Big Bang (Büyük Patlama) Teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce dünya evrimsel süreçten geçirilmiş midir yaratıcı tarafından?

0|0
3|22

En İyi Kız Görüşü

• Yaratici tarafindan degil. Evrim var

0|2
    0|3
    • 2ay

@-Angeliciouss- Yaratıcı var ama dinler yalan big bang i tetikleyen bir güç var biz distler bu patlamayı gerçekleştiren güce Tanrı diyoruz dinlerin anlattığı dünyada sıkışan Tanrıya değil ve unutmayın Evrim Teorisini ortaya koyan Darwin bile Tanrı olabilir veya olmaya bilir diyordu Darwin Ateist değildi Agnostik idi yani kararsız demek

• 2ay

Hak ediyorsa yanlış değil. İyi günler.

• 1ay

İnkâr edenler gökler ve yeryüzü birbirleriyle bitişik iken onları ayırdığımızı, her canlıyı sudan yarattığımızı görmüyorlar mı? Yine de onlar inanmayacaklar mı? (21- Enbiya Suresi 30

En İyi Erkek Görüşü

• Valla günümüz ve geçmiş en büyük evrimcilerin 2 side Hem Stephan hawking hem de darwin evrenin ve yaratılışın formulu için tanrıya gerek yoktur demiştir. Ama bunu Tanrı yoktur anlamında değil bu sırlar için mantıklı cevaplar kanıtlar aramaktayım demek istemiştir her ikiside. İkiside henüz teorilerini kanıtlayamamışlardır. Yani onlar bile Tanrının yokluğu hakkında net konuşamamışken bizim Tanrı işi değil dememiz Her kesime ayıp olur. Birde bu adamlar tanrı yoktur demişler gibi çarpıtılıyorlarya ne kadar üzülüyorum

0|1
    0|0
    • 2ay

@psychoparadıse Darwin'i Ateist göstermek hiçte doğru değil üstelik Darwin Agnostik idi Tanrı'nın varlığı konusunda kararsızdı.

• 2ay

Evet insanoğlu hurafelerden uzaklaşmalı elin oğlu uzayda Mars'a gidince sevinir bizimkiler okeyde Mars'da sevinir :-)

Kızlar Ne Diyor 2

• Bida olsa diye düşünüyorum
    Dünyamız için iyi olur yenilenir

0|1
    0|0
  • Bilim bunu kanıtlamışken, niye sorguluyoruz ki?

0|0
    0|0
    • 2ay

Sorgulamak hiçbir zaman mesela şunu sorgulamışlar aman neden bunu sorgulamayalım dememiz bize yarar sağlamaz düşünün telefonu icaat eden Graham Bell telefonun kameralı olacağını düşünüyormuydu elbette hayır bir icaat yapılır onun üzerine yeni fikirler geliştirilir.

Erkekler Ne Diyor 21

• büyük patlamadan sonra gezegenler ve canlılar yaratılmıştır. diğer gezegenlerde bizden üstün canlılar da oluşmuştur.

bu canlılar bize gelerek elimize din vermiştir. incil kuran vs vs bizlerle alay edip eğlenmek ara ara gelip gözetlemekte ve kaos çıkarmaktadırlar.

bunu anlamak çok kolaydır. örneğin; bazen durduk yere birinin sizi gözetlediğinizi düşünmek veya bedeninizdeki kontrolü kaybetmeniz bu yüzdendir.

0|1
    0|0
  • Big bangin oluşabilmesi için enerji gereklidir. Her düzenin 1.618 oranı ile oluşması imkansızdır. Allah C. C var demektir buda.

0|1
    0|0
    • 2ay

Yani kendi kendine ne olmuştur herzaman bir olayı tetikleyen güç vardır.

• 2ay

Allahın gücü ile muhteşem düzen oluşmuştur

• 2ay

Şunu da unutmayalım Tanrı insan zekasının üstünde bir güçtür ve insan zekası gibi düşünen bir güç değildir.

• Big bange katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Allahın ol demesiyle olmuştur.

0|1
    0|1
  • Yaratılan herşey zaten sebepler ve sonuçlar silsilesidir. Bir evrim vardır fakat kendi kendine verilmiştir tabii ki. Yaratıcıdan değil diyenlere de söyleyelim yoktan şans eseri var olmuş birşeyde bu düzeni bulamazsın. Zira arapçada halk etmek yoktan var etmek, yaratmak anlamının yanı sıra güzelce yapmak en iyisini yapmak anlamındadır.

0|0
    0|0
    • 2ay

peki yoktan var olmuş bir şeyde ne tür bir düzen olabilirdi? ve bana düzensizliğin tanımını yapabilir misin

• 2ay

şimdi burnumun götünde olduğunu bir düzen hayal edelim. ve yine senin gibi biri "şans eseri olmuş dünyada böyle düzen olamaz" diye yorum atıcaktır. ve ben ona düzensizliği tasvir et dediğimde ise burnunun yüzünde olduğunu düşün diyicektir.

düzensizlik diye bir şey yoktur. her şey kendi içinde düzenlidir. 5 kolumuzun olması 10 bacağımızın olması düzensizliklik değildir.

• 2ay

@yenibirnick tebrikler... örümceklerin de sekiz tane kolu var şimdi biri buna düzensiz desin.

