Juri onunde konusmaktan cekinir misini? ya da kelimeleri yutabilir misiniz?

Mesela ben carsamba sabah 4 juri onunde rapor sunacagim. Ayna karsisinda cok cool sekilde 20 dakika durmadan konusuyorum. (raporumla ilgili) Juri karsisinda bu cool hareketlerimi sergiliyebilir miyim bilmem.

Birde cok saydigim bir profosorumun "onlari tuvalette dusun,o zaman onlarin senden benden bir farki olmadigini ve heyecanlanmaman gerektigini anlarsin" sozunu uyguluyasim geliyor. Aman allahim birde o an gulme krizine kapiliyormusum. Asdfghjkl

Güncellemeler:
Ben bugun iki profla deneme yaptim ve adamin bana dedigi bilekligini kiracaksin o kadar cok sikma. Asdfghjklm

Ama iyi geçti sayilir denemem, bakalim tanimadigim 4 profun onunde neler yapacagim.

0|0
5|25

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de eğer bildiğim bir konuysa hiç teklemeden ııı iiii falan demeden konuşabiiyorum problem olmuyor.Diksiyon eğitimi de aldım onun da faydası var.Sunum falan yaparken de hiç heyecanlanmam.O sözü ben de duydum ama uygulama gülersin valla düşünsene profesör gözlüklü yaşlı adam tuvalette:d

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Ben de yüksek lisans tez savunmamn öncesinde aynı endişeyi yaşadım ama bir kez anlatmaya başlayınca ve ilk başlarda takılmadan güzel bir şekilde başlayabilirsen gerisi geliyor, merak etme. Sen iyi çalış konuna yeter. Bu arada biliyorsundur gerçi ama bir tavsiye vereyim sunum için. Sakım ama sakın bence ya da benzeri bir terim kullanma anlatırken.

0|0
    0|0
  • #direnlondon

0|0
    0|0
    • Bu ne ya :/

• Umarim ya geçsede gitse, yazili oldumu bile bu kadar heycanlanmiyorum.

Bilekligim sapa saglam hala bilegimde. Asddfghjklm

• jurideyken hocaları tuvalette düşün de bak bakalım gülmemek için nasıl manevralar yapıyosun :) bide insan kendini tutmak için zorladıkça iyice gülesi geliyo.

0|0
    0|0
  • Çok rahatımdır 600 800 kişilik salonlarda konuşmuşluğum var.

0|0
    0|0
  • sen belki anlamssın dediğimi ama ben 12 kişilik bir jüri karşısında 1 saat soru cevab ve konuşma yaptım

en düşük rütbeli olan uzman çavuştu albay yüzbaşı ve ben erdim o zaman kelime yutmadım terlemedim neden biliyormusun çünki ben kendime inanıyordum sende inan onlarda insan korkma

0|0
    0|0
  • bu konuda özgüvenim tamdır

0|0
    0|0
  • sergile sergile juri kendini beğenmiş tiplerden oluşur.Hatta şaka olsun diye çak kafasına bir tane! :)

0|0
    0|0
  • sülalelerine bile küfrederim de çıkarım menfaatim olunca olmuyo :D daha doğrusu onlara mecbursam

0|0
    0|0
  • konuyu ne kadar benimsediğime bağlı. yeri gelir, bir yanlışa bile inandırırım, yeri gelir, kendi doğrumu da unuturum

0|0
    0|0
  • İşim gereği bulunduğum 60 bin nüfuluk bir ilçede programlar düzenler ve sunumunu da kendim yaparım sana tavsiyem çok da rahat olma sonra harbi s.çarsın :D biraz dikkat özgün tavırlar sunum güzel çalışılmış kalografi veya metin gerisi gelir zaten :D

0|0
    0|0
  • Rahat olduktan sonra gerisi gelir

Fakat bazı prof kıl oluyor onlarda evde hanımdan çekiyorlar geliyor öğrencilere ego yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Harbi nasıl bir öneriymiş o :D gülerdim aklıma geldikçe

0|0
    0|0
  • diksiyon eğitimi aldım. Çok rahat konuşabilirim :)

0|0
    0|0
  • sıçarlarken düşün bir de osursunlar üstelik

0|0
    0|0
  • amma korkuyon sende

0|0
    0|0
  • Konferans bile veririm hahaha

0|0
    0|0
  • başlığını okuyunca bir anda kendim Amerikan mahkemelerindeki katil zanlısı gibi hissettim .

0|0
    0|0
  • Ne çekinicem, asla çekinmem. Aksine daha serti oynarım, karsılıksız bırakmam yani cevabını.

0|0
    0|0
    • Hayrlı olsun, umarm dierleri de basarili geçer :) Az güven kendine.

• çok soğukkanlıyım hiçbir zaman hiçbir yerde kesinlikle heyecanlanmıyorum..

0|0
    0|0
  • Sakin ol yani sonuçta onlarda insan :)

0|0
    0|0
  • biraz heyecanlanırım ama konuşabilirim sanırım

0|0
    0|0
  • Askerde 4 kere disiplin subaylığına çıktım juri de neymiş :)

0|0
    0|0
  • ilk sunumumda çok zordu ama zamanla konuşa konuşa topluluk önünde, bayağı alıştım.

0|0
    0|0
  • inşallah gülersin:))

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Olaya hakimsem çok kasmam ama anlatacağım şey hakkında kendimden emin değilsem sıvar tüyü de dikerim.

0|1
    0|0
  • toplum içinde konuşmadan önce çok korkuyorum heyecanlanıyorum ama iş oraya geldiğinde tüm heyacanım stresm gdiyo beklenmedik şekilde davranıyorum iyi yönde

0|0
    0|0
  • Evet.O an herkes ayniymis gibi herkesi ciplak dusunmek istiyorum ama konusurken fark ediuorum ki tek ciplak benim

0|0
    0|0
  • heyecan içinde kontrol olayını iyi sağladığımı düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Doğal olarak tabikide heyecanlanırım ama sunacagım, konusmasını yapacagım raporu daha onceden defalarca tekrarlayıp provasını yapacagım icin sanmam yani teklemezdim sanırım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...