Ressamlığın/Çizerliğin ilimsel ve/ya bilimsel anlamda gelişmeye bir katkısı olabilir mi?

Ressamlığın/Çizerliğin sizce bilime ve ilime katkısı olabilir mi? Benim aklıma şu an mimari katkı geliyor, ancak bunun dışında başka neler olabilir sizce?

Güncellemeler:
1ay ***
1ay ******

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• Sanat sanat içindir. Bunun yanında çizmek/resim yapmak sana bir şeyleri üç boyutlu düşünmeyi öğretir, baktığın şeyi gerçekten görebilmeyi, estetik algı oluşturur, yaratıcılığı güçlendirir. Bunlar olmadan bir insan düşünsene odun gibi toplumun dayattığı güzellik algısının peşinde, sorunlarını çözmede zorlanıyor çünkü çok yönlü düşünemiyor sanatçı gibi. baktığı şeylere öylece bakıp geçtiği, görmesi gerekenleri göremediği için çünkü öyle bir ihtiyacı olmamış hayatında ki bir çok güzelliği kaçırmış.. Evet belki çizimler yaptığımız resimler bir fayda sağlamayacak ama sanatçının katkısı büyük.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sanattır. sanatsız bir toplum düşünemiyorum...

0|1
    0|0
    • 1ay

Sanat, birşeylere katkı sağlamalı. Mimar Sinan ın yapıtları gibi, Leonardo da Vinci nin araştırmaları gibi. Çizim yapmak sanat doğru ancak faydalı birşeyler ürettirmiyorsa insana faydası olmayan bir sanata dönüşmez mi?

Bu yüzden sordum neler yapabiliriz ressamlık/çizerlik ile diye. Sadece çizmiş olmak için değil, meyvesinide yemek için hemde o meyveyi paylaşmış olmak için.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...