Zaza alevisi kurt mu oluyor?

Zazaca konusan kisiler kurt mudur? Zazaca kurtcenin alt lehcesi diyorlar..

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• bu tartısmaya acık bir konu ama degillerdir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Bazi kaynaklara gore kurtleri bopmusler cumhuriyet doneminde. Kolay yonetme politikasi

Erkekler Ne Diyor 8

• Yahu gülerken zazaza diye güldüğüm için karşıdakine kürt imajımı veriyorum ben şimdi?

Zaza ca konuşmaktan kastın bumu?

1|0
    0|1
  • Zazaların hepsi kürttür. kürtçenın lehçeler: kırmanci, zazaki, sorani, gorani, lorani..

0|0
    0|0
  • şöyle şimdi kürtler ve zazalar bir arada yaşar birbirine karışmıştır ama bazı zazalar kürtlüğü reddeder biz zazayız derler mesele bu.alevilik bir ırk belirtmez o ayrı

0|0
    0|0
    • Tabiki irk degildir. E degilse irkin nedir diye sorarlar insana.. Yani kurttur gibime geliyor zazalar. Haa saf bir millet oldugunu dusunmuyorum turkiyede ama yinede coklugu baz aliyorum.. Ne agir basiyorsa o irktansindir diye dusunuyorum

• şev baş da çatlatma adamı :/

• :))

• Alevi oluyor...

0|0
    0|0
  • aynen öyle

0|0
    0|0
    • Neden bazi zazalar kurt oldugunu inkar ediyor? Sen neden biliyorsun bir de?

• benım zaza olan arkadaşım var gerçi birsürü türden var :)) bır kısm zazacağı tek başşına bir dil gbi görsede zazaca kurtcenın alt kolu olrak doğmuştur

• Evet zazalarda aslında kürttür. Ama bunların pek önemi yoktur. Netice itibariyle hepsi insandır. ;)

0|0
    2|0
    • Yinede aslini bilmek iyidir konunun

• Bulursan yazili birsey benimle de paylas lutfen. Ama yazanda yine sen ben gibi biri olur yani. Ancak saglam bir tarihcinin delillerle yazdiklarini kabul edebiliriz. Tanimadigimiz birinin kaynagina da ne kadar guvenebilir.

• Belgelerle anlatilan bir tarihten bahsediyorum bende zaten ama bu kadar guvenilir kaynak bulmak zor

• Sünni zazalar da var sanırsam.En azından bir arkadaşım öyleydi

0|0
    0|0
    • Asimiledir o. Toplum baskisi

• :)

Bana gore cahil insanlar konusurken hadsizlesir. Verecek cevap bulamamak sinirlerini bozmustur veya sabit fikirlidir tartismaktan kacar. Konusabiliyorsak anlasabiliriz de bence olmasi gereken de budur

• :) aynen gizli hanım :)

• 0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir çok zaza arkadaşım var ve bir çoğu zazaca biliyor ve kürtçe.Zazaca dili kürtçeye yakın olduğunu söylüyorlar ve bir çok zaza arkadaşım alevi.

0|0
    0|0
    • Zazaca konusanlarin hepsi alevi. Alevilerin kurtce konusanlari da var ama..

• Zazalarda sunni de vardir alevide. Geneli kurttur ama kabullenmeyende vardir.

0|0
    0|0
  • zaza alevisidemi varmış. :DD

0|0
    0|0
  • Zaza aleviside olur, zaza sünniside.

Bazıları ben Kürdüm diyor bazılarıda hayır ben Kürt degilim zazayız biz diyor.

0|1
    0|0
  • hayır zazalar kürt değildir ayrı millettir

0|0
    0|0
    • Neye dayanarak boyle soyluyorsun? Bir kaynagin var mi..

• Bingöllü ark var onlar söyledi mesele bngölün yüzde 70 ı zazadır kürt azvar orda

• Dersimdeki aleviler zazaca ve kurtce konusan kurt halktir mesela.. Bu sekilde bir bilgi olmaz. Tamamen bir kac kisinin tecrubelerine dayanarak konuyu genellemesi.

Yükleniyor...