İnsanları müzik zevkine göre yargıladığınız olur mu?

İnsanları müzik zevkine göre yargıladığınız olur mu?

0|0
64|89

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanları direk yargılamak saçma bir şey.

0|0
    0|0
    • 1ay

Malesef yargılamıştım ama şimdi değil. Dinlediğiniz müziklere dikkat edin arkadaşlar. Her müziğin içinde sinsice saklanmış olan bir kötü ruh vardır. Anladıktan sonra dinlediğinizde önceden zevkle dinlediğiniz şarkılardan iğrenmeye başlıyor ve içindeki karanlık güçü farkedince de ürkmeye başlıyor ve bunu nasıl dinlediğinize dair en ufak bile bir fikriniz olmuyor. Biz o kişilere hoşgeldin, gözlerin açılmış diyoruz. Eskiden kördün, şimdi görüyorsun nihayet.

• 1ay

@misafirrrrrrr yargıladım ruh haline göre değişir müzkler

Erkekler Ne Diyor 88

• İnsanları, müzik zevkine göre yargılamam. Önemli olan müziği hissetmek, yaşayarak dinlemektir, boş gürültü olarak dinlememektir, buna inanırım.
    Rock müzikten tut, Türk Sanat Müziğine kadar a'dan z'ye her müzik çeşidini ve tarzını, bir çok sanatçıyı dinledim. Yerli ve yabancı, eski ve yeni parçalar dahil.

O parçayı dinlerken yaşadığım hissiyat benimdir, güzeldir... Geri kalan her şey boş.

0|0
    0|0
  • kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapmayın tarzında bir söz var o yüzden kim ne dinlerse dinlesin umrumda değil ben bile gün içinde çok farklı türlerde müzik dinliyorum tabi bazı türler var onlara girmem hiç aklıma da gelmez o yüzden yargılamak söz konusu olamaz.

0|0
    0|0
  • İnsanların dinlediği müzik onların yaşam tarzını gösterir.. Yargılamam ama ne tür bir yaşam sahibi olduğunu anlayabilirim, eğer o insanı iyi tanıyor ve yaşam tarzını biliyorsam ve buna karşın dinlediği müzik gerçekten onu yansıtmıyorsa tabiki onu yargılarım..

0|0
    0|0
  • Her tarz dinlerim de, metal hariç. Kafa sallamalı ya, salakça bir şey. :D Ben sevmiyorum da, sevenin de Allah belasını versin. :D

0|0
    0|0
  • Selam satanistçi

Kardeş kimseyi yargılamam, mahkeme değilim.
    İsteyen istediğini dinler, kimseleri rahatsız etmemek kaydı ile

0|0
    0|0
  • İnsanları müzik zevkine göre yargılamam ama dinlediği müzikten saçma sapan yorumlar çıkaran insanları da hiç sevmem. Klasik müzik dinlemeyi seviyorum ama başka biri ne dinlediğimi sorduğu zaman açıyorum ve bana ne kadar huzur verdiğini söylüyor. Oysa dinlediği müzikte acı dolu bir özlem gizleniyor ki başkalarının hüzün dolu dünyası nasıl olur da birileri için mutluluk ve huzur veren bir şey olabiliyor. Ben de bunu anlayamıyorum. Başkalarının mutsuzluğu birilerini mutlu bir insan olmasını mı sağlıyor...

0|0
    0|0
  • herkesin muzik kulagı kendisinde

0|0
    0|0
  • Black metal, death metal ve arabesk çok yargılanır.
    Ancak, diğer müzik türlerinde böyle bir önyargı yok.

0|0
    0|0
  • Müzik ve zevk... Müzik zaten bir zevk işidir.. Bu durumda Müzik eşittir zevk.. Zevk eşittir müzik.. İnsanları Zevklerine göremi yargılayalım? Haddi ni aşmadıkça tabi ki hayır.. Kaldı ki bir eser müzikleşip birilerine kendini beğendirebildiyse o esere beslediğin bir saygında olmalı.. Sen beğenmeyebilirsin ama başkaları beğeniyor... Sen onu zevklerine göre yargılarken kendini yargıladın mı hiç? Ne kadar saygıya değer bir insansın acaba?

0|0
    0|0
  • Her insan ruh halini ve iç dünyasını yansıtan müzikler dinlediği için yargılıyorum ister istemez.

0|0
    0|0
  • Bu işin bayrak taşıyanı muhtemelen benimdir bu sitede..

Demet Akalın fanı olan kadınla olmaz.
    Olamaz.

Gönül ister ki Sade dinlesin, Lisa Stansfield dinlesin.

0|0
    0|0
  • İnsanları kıyafetleri, müzik zevkleri, yedikleri, içtikleri gibi kişiden kişiye değişebilecek herhangi bir konuda yargılamak, o kişiye karşı ön yargılı olmak demektir. Buda yargıladığınız kişiden önce kendinizi yargılamanız gerektiğini gösterir.

