Çok mu cahiliz ben mi abartıyorum?

üzerime tepkileri çekmemek için gizliden soruyorum bu soruyu ama arkadaş çok dertliyim insanımızın cehaleti yok yok bilmeyişi değil yanlış anlamayın bilmediğini bilmemesi, rahatsız olmaması ve asla kabul etmemesi beni cidden çok üzüyor şu sokak röportajlarını filan izlediğimde daha da acısı bu insanlarla birebir karşılaştığımda apışıp kalıyorum inanın nasıl davranacağıma bile karar veremiyorum hayır yanlış anlamayın ben her şeyi biliyorum havasında değilim asla bilmiyorum da zaten. kastettiğim şeyler genelin bilmesi gerektiğini düşündüğüm güncel bilgiler.. örnek vereyim; tsk'nın açılımını bilmemek ya da bir günde kaç vakit namaz kılınır? Yaşar Büyükanıt, Kenan Evren kimdir? Kabe hangi ülkededir? vs. vs uzar gider. Bu gibi sorulara cevap verememek normal midir sizce?

ha bu arada lütfen cevap verirken Türk insanını aşağılayıcı yanıtlar yazmayın çünkü durum abd'de de farklı değil.

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Önemli bir konuya deginmissin gercekten..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• normaldir milletin içi dışı dizi

1|0
    0|0
  • Cahiliz okumuyoruz okumayacağız toplum olarak çok garibiz çok :)

1|0
    0|0
  • Soruyu dikkatlice okur musun? Bak bakalım ne kadar doğru sorabilmişiz? Sonra cevabını tartışalım.. olur mu?

1|0
    0|0
    • nerede hata yapmışım aydınlat beni lütfen?

• haklısın. yorumlar için teşekkür iyi geceler..

• iyi geceler. Hoşçakal. :)

• şimdi toplum olarak başımızı siyaset denilen illetle o kadar çok ağrıtıyorlar ki insanlarda kendilerini ben bilmirem istemirem yapa yapa bu hal oluşuyo. En basitinden aç bir akşam haberlerini bunun 20 dksı siyasete ayrılır bazen daha fazla tabiki buda insanlarımızın kafalarının boş yere ütülenmesine ve bizleri bilmemeyi bir zayıflık olarak görmek bir tarafa dursun ne kadar az bilirsem o kadar az kandırılırım gibi bir görüşe itiyor ondan zannımca

0|0
    0|0
    • bu konuda haklı olabilirsin ama bence bunların siyasetle bir ilgisi yok.

• peki sence neyle ilgili?

• tamamen genel kültür olarak bakıyorum ben bu tür bilgilere.

• buna benzer daha gusul abdestını bılmeyenler...fatıha suresını bılmeyenlerde var...

0|2
    0|0
  • O soruları 1000 kişiye soruyorlar 10 kişi cevap veremiyor, sonra yanlış cevap verenlerin görüntülerini artarda yayınlıyorlar. Sende ne kadar cahil bir toplum diyorsun. Halbuki alakası yok

0|0
    0|0
    • sanırım o 10 kişi de benim karşıma çıktı. fazla sosyal ağlar da takılıyorum hep ondan bunlar :)

• Türk milletinin 90 yıl önceki zekasi şuandaki andavallarda olmuş olsa idi amerika gibi okyanus ülkelerinin kuklalığını yapmak yerine onlara hükmediyorduk

1|0
    0|0
    • kısmen haklı olabilirsin ama tam olarak sorun zeka değil. yani zekamızda bir sorun yok sorun onu kullanma şeklimizde bence.

• Cahillikten kastın bilgi bilmemekse o cahillik değil bilgisizlik. Cahillik bilgisizlik değildir.

1|0
    0|0
    • peki nedir? ciddi soruyorum senin bakış açınla cahil nedir?

tdk derki; cahil: belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan insandır.

bende bu anlamda kullandım sadece konuyu konular yaptım :)

• eyvallah bu yorumunu en iyi cevap seçmek isterdim :)

• sıkıntı değil :) Teşekkür ederim genede

• onun 1000 kişiye soruyorla 2 3 kişi öyle cevap veriyor onları gösteriyorlar o kadar karamsar olma herkes bildiginim alimi bilmediginin cahilidir.

0|0
    0|0
  • Neden böyle bende anlamış değilim

Liseleri baktıkça üzülüyorum :(

0|0
    0|0
  • sistemin istediği tam da bu zaten anormal bir durum yok yani

0|0
    0|0
  • Bilmemek değil , öğrenmemek ayıp !

Bilmiyorsa öğret.

Bu göreceli birşey kişiden kişiye değişir sana göre anormal olan bir başkasına göre normal olabilir ve bunları bilmemesi şaşırtabilir Ama bazıları şaşırırken o insanı ezer ve hiç hoşlanmam o tiplerden.

0|0
    0|0
    • kimseyi ezdiğim yok üstelik kastettiğim insanlar öğrenme eğilimini göstermeyenler.

• gelip böyle gizliden gizliye laf sokar gibi ''hiç hoşlanmam o tiplerden'' değişinden çıkardım :))

• Kimseye bir laf soktuğum yok Şahsına birşey söyliycek olsam söylerdim Söylememi gerektiricek birşey de yok Bu nasıl bir paranoyadır çözemedim Zaten kendin yazdığın yazıda böyle birşeyden bahsetmiş misin hayır ee o zaman bu neyin paranoyası neyin alınganlığı Ben sadece kendim ile alakalı birşey belirttim konu açılmış bu yani Bu nedir Bu kadar alıngansanız konu açmayın arkadas Allah Allah !

Kızlar Ne Diyor 3

• Cahillik başka bir şey..

Anlatsan da anlamaz bu tipler.

Tamamen istenen ve uygulanan olay budur.

Düşünmekten aciz insanlar daha kolay yönetilir.

1|0
    0|0
  • İstiklal marşının ilk kıtasını okuyamayanlar var bence o daha acı

2|0
    0|0
    • onu da eklemek aklıma geldi de neyse uzatmayayım dedim.

• faruk eczanesiiii.. fa ruk ec za nesi

1|0
    0|0
Yükleniyor...