Suç mu? Aleviyim?

Evet Aleviyim ama öncelikle namazımı kılar orucumu gerektiği zamanlarda tutarım suç mu?
Sevgilimin ailesi beni dışlıyorlar "aleviyim" diye Suç mu?
Sünniymiş kürt müş Aleviymiş laz mış çerkez mış ne fark eder önemli olan müslüman olmak degil mi? Suç mu?
Alevi yim Yargılasana Ayrım yapmaya ne gerek Var Bu Dünyada... ?

1|2
13|26

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• bende aleviyim ama aldırış etmiyorum çok fazla sende nedn böyle bir patlama oldu bilmiyorum biz ilk okulda en yakın arkadaşımızın yanıcaksın dediği günden berri metanetliyizdir genelde

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Islam'in sartlarini yerine getirdikten sonra, iman ettikten sonra ister buna sunni, alevi bilmem ne ismi koyun.. Musluman muslumandir! Eger alevilik Hz. Ali'yi sevmek ise o zaman hepimiz alevi oluyoruz cunku hepimiz Hz. Ali'yi seviyoruz! Ayrica kimseyi yargilamak bize dusmez...

0|0
    0|0
    • 1ay

Teşekkür ederim gercekten anlamli bir yorum herkes sizin gibi olabilse keske 😊

• 1ay

InshAllah :)

• 1ay

Öyle olmasini diliyoruz

• Biz halk olarak bilgisiz oldugumuzdan kulaktan dolma aleviler banyo yapmaz vs der sanki obur mesepten olanlar 4/4, lük gibi atip tutariz.
    Kelimeyi şahadet getiren butun insan kardestir.
    Getirmeyenede saygi duyar allahtan akil fikir vermesini isterim.
    Yaradanimi severim yarattiklarindan ötürü.!

0|0
    0|0
  • Değil tabiki

0|0
    0|0
  • Yoo olur böyle hatalar üzülme

0|0
    0|0
  • kimsenin dini inancı ve görüşleri suç olamaz arkadaşım!

0|0
    0|0
  • Suç değil

0|0
    0|0
  • suçluk bısey yok ya

0|0
    0|0
  • Haklısın aynen oyle hepimiz musulmaniz onemli olan o zaten

0|0
    0|0
  • Haklısın, suç değil.
    Keşke böyle olmasa, herkes istediğiyle olabilse.

0|0
    0|0
  • hayır canım önemli olan insan olmak.

0|0
    0|0
  • benim bildigim sizin orucunuz bile gusul abdestiniz bile ayri kardesim. kisisel bir algidir. bunu yargilayamazsin. hz. muhammed sav ummetindeniz elhamdulillah 💕

0|0
    0|0
    • 1ay

Abdestimi aynı orucumu zamaninda namazimida camide kılarım 😉

• 1ay

30 gün 1 ay kardesim

• 1ay

benim arkadasim alevi 9 gun tutar. bu vakitte karisini koynuna almaz. kandan çıkan hicbirseyi agzina koymaz.

• Aleviyim Allah a inancım var sen mükemmel bir kul da olsan insanlar kusur örtmek yerine arıyosa tüm ibadetler boşuna

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• İslamda mezhep yok zaten. Kur'an bunu yasaklıyor. Sizden öncekiler gibi dininizi fırkalara ayırmayın diye.

Peygamber efendimizin mezhebi mi vardı?

0|0
    0|0
  • Savunmaya geçene saldıran her daim bulunur.. Rahatsızlığının temelinde senin özgüvensiz savunmacı tutumun var.

0|0
    0|0
  • Namazını kılmayıp orucunu tutmadığın zaman da suç değil. Hatta müslüman olup olmamak da. Biraz daha geniş perspektiften değerlendir derim olayı. Aksi halde bu bakış açısı ile kendi kendini eksik görüyorsun gibi geldi bana sanki.

