Türk sinema filmleri ve dizileri neden halen amatör?

izliyorum diziler sadece zengin kesim fakirin derdi yok
fakir görsen sigortalı okumuş belli yerlere gelmiş insanlar
bilim kurgu filmleri hiç yok
aksiyon yaratacak görseli zirvede film göremedim
var diyecekler , tamam var kabul ederim ama yabancı filmlere göre amatör
en çok merak ettiğim neden bilim kurgu filmleri yok

0|1
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• Haklisin, banada acikcasi bilim kurgu olarak en fazla patlama sahneleri varmis gibi geliyor. Bence sorun birazda izleyici kitlesinden kaynaklaniyor. Aksiyon, Drama, Komedi icin herzaman gercek gündemle iliskilendirebilirsin, konulari güncellestirebilirsin. Fakat bilim kurgu icin tüm konsepti bastan hazirlamalisin. Bu senaristler icin cok daha zahmetlidir ve daha masraflidir. Bunlar bir sekilde olabilir yinede, fakat seyirci kitlesini yaptigin emege yönlendiremezsen ki, bu türk seyircisi icin bence biraz zordur önyargim var. Yapilan isten zarar riskin cok daha yüksek olur. Kötümser olmaya gerek yok ama bence, bundan cok daha evvel Gerilim, Korku ve Animasyon filmlerindede geriydi türk sinemasi bence, artik gayet kaliteli yapimlar olusabiliyor

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Haksızlık ediyorsun görsel efekt olarak biraz haklı olabilirsin ancak konu olarak cidden iyi yapımlarda var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Türkiye de kanal rekabeti denen bir şey yok çünkü. 4 kanal zaten zirvede ne yaparlarsa insanların izleyeceklerini biliyorlar. reklam da alıyorlar rahatça bu sayede. neden uğraşsınlar ki bilim kurgu ile en az maliyetli filmi nasıl çekeriz onun hesabını yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Tv izleme ben izlemiyorum şahsen

0|0
    0|0
  • şöyle yorum yapayım bence insanlarımız eski komedi flimleri takip etmiyor pek ve yeni yeni nesil küfürbaz çakma komedi flimler tercih edip bilim kurgu flimlerini çocukça buluyorlar oyüzden türkiyede pek bilimkurgu flimi yok süpertürk vardı enson güya 2. çıkcaktı

0|0
    0|0
  • Cok etken var.

Butce ve butcenin dagilimi ikinci buyuk etken. Bunlar aslinda dolayli olarak her seyi etkiliyor.. Ilki ve buyugu ise kitle algisi ve talep.

0|0
    0|0
  • çünkü Yeşilçam filmelerinin neden bu kadar samimi, dostane, insancıl oldukları büyüsünün farkına varmadan sırf para için yaptıklarından dolayı amatör. Mesela dizilere verdikleri önemi simemqya da vermeliler.

0|0
    0|0
  • Eskisi gibi çıkmıyor prometyusun devamını bekliyorum

0|0
    0|0
  • Gelismiyo. surekli klise seyler

0|0
    0|0
  • Bütçe Yok ordada ticaret dönüyor

0|0
    0|0
  • Çünkü bilim yok ülkede

0|0
    0|0
  • Bütçe ve vziyon meselesi

0|0
    0|0
  • ahahah zor adamlar sihirli annemden öteye geçemedi

0|0
    0|0
  • bizde hollywood universal stüdyoları Warner Bros Metro-Goldwyn-Mayer
    flim şirketleri yok adamlar teknoloji var aksiyon sahnesi çerken

0|0
    0|0
  • Aşktan baska bırsey yok

0|0
    0|0
  • Cunku altyapisi yok

0|0
    0|0
  • Çünkü kullandıkları film makineleri kalitesiz.

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...