• evrimsel süreçten geçirilmiştir tabi ki bu belli olmuyormu gazm ve dumandan canlılara geçiş bunun örneği değilmidir bilim gaz toz der inanç ilahi el allah der bence ikisi doğru orantıdadır ama bu patlama insanların yapmaya çalıştığı fıs çıktı ilk onu anlamıştım

0|0
    0|0
  • Neden böyle boş şeylere merakı var milletin anlamam bir şeyin olduğunu ispatlaman için 5 duyunla görüp algılaman lazımki bu var diyebilesin bazen insanları hiç anlamıyorum bir patlamayla tesadüfen herşeyin oluşması hangi akla sığıyor... Ve bu düşüncelere lise çağında cool gözükmek için kapılan çok salak tanıyorum neyse evrim yok darvin yalan valla yalan 😂😂😂

0|1
    0|2
    • 2ay

ispat icin 5 duyu organindan biriyle gorup algilaman lazim diyorsun ya tanriyi gostersene o zaman? Gosteremezsen tanri yok o zaman ?

• 2ay

Kardeşim Big Bang tesadüfen oluşması ayrıca boş iş değil bilim nezaman boş iş oldu din boş iş dir bunu unutma herzaman hocaların kölesi olursun unutma.

• 2ay

Resme bakınca ressamı görüyormusun Allah'ın varlığını kişiseleştirerek anlatılmaz etrafına bir dön bak bunca şey tesadüfenmi oluştu senin o elinden ayırmadın telefonun bir üretici olduğu gibi kainatında bu kadar nizamlı mükemmel bir şekilde olmasının arkasında muhteşem kudretli sahip Allah'ın olması lazım deilmi size açıklayın desem binbangi kulaktan dolma laflarla kuru boş laflarla bile anlamassınız biz ispat ediyoz çünkü elimizde bir delil Kuran-i Kerim var sizin neyiniz var ıspatlıcak siz işin zoruna girmek istemedinizden böyle salak saçma lise çağında kızlara cool gözükmek için salak saçma şeylere inanmanız sizin zeka seviyenizi zaten belirliyor

• Üzerine milyonlarca insanın milyarlarca gün düşündükleri bir şey bu.

Evrenin başlangıcı, Tanrı'nın varlığı, Ölüm'ün niceliği vb.
    Sana kitaplarda okuyabileceklerinden farklı ne söyleyebilirim bilmiyorum.
    Ama sormak istediklerin varsa dinsel veya bilimsel açıdan yorumlayabilirim her sorunu.

0|0
    0|0
    • 2ay

@Duman Dinsel açıklamalar tamamen kurusal dır.

• 2ay

Yaratıcı kendisine isyan eden bir varlık yaratırmı?

• 2ay

Ben sadece aslında her ömrün milyonlarca yaşanmış ömürlerin farklı birer varvasyonu olduğuna inanıyorum, yani sonsuz sayıda ömür bize özgür irademiz varmış hissi uyandırıyor ama aslında yok.

• Bigbang ve benzeri teorilerin hepsi adı üstünde sadece bir teoridir :D Ssçma fikirler öne sürüp hepsi kanıtlanamamıştır.. hatta big bangide denediler tutmadı çok sacma çünkü maddeleri oluşturan elementleri veya herneyse birleştiren bir yaratacı olan Allah vardır hiç bişey kendiliğinden oluşmadı

0|0
    0|1
  • hayırlısı ya

0|0
    0|0
  • Buyuk patlama bir baslangictir ve cogu kesim boyle kabul eder. Ancak sonrasi zaman zaman yasamin tuhafliklari olmus ve defalarca tekrar basa dondurulmuslerdir. Mesela eski insanlarin inanisim geregi kutsal kitabimiz da bahsedildigi ve gunumuz de bilim insanlarinca da kanitlanan felaketlerle basa dondurulmustur. Uygarligin zamanla fazla ilerlemesinden yozlasmanin zirve yapmasi gibi dunyanin civisi ciktiginda mutlaka biseyler olmustur. Yine inandigim Kitabimiza gore bu son evredir.

0|0
    0|0
  • kim patlattıysa ben görmedim parasını patlatan ödesin

0|1
    0|0
  • Şuana kadar varolan en mantıklı teori ama tatmin etmiyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama unutmayalım ki bu teori sadece evrenin yaratılışını anlatıyor varoluşundan sonra ne olduğu da diğer önemli bir teori konusu bence

• Rabbimin işi işte yine akıl sır erdiremiyoruz ;) millette buna kendi kendine oldu diyor varsın desinler kabir de görcekler neyin ne olduğunu ama Allah onları affetsin inşallah...

0|0
    0|0
  • Yani yaratici tarafindan mantikli baya. :D

0|0
    0|0
  • bütün merak ettiklerin kuranda var

0|0
    0|0
    • 2ay

Kuran sadece söylenti bize bilim lazım.

• 2ay

Bilinme ihtimalini kim bilebilir eğer bilirse zaten özel bir insan olmazmı ama okuyarak sorgulayarak doğru ve akılcıl bir görüşe sahib oluruz yoksa Ali bunu dedi Mehmet bunu dedi gibi ifadelerle hiçbir yol katedemeyiz. :D

• 2ay

zaten özel insan kuranda yazılanlarda allahın sözleridir!!

• Allah

0|1
    0|2
  • Kolpa mk

0|0
    0|1
  • kimin soyledigi onemli

0|0
    0|0
  • Yoktan var olan enerji ve kuantum mekaniğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Tabi de yarstıcı tarafından falan değil direk geçmiştir işte

0|0
    0|0
    • 2ay

Hiç bir şey kendiliğinden olmaz eğer olmuş olsaydı herkes birşey yarata bilirdi bence Evrim Teorisi de gerçek ama bu evrimi tetikleyen bir güç var evrenin ve kainatın kozmik güçlerini tam anlamıyla bilemiyoruz zamanla öğreniceğiz.

• 2ay

Bence gayet de olabilir :D ıslak bir yer gördüğünde buraya biri su dokmuş de diyebilirsin ya da yağmur yapmış da olabilir. İlla bir. bilice ihtiyaç yok bir şeyler olması için, bence tabi :D

Yükleniyor...