0|0
    0|0
    • 1ay

Herkesihz tepkisi hoşuma gitmiyor kendim kılarim tutarim orucumh hic farketmez

• Saçmalama be hacım ne alakası var? Seni insan olarak sevsinler önce. Bende Sünniyim irandan nefret ediyorum çünkü davranışları kötü. Ama gidipte aleviyi her insanı genelleyemem ki?

0|0
    0|0
    • 1ay

Herkes senin gibi olsa kardeşim alevi olmak suç oldu bu devirde eskidende olduğu gibj müslüman nız hepimiz hepimiz bir olmak yerine ayrim cok sacma

• 1ay

emin ol bir kaç şerefsiz için üzülüyorsun. O seni üzen lavuklar ne kadar Müslüman ki kafana takmaya değmez.

• 1ay

Soralım onlara günde kac rekat namaz kalıyorsun diye bakalim ne diycekler bana sorsunlar sonra

• Böyle şeyler çok yanlıştır. Büyüklerin hoş görülü davranması gerekir ki bu olgun insanlar herşeyin eskisini bilirler yani eski insan kafasındadırlar.

0|0
    0|0
  • Boşver kardeşim yezitlerden uzak dur...

0|0
    0|0
  • Bir insanı doğuştan gelen özellikleri ile yargılamak ırkçılıktır.

0|0
    0|0
  • Kardeşim suç değil madem kabul etmiyorlar ilerletmenin gereği yok insanı insan olarak görmeyen ile hayat yürümez

0|0
    0|0
  • Suc degil o da tercih.

0|0
    0|0
  • çok iyi dedin kardeşim ön yargılılar işte

0|0
    0|0
  • Suc değil panpa

0|0
    0|0
  • tamamen acık konusayım
    toplumsal olarak alevıler dıslanmıyo ama iş bu evlılık olunca sunnı ailelerde bı dur denıyo sebepte
    bir muslumanın ehlı kıtap bırısıyle evlenebılır alevılıkte sunıler tarafından bakınca hak mezhep sayılmıyo

0|0
    0|0
  • kardeşim adamlar yobaz. eskiden bunlar yüzünden ben de alevileri kötü görürdüm

0|0
    0|0
  • degıl kardesım

0|0
    0|0
    • 1ay

Ayrıma gerek yok hepimiz müslümanız dimi kardeşim 😊

• 1ay

valla kımın musluman oldugunu sasırdım ben artık bu dunyada herkes kafasına gore bır sey sıkıyor zaten sen muslumanım dıyorsan oylesın :)

• suç değil onu suç bilenler suçludur bende aleviyimm ben namazımı kılarım oruçumu tuarımmm ama benzen aciz insalar bunu yanlı değerlendirmekte asıl muslumanlık alevilitedir bunu böyle bilsinler hacısı hocası

0|0
    0|0
  • kardes mezhep ayriligi yapma Hepimiz Cenab-ı Allaha Bağlıyız ölünce mezhep sormayacaklar amellerini soracaklar nie utaniyosun

0|0
    0|0
  • Dışlamak nedir ya tanimadan etmeden saçmalık bu nasil bir kafa. Valla bana göre alevilerin dostluğu arkadaşlığı on numara oluyo arkadasimdan biliyorum.

0|0
    0|0
  • peygambere ve bazı sahabelere iftira atınca suç gibi küçük bişey demiyelimde. cooook büyük günahtır diyelim. benim görüşümdür tartışmaya gerek yoktur. selamlar

0|0
    0|0
  • bende aleviyim beni kabul eden bu sekilde etsin , etmiyosada kendi bilir

0|0
    0|0
  • Ayrım falan yok. ama sakin olursan soru sorcam sana

0|0
    0|0
  • Önemli olan müslüman olmak değil insan olmak.

0|0
    0|0
  • alevilik doğru bir mezhep değil sapıklıktır,

0|0
    0|0
  • Kime anlatmaya calisirsin gardasim... Insanlar hayvana kurban olsunlar..

0|0
    0|0
  • Cahilliklerine ver!

0|0
    0|0
  • böyle konular açıp millete fırsat vermeyin Aleviliği de kullandırmayın

0|1
    0|0
Yükleniyor...