Gelmiş geçmiş en üst düzey kitap haberiniz varmı?

Vagabond – Yenilmez Kılıç Ustasının Hayatını Konu Alan Çarpıcı Bir Manga Gelmiş geçmiş en üst düzey kitap haberiniz varmı?Japonya denildiğinde akla ilk gelen terimlerden biri; samuraylar. Herkesin bildiği, özendiği savaşçılar. Ancak onlardan bir tanesi var ki; bir kere bile dövüş kaybetmemiş. Kensai (kılıç azizi), adıyla anılır olmuş. Bu kişi Miyamoto Musashi’den başkası değildir.

Hayatı bounca rakibini öldürmeden bıraktığı 60'tan fazla düello yapıp bunların hepsini kazanmıştır ki bu sayıya öldürdüğü kişiler dahil değildir.

Aynı zamanda bir taktik uzmanı olan samurayın Beş Çember Kitabı adlı eserinde kendini böyle anlatır:

"Gençliğimden beri strateji yolunda eğitim aldım, on üç yaşında ilk düellomu yaptım. Rakibim Arima Kiheyi, Şinto riyu kılıç üstadıydı ve onu yendim. On altı yaşında Tajima bölgesinden gelen Akiyama isimli güçlü bir üstadı yendim. Yirmi bir yaşımda Kyoto'ya gittim ve çeşitli kılıç okullarından üstadlar ile düellolara girdim ama hiç kaybetmedim.." -Miyamoto Musaşi, Go Rin No Sho

İlk düellosunu 13 yaşında yapmıştır.

1556 yılında Musaşi henüz 13 yaşındayken sanatını geliştirmek için seyahat eden Arima Kihei, Hirafuku-mura'da genel bir meydan okuma ilan etti. Musaşi meydan okuma ilanına adını yazdı. Musaşi'nin kalmakta olduğu Dorin Tapınağı'na gelen bir haberci düellonun Kihei tarafından kabul edildiğini bildirdi. Dorin bu duruma çok şaşırdı ve Musaşi'nin adına özür dilemeyi denedi. Düellodan vazgeçmesi istenildiğinde Kihei; onurunun sadece düello günü Musaşi 'nin kendisinden özür dilemesi ile mümkün olacağı şeklindeki inatçı tavrını sürdürdü. Düello zamanı geldiğinde rahip Musaşi adına özür dilemeye başladığı sırada Musaşi düello alanına elinde kılıç şeklinde bir tahta parçasıyla atlayarak Kihei'ye meydan okudu. Kihei vakizaşi (30 ile 60 cm uzunluğu arasında, katanaya benzeyen fakat daha kısa olan Japon kılıcıdır.) ile saldırdı ama Musaşi, Kihei'yi üzerinden atarak saldırıyı savuşturdu ve Kihei yerden kalkmaya çalışırken Musaşi gözlerinin arasına vurdu ve öldürünceye kadar dövdü.
İlgiye göre v2

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Hayır haberim yoktu

0|0
    0|0
    • 1ay

Öneririm Strateji yolunu ögrenmek isteyenler için çok iyi bir rehber günlük hayata uygulanırsa bir insanın başarısız olamayacagının kanıtıdır bundan sonra Beş çember kitabını okumanızıda öneririm.

En İyi Erkek Görüşü

• vagabond mu :]
    hayranıyım bu serinin.
    keşke animesi de olsa.
    efektler gerçekten on numara.
    bunu beğendiysen sana birde berserk önerebilirim.
    onun efektler çok daha vahşice ve etkileyici.

0|1
    0|0
    • 1ay

berserk okudum çok hoşuma gitti ilk 5 imdedir hep ancak Vagabond kadar degerli bir seri yok ya o ciddiyet ve gerçekcilik tek Mushishide vagabondla birlikte hani gerçek karakterlerden kurgulandıgı için ve insanı direk kitap okumaya teşvik ettigi için gerçekten vagabondun hayranı kaldım yoksa beni gibsen Musashinin kitabını alamazdım üşenirdim o yüzden vagabondun yeri bende ayrıdır :)

• 1ay

her serinin çizimi farklı dostum.
      evren farklı yani.
      sağlamsa sana göre sağlam.
      bana göre o iç karartıcı dünyayı yaşayabilmek için,
      o tür bir çizim şarttı.

• 1ay

çizimler kişiden kişiye degişir tabi berserk le vagabond kıyaslanmaz ikiside ayrı güzel. shounen pek sevmiyorum ya one piece uymaz bana.

Kızlar Ne Diyor 1

• bana gore tanrilar okuludur

0|0
    0|0
    • 1ay

tanrılar okulu gerçekten berbat bir manga yararı yok zararı var tarih yok kurgu yok hikaye yok. ben burda gerçek tarihten bahsediyorum ki vagabond dünyanın en iyisi seçilmiştir. bu arada vagabonda göre berbattır kişisel zevklere birşey demem asla.

Erkekler Ne Diyor 1

• Gelmiş geçmiş en üst düzey kitap manga öyle mi? Vay be Shakespeareler Tolstoylar Dostoyevskiler Balzaclar Hemingwayler boşuna yazmış yani. En iyi manga dersin anlarım da abartmışsın.

1|0
    0|0
    • 1ay

Mangalarda kitapdır ki bu hayali bile degil normal roman olacagına canlı canlı anlatıyor bunu okuduktan sonra beş çember adlı kitabı okuyunca çok daha iyi anlıyorsun sahsen 5 çember kitabının tamamını çözebilmek için 5 yıl ugraştım shakespear miyamoto nun tırnagı bile olamaz Fatih Sultan Mehmetle aynı koltugu paylaşıyor sonuçta.

• 1ay

Tamam neyse yok ben Shakespeare şunun tırnağı olamaz diyen biriyle tartışmaya bile girmem.

• 1ay

Shakespear kim ki. dünyada Miyamoto Musashi ve Fatih tektir Vagabond rehber işlevi gördügü için çok üst düzey 400 yıl önce duello için yapılan bir felsefe iş adamları tarafından kullanılıyor.

Yükleniyor...