Soraya'yı Taşlamak filmini izleyen var mı?

Soraya'yı Taşlamak filmini izleyen var mı?"Dini taassubun yaşadığımız çağda korkunç yüzünü göstermesinin belgesi niteliğindeki bu duyarlı yapım, Freidoune Sahebjam isimli romancının Soraya'yı Taşlamak isimli eserinden sinemaya aktarıldı. Filmin konusuna gelince; Freidoune bir gazetecidir. Arabası bozulduğu için durduğu küçük bir köyde Zahra ile tanışır. Mütedeyyin insanların çoğunlukla yaşadığı bu köyün sakinlerinden Zahra, Freidoune'un peşini bırakmaz. Çünkü onun bir basın görevlisi olduğunu anlamıştır ve Zahra, onunla konuşabilmek için ısrarla peşine takılır. Yeğeni Soraya bir gün önce aynı köyde yaşadığı insanlar tarafından vahşice katledilmiştir. Ölmeden önce yeğenine söz veren Zahra, bunun köyün sırlarının arasına gömülmemesi için elinden geleni yapmaya kararlıdır. Tek umudu da bu gazetecinin elindedir, dinlemeli ve bu küçücük köyün büyük günahını tüm dünyaya anlatmalıdır."

İzlediğim en iyi filmlerden biri. Gerçek bir hikayeden uyarlanmış. İzlemeyenlere tavsiye ederim. İzleyenler film hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
1ay Şeriat isteyen kızlarımız, özellikle size tavsiye ediyorum. Bir izleyin.

1|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• Beni ağlatan filmdir.
    Malesef yakında bir 5-6 yıl sonra Türkiye'dende bu filme örnekler çıkacaktır.

1|0
    0|0
    • 1ay

Teşekkürler, seküler anlamda bu filmin benzeri olan gerçek hayat hikayesi olan Requeim For A Dream benzerdir.

• 1ay

İzlediğimde eski beni yaşadım; İyi akşamlar

• 1ay

Sana da

En İyi Kız Görüşü

• Evet izledim, ağladım da

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• En sevdiğim film 😊

1|0
    0|0
  • seyretmedim ama duydum :)

1|0
    0|0
  • seyrettim ama zaten bunun içinde yaşıyoruz sayılır. çok da garip değil. bunlar böyle

1|0
    0|0
    • 1ay

Bunun içinde yaşamıyoruz ama böyle giderse yaşıycaz gibi

• 1ay

yani işte. onu demek istedim. ingilizcen varsa bir kitap var. city of lies. yazarı ramita navai. amazondan falan sipariş edebilirsin. iranı anlatıyor. sosyal ilişkileri ve günlük yaşamı falan. gerçek olaylardan ama kafadan uydurma değil. aynı türk toplum yapısı.

• 1ay

İngilizcem var anlayabiliyorum çoğu okuduğumu. Kitaba bakıcam. Teşekkür ederim

• hayır izlemedim

1|0
    0|0
  • sırp filmi miydi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gerçek dini bilmeyen ve sadece gördüğüne İnanan kişilerin İslamiyetten tamamen nefret etmesini sağlayacak bir film.. ben çok ağladım VE çok etkilendim bu filmden ve ne yazıkki hâla bu tür şeylerin yaşandığı, sözde islam adı altında cahil ve cehennemi hakeden inançlar var..
    Bu film bana recm olayını araştırmama sebeb olmuştu.. hiçkimsenin zerre kötülüğünü dahi karşılıksız bırakmayan bir inanış nasıl olurda recme evet der diye başladım araştırmaya..
    Sonra anladım VE gördüm ki bizlerin kulaktan dolma bilgileri gibi değilmiş herşey.. film çok etkileyici ama nekadar adaletin yerini bulmasına yardımcı oldu tartışılır.. o köydeki bu olaya sebeb olanlar cezalandırıldı mı?
    Hala yaşanmıyormu?
    Çok soru var çok!..

1|1
    0|0
    • 1ay

Film İslamiyeti eleştirmiyor tamamen. Şeriatta yer alan bu tür uygulamaları eleştiriyor.

• 1ay

Konu sadece İslam değil.
      Konu cehalet, taassup ve yobazlık.
      Orta çağda Avrupada binlerce kadın sadece saçları kızıl olduğu için cadı diye yakıldılar.
      Binlerce insan ruhuna şeytan girdi diye papazlar tarafından engizisyon işkencelerine uğradılar.
      Yetmedi Endülüs'te önce Müslümanları, sonra da Yahudileri aynı şekilde şeytana tapıyor diyerek işkencelerden geçirdiler...

Eğer Cumhuriyet'imizin laiklik ilkesini korumayı başaramaz isek başıma gelecekler bunlardan farklı olmaz.

• 1ay

Aynen öyle

• İzlemedim ama psikolojik filmlere şu an kapalıyım.

1|0
    0|0
  • Ooof bu yaz izlemistim Cidden süper bir film verdigi mesaj filan izlerken çok duygulanmistim bu filmi bana hatirlattigin için tesekkürler🙏
    Son olarakta
    ✌✌

1|0
    0|0
  • İzlemez olaydım. 1 hafta boyunca kadının taşlanışını rüyamda gördüm. Ağlayarak uyanıyordum.

2|0
    0|0
  • İzlemedim fakat izleyeceğim

1|0
    0|0
  • artık beni psikolojik anlamda yoran film ve dizileri izlememeye karar verdim. Yoksa tam izlenilecek bir film.

1|0
    0|0
Yükleniyor...