LÜTFEN cevaplayın!!! :( ?

Ben Kur-an'ı Kerim ile ilgili bilgiler okudum bu bilgiyi de az önce ailemle paylaşayim dedim ama onlar dinlemek istemediler, annemde sıkıyorsun dedi, sonra bende niye dinlemiyosunuz diye konuştum tartıştık falan önceden de böyle bir şey olmuştu. Sizce neden insanlara bilgi verince sıkılıyorlar gerçekten iyi bir şekilde anlatıyordum niye öyle oluyor.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Oncelikle Kuranı Kerim ile ilgili ne okudun? Hangi yazardan nereden okudun? sonucta nette bir sürü yorum var ve ilahiyatcılar arasında da yorum farklılıgı var. Türkiyede yüzde 90'ın üzerinde müslüman var ve bunların maximum yüzde 0.5'i kuranı kerimi bastan sona okumus bu alanda calısma yapmıs insanlardır ama sorsan herkes müslüman herkes dindar...
    Ailen bu konuda direkt olarak bu sekilde tutum sergiliyosa tutucu oldugu icindir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Yok ya Vikipedi den okudum zaten okuduklarim da sunlar: 114 süreden olusuyor, noktalama olmadığı için her duruş bir ayet kabul ediliyor... gibi yüzeysel şeyler, arap harflerinide öğrenip Kur-an'ı Kerim okuyacam zamanımda bol işsiz olduğum için buna yoneldim zamanımı değerlendirmek için. bunlar yani

• 1ay

seni ekledim o zaman :) mesajlasalm mı

• 1ay

Kültür vs. üzerine tabiki mesajlasabiliriz :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• ne okuduğunu yazsan cevap verilebilirmiş

0|0
    0|0
    • 1ay

bilgi almak istersen senin yazman daha doğru olur kanısındayım

• 1ay

Doğru diyorsun sorum olursa tamam 👍👋

• nasıl bilgiler bunlar neden dinlemek istemiyorlar

0|0
    0|0
    • 1ay

Kuranı Kerim'i Vikipedi den okudum ve küçükken aldığım din bilgisinden aklımda kalanlarla harmanlayıp etkilendim bu bilgilerden anlatacak birileri gerekiyordu onlara anlattım bu yani kötü, yalan değildi bunlar

• 1ay

Hindistan da doğup büyümüş olsaydim tabi Müslüman olamazdım zaten çok şükrediyorum Müslüman bir ülkede, aile olduğum için bunun bilincindeyiz yani. Sadece dinimi merak eder bunla ilgili şeyleri arastiririm ama dinsizlik falan büyük sapkınlıklar bunlara dusecegimi hiç sanmıyorum Allah göstermesin

• 1ay

ne tür sapkınlıkları varmış dinsizlerin mesela

• Belki ilgi alanı değildir

0|0
    0|0
  • Anlamadan önce okuduklarını hayatına uygula sonra zaten onlar sorar sende anlatırsın

0|0
    0|0
    • 1ay

Okuduğum kaç sure olduğu, Kur-an'ı Kerim'in içinde neler geçtiği vs. bunları hayatıma nasıl uygulayım önyargıli dusunup yazmadan önce diğer yorumları oku istersen

• insanlar üstün kötü kalıplaşmış fikirlere alışmış bazı tabuları yıkmak çok zor

0|0
    0|0
    • 1ay

Onlara sordum bu bilgileri siz biliyor muydunuz diye bilmiyorlarmis yani bildikleri şeyleri söylemedim

• belli bir vilgiye sahip olmadıkları içindir.

0|0
    0|0
  • bu durum senin dine karşı duyduğun merakı köreltmemeli, devam etmelisin okumaya araştırmaya

0|0
    0|0
  • Demek dinle pek alakaları yok bu konuları sevmiyorlar fazla ısrar etme bence isyan ederler

0|0
    0|0
  • Kapalımısın sen canım

0|0
    0|0
  • belkide yeri ve zamanı değilmiş o an.. bu herhangi bir konuda ilgi vermekle ilgili.. uygun zamanı bulmak yanı musait değilmiş bir şeyleri varmış gibi falan

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya ben sürekli gerçek bilgileri okurum bunları da çok paylaşmak isterim sadece ailemle değil herkesle paylaşirim ama onlar bilgi duymak istemiyorlar iyide bu kadar da bilgiye kapalı olunmaz ki

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...