Nedir bu İstanbul havası?

Istanbul gibisi yoktur.

Ama Istanbuldaki bazi insanlar gercekten cok sinir bozucudur.

Ben gittigim yerde yabanci oldugum hemen anlasilir zaten tipimden belli :D hemen farkli muamele görürüm.

ama yanimda halam gelsin,annem gelsin,onlarin basi kapali diye hemen havali yere gittigimizde olay degisir. millet bir bana bakar sonra aileme. cok rahatsiz edici durum.sanki onlar benden asagiymis gibi bakiyorlar.

genelde kapali insanlara böyle bakiyorlar.

farkli görüslere sahip olsalarda insanlar en azindan onlarada saygili davranabilirler bence. iyilik yapan iyilik görür.

Yabancilari öyle havalandiriyorlarki..anlamiyorum..Istanbul arkadasim orasi ISTANBUL ,tarihi bir DEV, oranin insanlari neden daha gururlu ,daha saygili ama kendini bilerek davranmiyorlar? yabanciya kendini pazarla, kapaliyi ez gec.

Helede su saclarini sahte sariya boyatip Galerya da takilan kizlar...birsey almaya paralari yetmez ama ordaki is adamlariyla flörte dururlar,gevsek sekilde konusurlar.. ne garip...bu tür insanlar kendini modern saniyorlar ,kendilerinen farkli olan insanlara asagilayici sekilde davranarak.

Siz ne düsünüyorsunuz bu Istanbul havasindaki insanlar hakkinda?

Sizce Istanbul havasi nedir ?

Görüslerinizi alayim :)

0|0
611

En İyi Erkek Görüşü

• bu bahsettiklerin böyle ananı halanı aşağılayan tipler gerçek İstanbullular değildir. İstanbul bilirsin hilafet şehridir. buranın insanı kendi kültürünün giyim kuşamını aşağılamaz. o aşağılayanlar İstanbula dışarıdan gelmiş Trakya Çingenesi, Balkan Göçmeni yarı Rum Bulgar melezler, Adana Hatay Gayri Müslim Nusayri Arapları, doğunun farklı yerlerinden göçmüş farklı mezhepten insanlar, Arvin'in Gürcüleri gibi türlerdir. zaten ülkede çağdaş diye takılan örf adet ve inançlara saygısızlık yaparak atatürkçülüğü sömüren insanlar hep bunlardır. takma bunları derim.

bunlar gerçek türk, gerçek anadolu ve istanbul insanı değillerdir.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• Sadece bu ezikler yüzünden koskoca bir şehri karalayamazsın değil mi? Sen gezmen gereken yerleri gezmiyorsun demektir. İstanbul'un binbir türlü yüzü vardır. Zamanla alışman, tanıman gerekecektir. Tanıdıkça hem nefret edeceksin hem artık buradan gidemeyecek kadar seveceksin.

İstanbul candır. Her ne kadar nefret ettiğim şeyleri olsa da...

0|1
    1|0
  • bu durum bence aynen şöyle osmanlı imparatorluğu ile oldu olası gurur duyarız biz osmanlı torunlarıyız deriz ama asla osmanlının çizgisinde yürümeyiz ne islamiyete nede anne babamızın örf ve adetlerine gereken saygıyı duymayız. ki hiçbir devlet geçmişine sahip çıkmadan geleceği asla görememiştir.. işin aslı gidişatımızın pekte iç açıcı olduğunu söyleyemeyiz be kardeşim bizde bu avrupa sewdası olduğu sürece işimiz zor...

1|0
    0|0
  • istanbul zıttlıklar şehri ailenle nasıl zıt görünümün varsa onun gibi bişey,sen nasıl galeriadaki sarışınları aşalıyosan sende o davranışa maruz kalıyosun aslında sende aynısın farkında değilsin

0|0
    1|0
    • bence hakli asagiliyorum :D istedigini de kardesim hakliyim ben. onlarin insan olarak ne olduklarini bilmiyorum ama orda sergiledikleri davranistan hoslanmiyorum.tipleri aslinda alakadar etmiyor

• işte istanbul bu ,herkes haklıdır herkes fikrini söyler kimse kimseyi alakadar etmez.

