İkinci üniversite okumak ne kadar mantıklı?

Gelecek kaygısına düştüm ya 4yıllık üniversite mezunuyum ama iş sıkıntım var. seneye tekrar sınava girip iş problemi çekmeyeceğim bir 4yıllık daha okusam mı? bir de bitirdiğimde yaş 27 olacak işe girdim evlendim diyene kadar yaş geçecek :s

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• İkinci üniversite okumak mantıklı değil. Eğer tahsil istiyorsan yüksek lisan yap. Bir yandan okuyup bir yandan çalışabilirsin böylelikle. Hem ikinci okulu okurken çalışamayacaksın ve 4 yıl daha kaybedeceksin. Ayrıca okul bitince iş bulabileceğinin garantisi de yok. Çoğu işyeri tecrübe toksa 27 yaşından büyükleri işe almıyor da. Bence hiç gerek yok.

0|0
    0|0
    • özel sektör istemiyorum zaten alımı iyi bir bölüm yazayım diyorum onu okurken zaten kpss ye girerim yine

• Ne okuduğuna göre değişir. Güzel bir bölüm okuyorsa yüksek yapsın ama ikinci üniversiteden daha prestij sahibi demek bölüme göre değişir.

• Prrestijden kastım alanında yaptığın takdirde uzmanlaştığını göstermesi daha çok. Başka bölümde yaparsa da hem başka üniversite okumaya nazaran iki sene kazancı olacak hem de meslek grubunu çeşitlendirmiş olacak.

Erkekler Ne Diyor 11

• Bence çok da mantıklı ben şuan iki üniv birden okuyorum seneye ikisi de bitiyor yaşım 25 yani 26 yaşında mezun olucam askerlik falan derken 27 olucam iş bulma vs 28'den önce evlenemem ama yine de ben bile şuan 3.üniversiteyi mühendislik tarzı iş garantisi olan bir bölüm okumayı aynı zamanda çalışmayı vs hedefliyorum. İmkanın varsa oku derim.

0|0
    0|0
    • ya bu finaller ne zaman bitiyorr ?

• Benim bitti. Çoğu okulun da haziran ortasında biter.

• Prrestijden kastım alanında yaptığın takdirde uzmanlaştığını göstermesi daha çok. Başka bölümde yaparsa da hem başka üniversite okumaya nazaran iki sene kazancı olacak hem de meslek grubunu çeşitlendirmiş olacak.

• 1 cıyı okudun baktın bısey olamadın okunu cıkarmayacaksın 1 d bısey olamayan 2 de hıc bısey olamaz :)

0|0
    2|0
  • Sakın öyle düşünme ! Şu an iş sektörü için 30 yaş sınırı var. İleri de bu 35 olacaktır. Bence hiç tereddüt etmeden, iyi bir bölümü seçip okumalısın. 30 yaşında evlensen ne olacak şimdi çoğu insan bu yaşlarda evleniyor.

0|0
    0|0
  • okudugun bölümü yazarsan yardımcı oluruz.

0|0
    1|0
  • ikinci ünv demek 4 yıl demek, iş kaygısı için en alt kamdemeen başmayı denemelisin

zaten kariyer zamnla gelir. maaş şartlar bakmadan en alt kamededen işe başla

0|0
    0|0
  • bu amaca bağlı olan bir tercihtir , mantıkla bir ilgisi yoktur.

0|0
    0|0
    • hayır o manada diil. benim için mantıklı mı bu durumda?

• ben gene mantıksız demiyim de gereksiz diyim , çünkü sen okuyacağını okumuşsun zaten. Bundan sonrası kafayı çalıştırmana , doğru yönde çaba sarf etmene , ve bahtının açık olmasına bağlı. Tez vakitte bir yara kapak atabilmeni , ve başarılı , bol kazançlı , prestijli bir meslek yaşamı dilerim :)

• teşekkürler inşallah :)

• Bütün bölümleride okusan bir işe yaramaz. Yani sana bir katkısı olmaz

0|0
    0|0
  • İkinci üniversiteyi okuduğunda iş garantin olacağı kesinmi sanki...

0|0
    0|0
  • okumanın yaşı yok oku gitsin.bir arkadaşım tekrar kazandı okuyor o da 27 yaşında mezun olacak.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de üniversite okumak amelelik ne ikincisi..

Duble amelelelik..

0|0
    0|0
  • boşver okuma kendine bir koca bul evlen git.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• evlenmeyi düşünüyor adayıda yok tuhaf:D

0|1
    1|0
  • İkinci üniversiteyi okuyacağına yüksek lisans yap..Akademik kariyer yaparsın.

0|0
    1|0
  • Yüksek lisans yapmaya çalış. En kötü okulda kalmaya çalış.

0|0
    0|0
  • Evliyken oku. Ben okumak isterim yüksek lisans yaptıktan sonra. Hayatımız boyunca okuyalım:)

0|0
    0|0
  • ikincisine zaman harcıyacağına kendi okuğun bölümünde yüksek lisans,doktora falan yap..

0|0
    0|0
  • Hangi bölümden mezunsun ?

0|0
    0|0
  • güzel bir 2 yıllık oku daha iyi 4 yıl çok uzun:S daha önce hangi bölümü bitirdin?

0|0
    0|0
    • kpss 4yıllık varken 2yıllığı kabul etmiyo ben de özeli düşünmüyorum pek

• kpss 2yıllık var ama 4yılı bitiren 2yıllıktan tercih yapamıyo senin 4yıllığın var onu kullan diyo anlatabildim mi

• hee pardon doğru ya bu olayı unutmuşum

• Yüksek lisans yap. Olmadı üniversiteye kapak atarsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...