Kur'an sizce bu çağa uygun mu?

Bazi konularda degil gibi geliyor heralde bu zamana gore dusundugum icin anlamiyorum ozellikle de belirtmek istemiyorum ama boyle düşünüyorum acikcasi.

0|1
8|17

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• her çağa uygun kuran mı insin
    mnakoyum bu nasıl bir mantıktır.
    Çağ uysun kurana

3|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Kur'an son peygamberle geldiğine göre ve bir daha peygamber gelmeyeceğine göre kıyamete kadar geçerli olduğunu ispat eder..

“İşte bugün sizin dininizi kemâle erdirdim (mükemmele eriştirdim) ve üzerinizdeki nimetimi tamamladım. Sizin için din olarak İslâm’ı beğendim.”(Maide, 5/3)

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Hristiyan gibi yasayanlar, bu cağa uygun olup olmadigini sorgular.

1|0
    0|0
  • Kuran'in herhangi bir çağı yok bilim adamlarin şimdi bulduklarını kuran 2000 yil önce söylüyor zaten bence biz bu çağa uygun değiliz böyle düşüncem

1|1
    0|0
  • uygun

0|0
    0|0
  • Katılıyorum sana haklısın düşüncelerini kimse yargılayamaz yargılamalarına izin verme.

1|0
    1|0
  • Kuran tarihsel değildir. Kuranda bahsedilen kıssaların her nekadar zamnı eski olsada günümüze hitap edilen bir hissesi mutlaka çıkıyor. bnde dindar değilim ama bize garip gelen ayetler mutlaka başka bir ayetle tamamlandığını hissediyorum gerçekten olağanüstü bir kitap.

0|0
    0|0
  • Çaha uymuyor demek kurtarmaz kimseyi Çaha uymayan şey varsa tecavüz gasp hırsızlık taciz kadına şiddet bence

0|1
    0|0
  • Parayla mı gönderiyorlar sizi

0|0
    1|0
  • allahın isi biz bilemeyiz

0|0
    0|0
  • bu çağ kurana uygun mu sence

2|1
    0|0
  • zaten iş çıkmaza gelince çağa atıyorlar suçu

0|0
    0|0
  • mesela hangi konular

0|0
    0|0
    • 1ay

Dul kadinlari korumak icin evlenmek gerekmiyor mesela hem devlwt maas veriyor hem calisiyorlar

• 1ay

Hayat cinsellikten mi ibaret? Tanidigim dul kendini cocuklarina adayan mutlu kadinlar var. Kadinlar ozgur olmak isteyebilir herkes evlenecek hep evli kalacak diye bir sey yok. Genelde kadinlar bosaninca evlilikten soguyorlar. Ben zina yapsinlar tabi ki demiyorum ama kadinlar duygusaldir hayatinda biri olmayinca aklina hic cinsellik gelmeyenler var bunu pekcok kisiden duydum. Dil kadinlar eger evlenmek isterlerse kendileri gibi dul erkekle evlenebilirler tabi ki hem anlasmak anlaminda daha iyi olur. Ben zina taraftari degilim olamam da zaten.

• 1ay

cinsellikten ibaret diil ama evlenmesi için bir sebep. evlenmesi hemen gitsin evlensin demiyoki dediğin gibi dul birini bulsun evlensin. evde bir erkeğin olması bir başka olur her açıdan.

• Kur'an tüm asırlara uygundur ve hükmeder.

0|0
    0|0
  • kur'an değiştirildi , kur'an allahın değil muaviyenin kitabıdır

0|0
    1|0
    • 1ay

MUAVİYE KİMDİ PEKİ BİR İNSANDI ÖYLE DEĞİL Mİ? Peki insanlar hatasız olmaz mı? Peki sana sorarım Kur'an-ı Kerim de bir tane bile hata görüyor musun? Telafuzda anlatımda bir yanlışlık bir bağdaşmayan söz bulamazsın. Değiştirilmiş olsaydı apaçık sapkınlıklar göreceksin. Mesela incilden birkaç bilgi vereyim sana değiştirilen incilden

• 1ay

Devam edelim. Bu son dönemlerde bitkilerin cinsiyeti olduğunu yeni yeni öğrenmeye bilinçlenmeye başlıyoruz. Ve bitkilerin cinsiyeti olduğunu önceden bilmiyorduk doğrumudur? Talha suresi 53. ayette ''Yeryüzünü size döşek (beşik) yapan, orada sizin için yollar açan ve semadan su indiren O’dur. Sonra da onunla, farklı farklı bitkilerden çiftler çıkardık.'' Bilim adamları diyorki dağlar deprem olmasını engelliyor. Nebe suresi 6-7. ayetlerde '' arzı döşek kılmadık mı? - Ve dağları (yeri sabit tutan) kazıklar (yapmadık mı?) ve bunlar 1400 yıl önce biri tarafından söylenmiş vede yazılmış inanabiliyormusun? Bilimsel açıdan konuşmaya devam edebilirim. Ve Kur'anı kerim bugün bilimin açığa çıkarttığı ve açığa çıkaracağı herşeyi önceden rehberlik eder niteliktedir. Ve bu anlattıklarımın birine veya ikisine tesadüf eseri doğrulanmış bilgi diyebilirsin peki geri kalanlar? Peki bu bütün anlattıklarım hala Kur'anı kerimde yer alıyor. Sen bu halinin mi değiştirilmiş olduğunu düşünüyorsun?

• 1ay

Değiştirilmiş ise kim bunları tahmin edecek bilecek kadar İlim sahibi olabilir. İşte biz ona ALLAH (CC) diyoruz. Umarım Kur'an-ı Kerim'in değiştirilmediğini kanıtlayabilmiş ve seni ikna edebilmişimdir. Şayet kanıtlamadığımı düşünüyorsan sana diyeceğim şu ki değiştiren kişi İslam ve müslümanların kitabı olan Kur'an-ı Kerimi değiştirmiş olsa idi neden içerisine bu kadar ilim ve bilimden geleceğe yönelik gerçeklikten bahsetmek yerine neden müslümanları yoldan çıkaracak içkiyi, zinayı, kumarı helal kılacak haşa ayetler eklemedi içine. Şüphesiz İncil ve zebur gibi kutsallığını yitirmiş kitapları okursan sapkınlığın ve haram olanların helalleştirildiği hangi kitabın değiştirilmiş olduğunu anlarsın kardeşim.

• Kur'an ı nasıl algiladigina bağlı.

0|0
    0|0
  • bunu hangi amacla sordun bilmem ama kuran her çağa uygundur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kuran süreklidir. Sadece indirildiği tarih için değil.

1|0
    0|0
  • Kur'an çağa uymaz çağ Kur'an a uyacak.

1|0
    0|0
  • bu cag kurana uygun mu?

0|0
    0|0
  • Kuran ın cağı mı olur

0|0
    0|0
  • Kuran her çağa hitap eden bir kitap

0|0
    0|0
  • ne konuda mesela