Türk Edebiyatı deyince aklınıza gelen ilk üç kişi kimdir?

Sizce neden bu kişiler geliyor?
Benim: 1. Reşat Nuri Güntekin 2. Orhan Pamuk 3. Ahmet Hamdi Tanpınar...1. ve 3. yazarlarda kalemin gücü, 2. de ise popüler olma (Nobel vs) ağır basıyor sanki...

Güncellemeler:
1ay Burada iyi-kötü ayrımı yapmıyoruz elbette; en akılda kalıcı anlamında sordum. Mesela Orhan Pamuk çok akılda kalıcı ama üslubu bana pek hitap etmez.
1ay Aşk-ı Memnu dizisini seyredince 'aaa bu dizi ünlü olunca hemen de kitabı çıkmış' diyerek Halid Ziya Uşaklıgil'in kemiklerini sızlatanların bulunduğu bir ortamda bu soruya bu kadar az cevap-yorum gelmesi hiç şaşırtmadı :)

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Namık Kemal
    Mehmet Fuat Köprülü
    Muallim Naci

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cahit sitki taranci
    Ahmet hamdi bey
    Bide sanirim en meshuru hep karistirilir NAMIK KEMAL :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 1. Reşat nuri güntekin ''ÇALIKUŞU!! romanıyla birilkte bir çok eser verdiği için önemli bir temsilcidir. benm görüşm böyle en aznda :)

0|1
    0|0
  • bizim hocalar😂😂😂

0|1
    0|0
  • Tevfik Fikret

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kardeş orhan pamuk'u ilk üçe koymana anlam veremedim. Orhan pamuk dediğin kişi sadece popüler kitaplarla adını duyurmuş bir isim. Ermeni meselesinden dolayı da nobel almış karakter yoksunu...

0|0
    0|0
    • 1ay

Açıkladım zaten; O. Pamuk bana pek hitap etmez ama popüler olması nedeniyle akılda alıcı. Yine de kırıcı bir yorumu hak etmiyor bence.

• Atilla İlhan
    Orhan Veli KANIK
    Özdemir Asaf

0|0
    0|0
  • Orhan Pamuk gelir ilk aklıma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...