Çok kitap okumak insana ne kazandırır?

Evet kitap severler için bu sorum. Size neler kazandırdı kitap okumak?

0|0
20|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• kitapta farklı açılardan bakmayı öğrenirsin o yazarın görüşü senden farklı olabiliyor ama yinede okuyosun saygı duymayı kazandırır sana herkes senin gibi düşünmek zorunda değil bunu öğrenirsin her farklı düşüneni öldürmeye kalkmassın bıçakla yumrukla saldırmazsın kitap okumayan biriyle evlenmeyin!

0|0
    0|0
  • Bilgi bolluğu, konuşma tarzında her gün daha iyiye gitme, öğrenme merakı ve daha çok öğrenme isteği

0|0
    0|0
  • Farklı bakış açısı

0|0
    0|0
  • Kelime haznesi gelişir, konuşması akıcı olur, okuduğunu çabuk kavrayabilir.

Okumak beyine jimnastik gibi birşey.

0|0
    0|0
  • genel kültürün artıyor, konuşman değişiyor, daha rahat oluyorsun, bilgi ediniyorsun, bakış açın değişiyor 😊

0|0
    0|0
  • oldugun ortamdan uzaklasma Hayal gücüyle

0|0
    0|0
  • ben genelde psikoloji okurum.. erkek ve kadin psikolojisi veya cesitli durumlarda insanlar ne tepki veriyor.. biri benimle konuştuğunda mesajla veya karsilikli olarak kolay kisiligini tahmin edebiliyorum. veya söyleyecegim seye ne tepki vericegini ondan önce biliyorum.. yarari oluyor yani 😂 araştırma ve tarih te okurum. ama vicik vicik aşk veya gercek dışı kurgular okumam ama onlar da hayal gucunu geliştirir.

0|0
    0|0
  • Her şeyi

0|0
    0|0
  • kitaplar kalp kırmaz

1|0
    0|0
  • bilgi dagarcıgı fazladır cümle kurarken zorlanmaz düzgün cümleler kurar kültürlü olur..

0|0
    0|0
  • Konusma guzellesir olaylara farkli
    Yonlerdsn bakmak

0|0
    0|0
  • hayall gücüü

0|0
    0|0
  • Güzel bir diksiyon

0|0
    0|0
  • Bilgi kazandırır..

0|0
    0|0
  • hersey

0|0
    0|0
  • Ne kazandirmaz ki😄😄ama okumuyorum sorun orda

0|0
    0|0
  • Entelektüel birikimi kazandırır

0|0
    0|0
  • Kültür hayal gücü

0|0
    0|0
  • düzgün tane tane ve akıcı konuşmayaı sağlar mesela bir olay anlatıyorsun sürekli duraksama ıııı şeyyy ondan sonra gibi şeyleri az kullanırsan ya da hiç kullanmazsın yeni tanıştığın ortamda kendini tanıtırken sohbet muhabbet sırasında konuşmak değil konuşma akışı daha önemlidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kendini yazılı ve sözlü çok iyi ifade edebilme. Çünkü, kelime hazinen geliştiği için kendini karşındakine çok iyi ifade ediyorsun. Hızlı düşünüp, hızlı karar alma, hızlı kavrama gibi yetiler kazanıyorsun. Kitap okuduğun sırada, beynindeki nöronlar birbirleri ile alışveriş yaparlar. Bu da, beynini zinde tutar. Hatırlamak istediğin bir şeyi, diğer insanlara göre çok daha hızlı hatırlarsın. Hafızanı geliştirir. Hayal gücünü ve yaratıcılığını arttırır. Çok kitap okuyan insanlar, uzun yazıları okumaktan sıkılmaz ve uzun yazmaktan çekinmezler. Bu da size, başka bilgi kapıları açar. Kitap okurken, belki hareketsiz bir şekilde duruyor gibi olursun ama iç dünyanda muazzam yerler keşfediyorsundur. Bence en güzel şeylerden biri de bu. Kitap okumak insanlara, olayları farklı açıdan değerlendirme imkanı sunar. Bu da, insanı anlayışlı ve empatili yapar. Daha bir sürü avantajı vardır. Saymakla bitmez. Kitap okuyun ve okutun. Saygılarımla.

0|1
    0|0
  • Empati. Hayal gucu. Ozguven. Farkli bakis acilari.

0|0
    0|0
  • Kelime dağarcığın gelişiyor. Hayal gücüne katkısı var. İster istemez yazarın bildiği konuları da okuyarak kendi bilgine katıyorsun. Herşeyden önce de alıştıktan sonrası gerçekten film izler gibi oluyor okurken. Okuduğun yerler kafanda canlanıyor bazen gülüyorsun bazen vay anasını diyorsun yani (:

0|0
    0|0
  • bana hiç bişey kazandırmadı kitaplardan öğrendiğim saçma sapan fransızca kökenli kelimeleri günlük hayatımda kullanmıyorum yine bildiğim gibi davranıyor öyle konuşuyorum. Bu yazarların benden daha çok kültür birikime sahip olduğu ne belli hep kazık..

0|0
    0|0
  • beyin jimnastiği

0|0
    0|0
  • yalnızlık ve hayal gücü

0|0
    0|0
  • kelime dağarcığı, yazım kuralları, kalite ve fonksiyonel düşünme yeteneği..

0|0
    1|0
  • Hiç bir şey kazandırmıyor anca kitap önerilerinde bulunurlar

0|0
    0|0
  • şimdii çok kitap okuyan birisinin muhtemelen çok kitapları olur ve o kitapları yerleştirecek bir kitaplığı.. kitaplık denilince aklıma düzen geliyor. çok şey kattığı tartışmasız

0|0
    0|0
  • Özgüven, kendini daha iyi ifade edebilme..

0|0
    0|0
  • Bilgi, Kültür

0|0
    0|0
  • Konuşman düzelir. Daha hızlı düşünür daha çabuk anlarsın. Olaylara farklı açılardan çok rahatlıkla bakabilirsin. Konuları çok daha doğru yorumlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • hiç bir şey

0|0
    0|0
  • Çok şey, belki de bir hayatı kazandırır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...