• --istanbul gibisi yok-- doğru

-- istanbuldaki insanlar çok sinir bozucu-- yanlış--istanbul insanını sinir bozucu hale getiren dışardan gelen insanlardır..şekil a.

-- Gittiğin mekanlardaki hizmetliler avı seviyorlardır o yüzen ilgi görmüşssündür, ailenede kimse saygısız davranmaz, büyüklere hürmet vardır.

- Galeria daki kızlar hakkında kesin hükme varmışsın o yollarda ı geçtinde bu kadar kesin konuşuyorsun? kimseyi saç rengi veya maddi durumu ile yargılamamak gerekir.

dedimya istanbulun havasını dışardan gelenler bozuyor...

0|0
    0|0
  • seni istanbul havası çarpmış

0|0
    1|0
  • her şehirde var o tiplerden.takılmamak kendi keyfine bakmak lazım.

0|0
    0|0
  • İstanbul gibi yar yoktur...

1|0
    0|0
  • istanbul adamı yutar

0|0
    0|0
  • İstanbulda istanbullu kalmadıgı içindir.

çok hızlı göç alarak yapısı inanılmaz değişti

0|0
    0|0
  • istanbul istanbul istanbul...adamı yutar bu istanbul bir daha kurtulamazsın bu istanbuldan...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım eskiden vardı bu ama 80lerde 90larda falan.

Ben açığım ailem kapalı hiç böyle olmuyor.

Biz istanbulluyuz fakat hiç böyle birşeyle karşılaşmadık sonuçta tüm istanbullular açık değil. bence senin kuruntun olmasın çünkü artık heryerde kapalı insan var.

İstanbulun bir havası var doğru ama İstanbullular genelde kapalıyı değil görgüsüzü sevmezler kapalı bir insanda nerde nasıl davranması gerektiğini biliyorsa her ortama girer bence ve giriyorda zaten.

0|0
    0|0
  • Sen hangi İstanbul'da gezdin acep? Genellemek yanlış. İstanbul ülke gibidir, her bir semti farklı bünyeleri barındırır.

0|0
    0|0
  • istanbul istanbul olalı böyle soru görmedi . sen onlları o gözle görüyor ya da tavırlarını öyle anlayabilirsin tatlım

0|0
    0|0
  • semtine göre değişir istanbul un havası

0|0
    0|0
  • istanbul iyi de çevresi kötü.

0|0
    1|0
  • Galerya değil Galeria.

Neden o kızlara laf çaktın anlamadım. Akıllı kızlar gayette, paraları da var. Modernler de.

Nerden biliyorsun hem iş adamlarıyla görüştüklerini? Nasıl bir genelleme bu? Ayrıca görüşen görüşür kime ne?

İstanbul da her tip insan vardır. O yüzden çok alışığız açıklara da türbanlılara da. Bu zamana kadar da kimseye aşağılayıcı bakmadım. Benim çevrem de bakmaz (galeria da takılan saçı boyalı kızlar)

Yani çok çok genelleyip sormuşsun sorusunu.

0|0
    1|1
    • :D laf cakmakla alakasi yok onlari taniyorum, görüyorum, konusmalarini duyuorum ,konustuklarimdan eminim. Modern olmanin sence bu tür davranisla alakasi varsa yanlis düsünüyorsun. Genelleme de yapmadim tekrar okursan ,sadece gördüklerimi anlattim, sen insanlara asagilayici gözle bakmamissan ne mutlu sana ama benim sorum o tür insanlarla alakaliydi iste. istanbulda tabiki farkli insanlar var, boyali ,havayi fazla yemislerde onlardan bir grup iste

• Ben sana modern olmak iş adamlarıyla gezip kafaları sarıya boyatmaktır diye bir şey demedim. Bir daha oku

Yükleniyor...