Mustafa Kemal Atatürk, müslüman mı?

Mustafa Kemal Atatürk hakkında neden müslüman olmadığını düşünüyorsunuz? Veya sizce müslüman mı? (İspatlamak şart)

Güncellemeler:
1ay Burada Atatürk ü karalamak gibi bir amacım yok. Yalnızca bu konuda bilgi istiyorum.
1ay Yorum yapmayın lütfen . İspatlayın.

0|1
8|23

En İyi Erkek Görüşü

• "Biz yasalarımızı gökten indirildiği sanılan bir kitaba göre yapmadık" yüzde yüz aynı cümle olmayabilir ama gökten indirildiği sanılan cümlesinin net bir şekilde geçtiği bir video var ve gayette resmi oynanmamış bir video. Atatürk'ün ya da herhangi bir kimsenin dini hiç kimseyi ilgilendirmez, buna göre bir kişiyi değerlendirmek Allah'a mahsustur. Şüphesiz ki Atatürk bu milletin başına gelmiş en iyi şeydir, çok üzücüdür ki onun gibi bir dahi, bilimin sanatın ışığında ilerici bir kişi bir daha gelmedi.

2|0
    0|0
    • 1ay

Zaten dinini sorgulamiyorum merak ediyorum. Bu ifadeyi gordum. Tesekkurler

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman değil , devlet arşivinde olan kendi el yazısında İslam'a Arap dini diyor. Murat Bardakçı bir sürü Atatürkün din karşıtı sözünü yayınlamıştı kendi programında

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• Valla uzun bır mesele, ve herkes kurcalıyor istediği yere çekebılıyor. Bende merak edıyorum ama, merakımı gıdermem de bırşeyi değiştirmeyecek..
    Allah ıle onun arasında, iyi yaptığı şeyler için Allah razı olsun diyorum.
    Kimseye tapmadım, kula kulluk etmem etmeyıde dusunmuyorumda. Ne ampulcu olup ulke kurucusu dusmanıyım nede ataturkcuyum dıyerek bazıları gıbı dın dusmanıyım..
    Ataturkun sandalyede oturan karısı ve yanında bır kısı ıle fotoğraf var. Karışı kapalı..
    Diğer bir örnek Gökten ındıgı sanılan dıye soz soylemısler, oda var. Ha nereye çekersen oraya gıdıyor.
    Tayibin bile ağzından meclisi dualarla açtırdığını dinledik, ama yerı gelınce onu da yerden yere vuruyor herzaman kı gıbı :)

1|0
    0|0
  • koyu atatürkçüyüm ama kesinlikle müslüman değil ve bu bir sorunda değil, istiyorsa krem peynire tapsın :) ben yaptığı müthiş işlere bakarım, al müslüman dediğiniz feto neler yaptı, bu ülkenin başına ne gelirse dincilerden gelir

2|3
    1|1
  • 1|0
    0|0
  • Müslüman veya değildi bu sizi beni alakadar etmez onun tanrı ile arasında olan şey böyle konular açıp bazı salaklara fırsat verin anca. Ve ölmeden önce Allahın selam alıpta ölmüş en azından ölümünü görenler bunu belirtmişlerdir. Bu doğruysa müslüman olup olmadığını tartismak anlamsız.

1|0
    0|0
  • dini inancı beni ilgilendirmez Mustafa Kemal Atatürk dünyanın başına gelmiş en büyük liderdir

1|3
    0|2
  • bir de ispatlamak şart yazmış ya sen mi karar veriyorsun kimin müslüman olup olmadığına.

bugün işid için sorsam müslüman değil dersin ama gelmiş buraya ispat şart yazıyorsun.

ya tanrıyı oynamaya çalışıyorsun ya da tanrı ile dalga geçiyorsun bunu yazarak

1|0
    0|0
    • 1ay

şikayet et.

• 1ay

dini sorgula istediğin kadar sorgula hatta didik didik et sor bildiğim kadar cevaplayayım. ama yaptığın şey kişinin dinini inancını sorgulamak. bu da seni borçlu duruma sokar.

ben müslüman değilim yani öyle kapalı bir zihnim yok ama her dine inanırım. ve her dinde aynı kurallar vardır görebilene. sen yalnızca atatürkü araştırabilirsin onun inanını değil. inanç kişi ile yaratıcı arasındadır. girersen sen zararlı çıkarsın.

• 1ay

@kedişero buradaki insanlara cakal hitabinda bulunmak senin ayibindir. Hesabi yeni actigim icin gizli profil kullanmak istedim cok ozel bir sebebide yok. Ataturk un yaptigi hic bir seyi inkara kalkismiyorum. Aksine bilmek istedigim seyler var. Hayatta bazi seylerin nenini nicinini bilmeden yol alinmiyor. Musluman degilse aaa neden degilmis diyecek biriside yok. O yuzden benim kadar herkes islubuna dikkat ederse zararli degil yararli olurz

• Değildi maalesef.

