Müzik ile profesyonel anlamda yakından ilgilenen arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var?

Müzik ile profesyonel anlamda yakından ilgilenen arkadaşların düşüncelerini almak istiyorum. Düşünceleriniz benim için önemlidir. Bestesini yapmış olduğum şarkılarımın notalarının yazılması gerekiyor. Fakat teorik olarak nota bilgim yok. Geçen sene şarkılarımı notere tasdik ettirmeye gittiğimde notaları olmadan sadece sözlerinin telif haklarının bana ait olacağı söylendi bende herşeyin tam olmasını istediğim ve işimi şansa bırakmamak için noter tasdiğinden vazgeçtim. Notalarının yazılıp müziği yapıldıktan sonra notere tasdikledip bir yerlere başvurmayı düşünüyorum. Daha başka neler yapabilirim aklınıza gelenleri paylaşırmısınız. Fazla bilgi sahibi değilim ama aranjörlerin müziklerin ritmlerini yapıp düzenledikten sonra müziği dinlenmeye hazır hale getirdiklerini biliyorum şarkıların notalarını bir müzik hocasına mı yoksa bir aranjöremi yazdırmam gerekiyor?

Güncellemeler:
1ay Müzik öğretmeni olan var mı bir sorum olacak?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Noterden alacagina netd den al. boyle kanallar telife onem verir parcalar hazir oldugunda internetten daha ucuza alirsn vevo netd gibi kanallardan netd amator sanatcilara akustik performanslara parcalara sahip çıkıyor mesela

0|0
    0|0
    • 1ay

Teşekkür ederim kardeşim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kaç enstrumandan oluşuyor şarkın. Tek mi çoklu mu enstruman kullandın?

0|0
    0|0
    • 1ay

Şu an için enstürman kullanmadım şarkılar sadece ritme ve müziğe dökülecek mesela beni şarkıyı söylerken dinleyen ve müzik kulağı olan biri rahatlıkla enstrüman ile çalabilir gitar ile çalınabilir keman ya da piyano ilede çalınabilirler iyi bir bir aranjör tarafından aranje ettirip müzik dünyasına girme düşüncem var .

• 1ay

İşi eğer ticari boyutta düşünüyor ve bestelerinde iddaalıysan mutlaka ama mutlaka elinde bir döküman bulundur. Yani notası yazılsın, gerekirse uygun gördüğün kişilere çaldır ve prodüktòrlere gönder. Eğer dediğin kadar çok ise noter masrafları cok maaliyetli olabilir. En azından seçerek şansını deneyebilirsin. Sana tavsiyem azda olsa bir enstruma çalmaya çalış. Metronoma hakimiyetini artır. Daha çok müzik dinle. Sadece dinlemekle kalma mümkünse elinle veya ayaklarınla ritm tut.

• 1ay

Tam hakim olmasamda org -piyanoda bazı şarkıları çalıyorum önerilerin için çok teşekkür ederim kardeşim şarkıların notalarını kime yazdırabilirim prodüktörlere ne şekilde göndermemi tavsiye edersin.

• Nota bılgısınkonuaunda onlarca doluman ve vıdeo var dostum en kolay o sekılde oğrenirsin notalarını. Nota bılgısı edındikten sonra nota yazmak en kolay ıs oluyor

0|0
    0|0
    • 1ay

İki yıldır uğraşıyorum nota şu an için zaman kaybı olur ancak öğrenmeyi yinede düşünüyorum çünkü bir yerlere başvuru yapacağım ilk etapta notaya sıcak bakmıyorum çünkü org -piyano öğrenme aşamasındayım müzik kulağının gelişmesi için ilk zamanlarda nota tercih edilmemeli denir buda çok doğru notaları eğitimini almış nota yazabilen birine yazdırmak iyi olur diye düşünüyorum yinede düşüncen için sağol.

Yükleniyor...