Göbeklitepe anıtsal yapıtı?

Dünyanın ilk tapınağı diye geçen Göbeklitepe aslında dünyanın ilk anıtsal yeriymiş. Sanat tarihi okuyanlar bilir; Akdeniz Üniversitesinde sanat tarihi okuyorum ve hocamız Doç. dr. Burcu Ceylan, Göbeklitepe hakkında bunları söyledi ve internette bununla ilgili hiçbir bilgi bulamıyorum. Tabi ki de hocama güveniyorum ama anlayamadığım şey neden internete yayılmadı, yayılmamasının sebebi nedir (?) Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilerini aktarabilir mi?

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Evet doğrudur. Alman klaus bulmuştur.

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet de adam öldükten bir sene sonra salaklar dedi ki biz tek çalışıcaz almanları istemiyoruz😂

• 1ay

Şey hadi be derken şaşırdım yani yanlış anlaşılıyo da 😂😂

• 1ay

Dediğim kişi kazılara şahit olmuş. Yani yalan söyleyen biri değil. Anıtsal yapı niteliği taşıyor. Bizim hoca da söylemişti. Birgül Açıkyıldız Yanılmıyorsam Harward da yüksek lisans yapmıştı.

• sebebi belli değil şu an

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• biz de dünyanın ilk yerleşimi diye gördük derslerde milattan önce 3500 mü neydi bakayım notlarıma

0|0
    0|0
    • 1ay

İşte ilk önce dünyanın ilk yerleşimi denildi sonra dünyanın ilk tapınağı denildi ama şimdi hocam diyo ki dünyanın ilk anıtsal yapıtı olduğu kanıtlandı ama neden internette kanıtı yok?

• 1ay

bilmiyorum araştırmamıştım açıkçası :/

• 1ay

Tamam yine de teşekkürler :)

Yükleniyor...