Kültürlü insanı diğerlerinden ayıran özellikler nedir?

1-Kültür sizin için ne kadar önemli?
2-Bir insanı hangi özellikler kültürlü yapar?
3-Kültürlü olduğunuza inanıyor musunuz?
4-Karşı cinste kültür seviyesi ne kadar önemli?

0|1
21|7

En İyi Kız Görüşü

• Kültür dil ile doğru orantılıdır

Kendinin farkında olması ve sürekli kendini yenilemesi

Yüksek

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki önemlidir, bana göre kültür kendi düşünceni sorgulayabilmektir, karşındakinin düşüncesini değerlendirmektir, ben okuyorum aydınım triplerine girmemektir ne eşekler gördüm hayatımda bir b*k olamamış.
    Köylü bir adamla oturup tecrübesini dinlemek bir kültürdür. Bir kadınla hiçbir arzu duymadan karşılıklı oturup konuşabilmek kültürdür, bir erkeğin hoşlandığını dile getirdiğinde kezban triplerine girmemek kültürdür. En azından benim doğrularım bunlar, tabi ki de başka insanlara göre eksik ya da yanlış olabilir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Çok önemli ki insan kendine yakın olduğu, yanında rahat hissettiği birine önem verir. Aile kültürü ve kişisel kültürü etkilidir. Toplumun karşı yönünde düşünebilen, eleştirebilen ve kendi karar verebilen, tamamen olgun (yaşlı değil ha yaşından büyük davranan 😄) birisi beni etkiler. Mantıklı ve objektif olan birini tanımayı isterdim. Kendimin mantıksal ve olgun biri olduğuma inanıyorum. Kültür derken görmüş geçirmiş temel anlamda yaşamı kavrayabilen birisi demek istiyorum. Kültür derken de çok geniş bir kavram aslında.

0|0
    0|0
  • Kültürlü olupta fikirlerimizin uyuşmadığı bir sürü insan var. Onun için kendini bilen, mütevazi ve ahlaklı insanlar en üstün kategori

1|0
    0|0
  • Duruşu bile farkli olur

0|1
    0|0
  • kültürlü insan tabikide isterim ama yediğini okuduunu gezdiğinin havasını atan kültürlü ! insan değil

1|0
    0|0
  • Genel olarak insanlar kendilerini ne kadar geliştirirse o kadar iyi olur hem kendi yaşantısı için hem de karşı tarafdaki insanlar için. Tabi ki önemlidir kültürlü olmak çünkü bir ilişkide sevgi kadar anlaşmak da önemlidir. Ne kadar çok sevsen de anlaşamadıktan sonra sevmenin de bir anlamı olmaz.

0|0
    0|0
  • Bir insanda dış görünüşten çok kendini geliştirmiş mi? Kültürlü mü? Buna bakarım baya önemli benim için.

0|0
    0|0
  • Bence bir insanın dolu bir kişiliği olması icin , hayatla ilgili bir çok şeyi görmüş ve kendini gelistirip bilgi eklemesi onu daha olgun ve karakter olarak baya ileriye tasiyabilecegini dusunuyorum , insanlae kendini gelistrmeli ya

0|0
    0|0
  • Kültür bana göre edeptır adabını uslubunu bilmeyen istediği kadar okusun istediği kadar gezsin bir halt olmaz ne demiş üstad NECİP " insanda yok ise edep neylesin medrese mektep okusa alim olsa yine merkep yine merkep''

0|0
    0|0
  • sana tam olarak yanit veremesemde kultur benim icin onemli kultur demek insana bir toplumun neler kattigidir iyi veya kotu kultur insan ise bir toplumdan gecip hic bir sey almayandir ki sallauin gitsin onu atese atsan yanmaz 😆

0|0
    0|0
  • 1. Çok önemli
    2. Düşünceleri ve hareketleri.
    3. Eh işte.
    4. Önemli.

0|0
    0|0
  • gerçekten çok önemli kitap okumasi gezip görmesi evet en azindan genel anlamda kulturlu olursa sevinirim

0|0
    0|0
  • Bir sey hakkinda konusuldugunda susmayip fikir uretebilen

0|0
    0|0
  • Üşendim

0|0
    0|0
  • Kültürlü insan nerde nasıl davranacağını bilir

0|0
    0|0
  • Saygılıdır

0|0
    0|0
  • diğer insanlara saygılı olan herkes benim için kültürlüdur

0|0
    0|0
  • Kültür benim için önemli ama kendimi çok da kasmam illa olayım diye.

0|0
    0|0
  • Nerede kiminle neyi nasıl konuşacağını bilen insan kültürlüdür

0|0
    0|0
  • Bir insanla sadece kültürlu olduğu icin evlene bilirim oderece önemli

1|1
    0|0
  • 1-Kültürsüz bir insan çok düz bir yaşama sahiptir Bence. Insan sadece sistemin getirdiklerini öğrenmemeli.
    2- Geçmişinden haberi olan (Dünya çapında)- Sanat, spor ve bilimin varlığınından haberi olan (ülkemizde pek Yoktur da) bunlarla birlikte Okuyup - Araştıran ve bununla Yetinmeyen insan kültürlüdür benim için.
    3- Ne kadar kültürlüyüm bilmiyorum ama Kendimi Her zaman geliştirmeye çaşılırım.
    4- Bence çok önemli Çünkü Bakış açısı geniş bir insanlar hayatınızın Her parçasını paylaşabilirsiniz. Ayrıca kültürlü insan "ben" merkezci olmaz ve sorunlara yapıcı yaklaşır.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• İnsanlarla muhabbeti sağlam , saygılı , efendi , başkalarının kararlarına saygı duyan ve yeterince bilgili olan insanlardır bence. Kültür benim için önemlidir ancak aşırı değil. Ben kültürlü olduğumu düşünüyorum. Karşı cinste kültür seviyesi diğer cinse ne kadar yakınsa o kadar rahat iletişim kurulur diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • senin kültürlü olmanla kimse ilgilenmez kültürlü görünmen daha fazla prim yapar şekilciliktir bir nevi.
    ama görgüyü kültüre tercih ederim kültürsüz görgülü bir insan daha iyidir bence bazı değerler sonradan kananılmıyor

0|0
    0|0
  • Kültürlü olması :/

0|0
    0|0
  • 2. yaşadığı çevreye etkin ve aktif bir bireyse

0|0
    0|0
  • Fular ve robdöşambr

0|0
    0|0
Yükleniyor...