Hükümetle ilgili..sdssfdsfdfd

Birisi beni aydınlatsın ne olur bu insanlar ne istiyor? Akp başımızdan giderse ne olacak bunu söylesin. Asıl sorum başımıza kim gelirse mutlu olacaklar. Atatürk diyorlar. Atatürkün başa geçme şansı var mı sizce. ya da başka adam gibi biri varda ben mi görmüyorum. Kimib geçmeisini istiyorsunuzda başa böyle yapıyosunuz ?

Güncellemeler:
Salak sulak cevap verecek olanlar yazmasın Allah aşkına ! ben burda adam gibi bilgi istiyorum ne düşünyo herkes merak ediyorum

0|0
213

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun Akp, chp veya başka bir parti ile alakası yok. Zaman değişir, aktörler değişir. Ama değişmeyen bir şey vardır. Her oluşumun karşısında bir zıt kutup vardır. Sorun bu anlıyor musun? Sorun kalıp olmak, sorun bir şekil olmak sorun belirli bir renk olmak.

Biri ötekine koyun der. Öteki, ötekine çapulcu der.

Biri dindar yobaz olur biri dinsiz kafir olur.

Biri Atatürkçü olur. Biri Osmanlı torunu olur.

Biri faşist olur. Biri komünist olur.

Biri Sağcı olur. Biri solcu olur.

Biri küpeli olur. Biri Bıyıklı olur.

Olur da olur, olur da olur. Olur be kardeşim olur sen bir şey olursan oda bir şey olur.

Kalıbınız ve ortak noktanız,

Her insanın önce Kalben sonra aklen edindiği tecrübelerle vardığı kanaatlerin sonucu olarak ortaya çıkan inandığınız şey bizi insanlıkta birleştiren farklı şey olsun.

1|0
    0|1
    • Bana düzgün mantıklı cevap verdiğin için teşekkür ederim.. Bu insanlar neden peki tayyibe küfür ediyor sadece. Mesela ben isteklerini dile getirebilen kimseyi göremedim. Sadece tayyip şöyle böyle ülkeden gitsin falan filan.. Ben gerçekten tarafsızım olup bitenleri gözden geçiriyorum. bu adam iyi şeylerde yapıyor ve gördüğüm kadarıyla iyi şeyler çoğunlukta . yaptığı kötü şeylerde var tabi tc ibaresi vs

• Son olarak Atatürk' çü geçin ipte etrafı yaygaraya verenlere Bakın Atatürk ne diyor.

• Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inararak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• Şu güncellemeyi her soruda görüyorum ve yine de her soruda istemedikleri cevapları almaya devam ediyorlar. Olum gülü seven dikenine katlanır. Tabi siz kız olduğunuz için çocukluktan aşılı değilsiniz bu atasözüne. Neyse:

-Biz AKP, MHP, CHP taraftarı değiliz.

-Biz saf, temiz, milletini, halkını seven insanlarız.

-Bu işin başlama noktası gezi park olayı, orada zararsız protestolarını yapan vatandaşın üzerine toma ile gidilmesi, çadırlarının yakılması, durduk yere biber gazı sıkılması olayın kıvılcımı.

-Sürekli televizyonlarda asıp kesen, kadırgalı havasıyla ortalığı yakıp yıkan, İsrail'e seni sevmiyorum deyip memleketi peşkeş çeken, Avrupa'ya biz sizle bağları kopardık deyip avantajımıza olacak olan AB üyeliğini kesen ama gümrük birliği anlaşmasını bitirmeyen, Amerika'ya direk yaltakçılığı oynayan birisi var karşımızda.

-Her televizyona çıktığında memleketimi büyüttüm, yükselttim, bu halk benimle diyen adam oğlu denizcilik şirketi kurduğunda Türkiye'ye 22 tane 2 yıllık güverte bölümü kuran, donanma emeklisine ticari gemi yolu açan, yabancı uyrukluların çalışmasına olanak sağlayan, damadı market açtı diye vergi borçları karşılığında damadına ucuz yollu mal sağlayan, onu yapıcam sizin için deyip yaptığı herşeyde büyük ortakları akrabaları olan, bunu yapıcam sizin için deyip yapıp büyük ortağı kendi çıkan bir adam.

-Bu adamın planı zaten bu kaos ortamıydı. Bunu daha önceden göremedik. Polis alımlarının patladığı zamanlar çok uzun zaman önce değildi. Polisi aldı, askere kendi adamlarını geçirdi. Şimdi memlekette kaos yaratacak, asker halka sizden yanayız diyecek, güya Tayyip devrilecek fakat sadece koltuğu kuklasına teslim etmiş olacak. Daha sonra arka plandan tekrar diktatörlüğüne devam edecek.

