Aleviyim yargıla hadi?

Sevgilimin ailesi aleviyim diye istemiyor beni me suçum var dogustan alevi olmakmk namazımı camide orucumu gerektiğinde tutarim ne gerek bar ırkçılığa ayrıma sünni alevi kürt laz ne fark eder müslüman degilmiyiz? Banyo yapmazmisiz en temiz yerden evimede gelsem gunde 1 kere banyo yaparim titizimde ne bu insanlığın aleviye karşı anormallikleri?

0|1
1111

En İyi Kız Görüşü

• herkesin inancı kendıne. saygı duyana saygı duyarım iyi ki aleviyim. alevi olmasaydımda her zaman ezilenın yanında olurum

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sakin ol kardeşim. Önyargıları yıkamazsın. Aleviliği dinleştirenlerden değilsen normal bir insandan farkın yok demektir benim gözümde.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• Sünniyim fakatt aleviler candır <3
    5 vakit namazında insanlarız ve alevileri sorun eden insanlar değiliz. Aleviler çoğu sünniden daha temiz daha insan gerçekten. Sorun edenler cahil kafalı ne diyim...

0|0
    0|0
  • E bunları normal bir Sünni bile yapmiyo vala maşallah 👍

0|0
    0|0
  • Benim arkadaşım da alevi onun annesi de arkadasimin sevgilisini kabul etmiyo sünni diye. Hemen aleviyiz eziliyoruz ayağına girme bence

0|0
    0|0
  • Rızzık bir Malik bir neden ayrım olsun?

0|0
    0|0
  • Yargılamam.

0|0
    0|0
  • Böyle ırkçılık yapan ayıran kayıran insanlardan nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Yargılamam asla.

0|0
    0|0
  • Cinsel ilişkiden sonra gusul abdesti almıyorsunuz diye biliyorum onu kastetmistir kadin

0|0
    0|0
    • yanlış biliyorsunuz gerçekten... bunu yapıp yapmamak bır mezhebe mal edılemez bu kişinin şahsına göre değişir... yani bir çok mezhepten dinden insanlar pis olabilir.. araplar mesela dünyanın en pis insanıdır. oysaki kuran da temızlıkten bahsedilir.. lütfen aşın artık bunları..

• Cinsel ilişkiden sonra ya da önce ne fark eder. Temiz olduktan sonra gerisi önemsiz.
      Yahu millet ne kadar saçma şeylere takılıyor. Yemişim gusülünü de abdestini de yav.

• Alevisin diye şükret asıl onlar sünni oldukları için utansinlar sunniler Hz Ali'ye ihanet etti biz hep yanindaydik ehli beytten beri biraz araştır yobazların dediklerine bakma

0|0
    2|0
  • Sünniler gibi 5 vakit namaz kılıyorsan neden sorun olsun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sevgilinin ailesi muhtemelen ayak takımı.
    Böyle düşünen tipler alt tabakadan çıkar.

Alevilerin kalitesi onlarda yok işte. ;)

0|0
    0|0
  • onların ayıbı. Boşver. Öyle kızdan ve ailesinden hayır gelmez di sna zaten

0|0
    0|0
  • Sen bu salaklara bakma derim Abi ben bunlar her anlı secdeye varani musluman zannediyorlar
    Şayet sevgilinin seviyor san asıl Aleviliğin böyle olmadığını anlatıp bir dar zihniyetlilerin tabularini yıka bilirsin

0|0
    0|0
  • Allaha inanci olan yargilamaz zaten. Sonucta alevileride sunnileride allah yaratti demi allahin yarattigi kulu yadirgamak kimseye dusmez herhalde.

0|0
    0|0
  • Salla knk sana kız mı yok asdfg

0|0
    0|0
  • Eğitim şart.

0|0
    0|0
  • Bu ornek bile mezheplerin ayrı bir din olduğunu kanıtlıyor
    Dinde mezhep yoktur

0|0
    0|0
  • kürt ayrımcılığını normal görüyorum da alevilik sünnilik ayrımını daha kavrayamadım

0|0
    0|0
  • yanlış yargı

0|0
    0|0
  • İşin zor bu kalitede insanlar her konuda can sıkar

0|0
    0|0
Yükleniyor...