyor çok etkilendiğim cümleler;

Ordu ismi var cismi yok halde

İngiliz fransız mandalığını kabul ediceklerdi

Beni Sivas başta olmak üzere yurdun birçok yerinde hain ilan ettiler

Ülkeye ihanet edenler vardı bulmalıydım

Belki sıkıcı gelebilir ama insanı o anlara götürüyor canlandırıyor gözünde..

0|0
    0|0
  • Okumadım lakin çok okumak istiyorum..

0|2
    0|0
  • Öyle romantik bir vatan-millet-sakarya kitabı değil. Belgeleriyle, Osmanlı hükumetinin ve saltanat makamının ihanetini, son Osmanlı'nın aydınlarını, düşüncelerini ve kendi düşüncelerini vs.vs. anlatıyor.

İlk fırsatta oku derim.

Hiç yakıştıramadım.

0|2
    0|0
    • okudum sadece alıma takılan bir konu vardı da

• Bir çoğu Milli Mücadele'den evvel, üçe ayrılmıştı; "Amerikan mandasına girelim"cilier, "İngiliz mandasına girelim"ciler ve "saltanat devam etsin ama imparatorluk değil, üniter devlet olalım"diyenler. Adını hatırlayamadığım bizim çok büyük bir kahraman olarak bildiğimiz bir kadın da Amerikan mandası isteyenlerdendi mesela. Ayrıca tek sebep bunlar değil, bazı silah arkadaşları cumhuriyetten sonra, İzmir'de kendisine suikast girişimi yaparken yakalandılar. Faka Ata affetti.

• Kadını hatırladım. Halide Edip Adıvar.

• Yaş alabilirmiyim? ona göre yorumlayacağım da.

0|1
    0|0
    • 26

• şaşırdım kavgasız sona erdi muhabbet :)

• Anlayış ve sakinlik çoğu zaman herşeydir :)

• çok ağır bir kitap her tarafı bilgi dolu okulda öğretilen bazı yanlışlıklar dahi var içinde

0|1
    0|0
  • Bursa nutku benim için daha anlamlıdır

0|3
    1|2
  • bende okumak isterim ilk fırsatta tembellikten işte hep alıp okumak zor geliyor

0|1
    0|0
  • okumadım beyin hastasıyım belkide okudum hiç hatırlamıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Her Türk evladının okuması gereken ilham alınacak bir kitaptır. Türk topraklarının işgalinden başlayarak, Kurtuluş Savaşı'nı, ve ne şartlarda bu milleti kurtardığımızı anlatıyor. Ayrıca içerisinde ders çıkarmamız gereken yerlerde var. Atatürk'ü sevmeyene en azından saygı duymayana yazıklar olsun diyorum!! Nutuk hiç bir şey anlatmıyor diyenlere de öyle. Siz şu an rahat rahat öğleye kadar uyuyabiliyorsanız, bu siteye dahi girebiliyorsanız, sokaklarda dilediğinizce dolaşıp istediğiniz her yere gidebiliyorsanız bu Atatürk, arkadaşları ve askerlerimiz sayesindedir. O bir alkolik değildi. Evet içiyordu ama alkolik değildi. Siz eğlencesine biraları, viskileri içerken, yılbaşlarında, doğum günlerinde, efkarlı olduğunuz zamanlar içerken alkolik olmuyorsunuz da Atatürk neden onca arkadaşı, askeri gözü önünde şehit düşerken ve düşman toprakları işgal ederken azıcık bir şey içtiği zaman ve şu an sizin refah ve özgür bir şekilde yaşamanızı sağladığı zaman alkolik oluyor? Alkolik olsaydı onu meclis kapısından sokmazlardı bile. Alkol alarak girdiği savaşları nasıl galibiyetle kapattı ve düşmanı denize döktü o zaman? Atatürk'e alkolik, diktatör dersen sorarlar adama; İçkili kafayla kurup yücelttiği Türkiye'yi ayık kafayla neden yönetemiyorsunuz?

0|0
    0|0
  • Okudum.. Bana göre bir şey anlatmıyor.

1|0
    0|1
Yükleniyor...