-Biz üç partiyi(Hadi BDP'yi de işin içine katalım 4 parti diyelim) istemeyen kesimiz. Biz verdiğimiz oya pişman olanlarız, biz halkımızın gözü sonradan açıldı diye sevineniz, niye daha önce açılmadı, bak dediğimize geldi diye üzüleniz.

-Biz bu işin sonunun karanlık olduğunu biliyoruz. Biz ülkeyi yönetebilecek kadar yetenekli birisinin olmadığını da biliyoruz. Fakat biz bu duruşumuzla, eğer ki bir şey olursa bak işte buradayız diyoruz. Çocuğuna zarar verdiğin anne gibi tırnaklarını çıkarıyor bu millet. Herkes bu direnişin Taksim'de 2 günde biteceğini düşünürken bütün Türkiye'de 28 Mayıs'tan beri devam etmekte.9 gün geçmiş.

Tam ayrıntılı bişey olmadı fakat anlatabildiysem ne mutlu.

1|0
    0|0
  • kim gelirse gelsin allah nurunu tamamlayacak tüm dünyaya islam hakim olacak benim gözümde bunu bu adam yapacak islamda ırkçılık haram halen daha birileri türkçülük kavramı güdüyo bu neyin milliyetçiliği mesele vatansa ben vatanımın milliyetçisiyim türkçülüğün kürtçülüğün vs milliyetçiliği ırkçılıktır bu adam bunu bitirmek istiyor

1|0
    0|0
  • şuan ülkeyi yönetcek adam akıllı parti lideri yok ama en azından bdp yi meclisten atabilecek bir parti olsun . mhp diorum ama onlarda ülkücüyüz diye geçinip icraat yapamıyorlar mhp geçsin iktidara idam geri gelsin as öcalanı . akp de hala iktidarda kalıcaksa eğer biraz cami yapımını yavaşlatıp diğer sorunlara göz atmalı

1|0
    0|0
    • bana böyle cevaplar gelsin işte ya merak ettklerim böyle şeyler.

• Mal deyince hakaret etmiş oluyoruz.

2|2
    1|1
    • anca böyle aptalca laflar edersin. adam gibi açıklama yapacak bilgiye sahip değilsin dimi salak

• Senin kafa şu kadar çalışıyor direnişçiler ve destek verenlerin bir siyasi amacı var. Hükümeti devirip bir partiyi başa getirmek istiyorlar.

Böyle birşey yok. Biz özgürlüklerimiz kısıtlansın istemiyoruz. Rahat rahat dolaşmak, içkimizi içmek, öpüşmek, sevişmek istiyoruz. Bunu yaparken de gizlenmek istemiyoruz. Biz özgürlüğümüzü istiyoruz.

• bende merak ediyorum tarafsız bir insan olarak

1|0
    1|0
  • şimdi buraya düşüncelerimi yazsam sabah karakola çağırırlar mı beni ?

2|0
    1|0
    • Beyinsiz arkadaşımın twitter olaylarından haberi yok demek ki

• mhp ve chp ortak kualisyon hükümeti kurulsun.. biri sağcı diğeri solcu, birşey yapacakları zaman ikisinin ortasını bulup yaparlar da millet de bukadar rahatsız olmaz..

0|1
    0|0
  • evet bencede halat cekmece yapsınlar kim daha cok suruklerse cizgiye o basbakan olsun

1|0
    1|0
  • Neyin kafasını yaşıyorsun sen ?

Halk , diktatörün yaptığı hareketlerin hepsi geri çekilmesini istiyor

Akp gidince , yeni gelen eğer sistem partisi ise bir şey değişmeyecek

Ben ortak mülkiyeti savunurum

1|1
    0|1
  • Akp gitsinde kim gelirse gelsin

1|0
    0|0
    • heh tamda bu zihniyetten bahsediyorum başkası gelirse iyi olacağını neden düşünüyosun bunu anlamak istiyorum? seni buna iten ya da başkasının daha iyi olacağa çeken ne ?

• burada benm işime gelemeyecek bir olay yok kardeş laf sokma çabasına girme olur mu

• İyi geceler demiştin kardeş,kimin ne çabasında oldugunu biliyoruz tekrar iyi geceler

• Tek care drogba ...

0|0
    0|0
  • Atatürk gelecek, bunlar da adam olcak akıllı olcak.. başka bir ihtimal yok tayyibin alternatifi :-))

link

1|0
    2|1
    • atatüyk öymedi, yüyeyimde yasiyoooyyy...

Kızlar Ne Diyor 2

• Başabakan biri geçsin boşabakanlardan sıkıldık.

1|2
    1|1
  • Akp gitsin kim gelirse gelsin gibi bir mantıksızlığı hangi devrimci gençlik söyler ki? Bu ne biçim fikir birliğidir bu nasıl direniştir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...