1|0
    0|0
  • Kim nasıl ispatlayabilir bunu? İnsanın kendi içerisinde taşıdığı inancı başka birisinin bilmesi imkansız. Kaldı ki müslüman olup olmamasının gerçekten bir önemi yokken.. Boş bir soru.

0|0
    0|0
  • Degil. Musluman gozukmese bu halkin onu desteklemeyecegini bilen bir insan.

1|0
    0|0
  • müslüman olup olmaması önemli değil gelmiş geçmiş enbüyük liderlerden

0|0
    0|0
  • Kendi ifadelerinde müslüman olup olmadığı hakkında fikir sahibi olacak kadar bilgi veriyor.

0|0
    0|0
  • Kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez

0|1
    0|0
  • ya ne fark eder niye taktınız buna

0|1
    0|0
  • inançlı olan her ınsan bu dunyada sadece kendınden sorumlu oldugunu bılır dıger geri kalan hersey sebep ve nedenlerdır yaşamamızda bu yuzden dolayı benı hıc ama hıc bırsey ve hıc bır kımse ılgılendırmıyor ben kendımden naptıgımdan sorumluyum

0|0
    0|0
  • saçma bir soru kaldırılsın lütfen

0|1
    0|0
  • Olup olmaması beni ilgilendirmiyor çok da önemli değil zaten ama bence değil

0|0
    1|0
  • Bu soruyu soranı herkes şikayet etsin prokotif bir soru bu. gelmeyin oyuna.

0|1
    0|0
  • Dinsiz ve türk irkcisi birisi. Ayrıca demokrat ta değil.

0|0
    2|4
    • 1ay

Neden

• 1ay

Bilgisizligini yorumlarla ortme. Konusuyorsan ispatin nerde

• 1ay

Göstereceğim bekle...

• namaz kılarken fotoğrafı mı lazım :D

0|0
    0|0
  • ne olduğu önemli değil adamın hası adamın dibi dünyanın en büyük lideri

0|0
    0|0
  • var olduguna bile inanmiyorumki din konusunu bileyim..
    resimleri bile farkli.
    bitanesi bitanesini tutmuyor..

0|0
    0|2
    • 1ay

Mesela?

• 1ay

Hadi hadi sizin köy daha büyük yüzyılın cahili seni çayın içindeki şekeride göremessin

• 1ay

@Samett1010 goremessin degil goremezsin

Kızlar Ne Diyor 7

• Onun dini kimseyi ilgilendirmez.
    İster yahudi olsun ister müslüman ister ateist o seni beni kurtarırken bu ülkeyi hür kılarken kimsenin dinine bakmadı kimsede onun dinini sorgulayamaz şimdi.
    O bu dünyanın görüp görebileceği en büyük liderdir onun gibi bir Adam bu dünyaya bir daha asla gelmeyecek.

0|0
    0|0
    • 1ay

Pardon ama burada Ataturk hakkinda fikir belirtmuretiyorsun. olmayan teze antitez uretiyorsun. Sorumda en ufak yorum yok ama nedense gelenlerin cogu yorum yapiyor bilgisizliginizi yorumla ortemezsiniz

• 1ay

Yahu sizin kesim "Atatürk müslüman ama hiç oruç tutarken fotoğrafı yok" diye ortalarda gezinen kesim sen neyin bilgisizliğinden bahsediyorsun bu tarz yorumlar alacağını bildiğin için profili gizliye almışsın zaten.

• 1ay

Benim hangi kesimden olduguma kadar karar vermissin zaten. Ustelik Ataturk hakkindaki fikirlerimi bilmeden... Ilgincsin ne diyebilirim. Bu hesabi ozellikle bu soru icin actigimdan gizliye aldim sorun mu var

• İspatlamak şart mı? Kimin müslüman olup kimin olmadığını burada hiçbir insan ispatlayamaz. Zaten gerekli de değil. Bu Allah'la insan arasında. Diğer insanları ilgilendirmez.

Lütfen bu tür sözlerle karalamaya çalışmasın kimse.

0|0
    0|0
  • KimeNe insanların dini

0|1
    0|0
  • Ne Fark Ederki.

0|1
    0|0
  • Atamızı başka türlü karalayamacaklar ya müslümanlığa takar bu sürüdekiler..

0|2
    0|0
  • o kadar zeki bir adam müslüman olamaz

0|3
    1|2
    • 1ay

Neden

• 1ay

@haydar05. Nikola tesla nin icadinin edison un icadi gibi gosterildigini bilmeliydin. Lutfen eksik bilgilerle burada ahkam kesmeye gelmeyin. Ataturk un yaptigi seyleri yok sayan mi var neye gore bu sozler

• 1ay

tamam sahte peygamber

• Müslüman olup olmaması önemli değil. Önemli olan ülkemizde yaptığı harika işlerdir

0|1
    0|0
Yükleniyor...