0|0
    0|0
  • şu an kral tv ve number one tv' de çalan herhangi bir bak herhangi bir şarkıyı dinleyen ve özellikle yerli pop dinleyen 27 iq' lu kişiler

tvmedia.ign.com/.../...-312_hhw_run_1202491581.jpg

Bİ KAÇ KAÇ KAAAAÇÇÇÇ!!! :D

0|0
    0|0
  • Yok pek olmamıştır. Ama kişinin dinlediği müzik türleriyle onun duygularını ve içinden ne geçtiğini anlayabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • hayır böyle. bir yargılama yapmam

0|0
    0|0
  • müzik zevkleri uniq yani kişiye özeller bunu yargılamak yersiz.

0|0
    0|0
  • Hayır. Zevkler ve renkler vs vs bir sürü laf var. Bir şeyin güzel olduğunu söyleyebilmek için illa herkesin onu güzel bulması gerekmez

0|0
    0|0
  • Olmaz

0|0
    0|0
  • İnsanları yargılayabileceğiniz tek bir konu var o da suçluluk durumudur.
    İnsanları siyaset anlayışı ile, hayat felsefesi ile, dinlediği müzik ve izlediği filmle, konuştuğu dil ile, okuduğu kitap ile yargılayamazsınız. Eğer bu durumlarda insanları yargılama gibi bir zaafınız varsa siz medeniyetten uzak, ilkel düşünceli, ön yargılı birisinizdir. Kendinize çeki düzen vermelisiniz. Soru güzeldi. Teşekkürler.

0|0
    0|0
  • yani olmuştur

0|0
    0|0
  • arebesk rap dinleyen insan ruh hastasıdır

0|0
    0|0
  • haayır

0|0
    0|0
  • hayır zevkler ve renkler tartışılmaz

0|0
    0|0
  • türkçe poplar çok gerizekalıca ya

tek dinlemediğim müzik türüdür, türkü cazz blues rep rock ne varsa dinlerim türkçe pop dışında

0|0
    0|0
  • olmazz

0|0
    0|0
  • Hayir ama arabesk rap dinlemesinler aman

0|0
    0|0
  • Önyargı , bir nevi yargısız infazdır. .. yargılayanlar cellat nazarıyla seyreyler alem-ı şahaneyı...

0|0
    0|0
  • yok knka öyle kötü huylarım yoktu :S

0|0
    0|0
  • Metalcilere android diyorum

0|0
    0|0
  • Müzik insanın karakterini yansıtır yani evet.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    58

Kızlar Ne Diyor 64

• hayır bir insan tek bir türlü müzik dinleyebildiği gibi pek çok tarzda da dinleyebelir herkesin şahsi tercihi

0|0
    0|0
  • Hayır, öyle saçmalıklar yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • bir insanı yargılamak ya da sorgulamak kimsenin haddi değil olamazda kaldı ki müzik zevki için bunu yapmak daha bir saçma

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Arabesk rap dinleyip birde onu sokak ortasında bangır bangır dinleyenleri yargılamadan edemiyorum...

0|0
    0|0
  • Müzik zevkine göre yargılamadım ama bir süre tanıdıktan sonra neden bu tarzı dinlediği belli veya tam da dinlediği müziğin tarzında biri diye düşündüğüm oldu.

0|0
    0|0
  • olmadı. renkler ve zevkler tartışılmaz çünkü her insan bir değildir :)

0|0
    0|0
  • Evet maalesef yapıyorum bunu. Dinlenilen müziğin, insanın duruşunu kalitesini etkilediğini düşünüyorum çünkü.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır, metallica ibrahim tatlıses aralığında bir müzik zevkim var, allaşkına kimse beni müzik zevkime göre şeyapmasın:)

0|0
    0|0
  • Bazen.

0|0
    0|0
  • Kalkip asi styla arsiz bela gibi arabesk rap dinliyorsa yargilarim 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Yargılamamda toplum içinde bangır bangır çalan siyasi şarkıları sevmiyorum 😒
    Örneğin bizim okulun kantininde çoğu kişi MHP li sabah akşam ağır müzikler dinliyoruz bazen jileti alıp bileklerimi kesesim geliyor kantin değil meyhane sanki

0|0
    0|0
  • Oldu. Çok doğru bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. Müzik ve giyim zevkini onaylamadığım insanlarla muhatap olmam. Olduysam da bu farkı anlar anlamaz uzaklaşırım.

0|0
    0|0
  • Aslında böyle bir şey yapmazdım.. ama son zamanlarda tanıştığım arkadaşlarım gerçekten kim ne dinliyorsa ( genel değil bazıları için ) kişiliği onu yansıtıyor..

0|0
    0|0
  • Asla yargılamam

0|0
    0|0
  • Hayır herkesin zevki kendine

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet çünkü o herseyi belli eder.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Müzik zevkimiz ayniysa evlenebiliriz😎
    Bu sözü çok severim😄
    Ve soruna gelecek olursak tabiki hayir

0|0
    0|0
  • Önceden olsa idi arabesk dinlemek istemezdim ; ama zaman ınsanı nası olgunlaştırıyor şimdi muzık olsun da çamurdan olsun :XD

0|0
    0|0
  • Hayır. Herkes kafasına göre

0|0
    0|0
  • evet oldu arabesk, arabesk rap ya da ucuz plaj remixleri dinleyen insanları anlamıyoum...

0|0
    0|0
  • hayır olmaz

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Bazen oluyor ama yargı değil de kişiliği hakkında tahminlerim sadece