Kapat

Sevdiğinizle aynı görüşleri savunmak sizin için ne kadar önemli?

Sevdiğinizle aynı görüşleri savunmak sizin için ne kadar önemli?

siyasi olarak yaşam tarzı olarak düşünce olarak dini olarak veya herhangi bir karşı goruşünüz olması uyum sorunu yaratırmı yoksa anlayış gosterılebılırmı tavız verılebılırmı

Güncellemeler:
sevgi aşk tüm herşeyi absorbe eder diyerek olaya sarılmak büyük hata olur.tabi ki aynı görüşlerde olmak gerekiyor.işin inanç yeri değil belki ama siyasi,yaşam tarzı olarak farklı noktalarda durmak sürekli çatışma hali gerektirir ki gerek yok.

0|0
40|20

En İyi Kız Görüşü

• sevgi aşk tüm herşeyi absorbe eder diyerek olaya sarılmak büyük hata olur.tabi ki aynı görüşlerde olmak gerekiyor.işin inanç yeri değil belki ama siyasi,yaşam tarzı olarak farklı noktalarda durmak sürekli çatışma hali gerektirir ki gerek yok.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 39

• Benim için önemli değil ama fanatik şekilde düşünceleri varsa sorunlarımız olur.Eğer benim düşünceme saygısı yoksa kendi düşüncesiyle bana baskı yapıyorsa hakaret derecelerinde kendi düşüncelerini savunurken etrafa bunu bildiriyorsa bu ilişkimizi zedeler.Benim hiç bir politikayla bir partiyle bağlantım yok.Ben doğacıyım, kemalıştım atamın düşünclerini seviyorum ama barışla sevgiyle sanatla eylemlere katılmayı sevenlerdenim.Polis bile üzerimize yürürken eğilip vur, sık döv ama düşüncelerimi benden alamassin diyenlerdenim ve insanlara elimi kaldırmayanlardanım.Polise bile.Barışı, sevgiyi, hoş görüyü ve düşünce özgürlüğünden yanayım ve her ne kadar karşımdaki dindar olsa bile, milliyetici olsa bile solcu olsa bile onların düşüncelerine saygı gösterenlerdenim.

Hayırlısı

0|2
    0|0
    • herseyın fanatıklıgıne karsıyım futbol takımı tutar gıbı bırseylerın arkasından kosmak sıyası anlamda bana cazıp gelmıyor ınsan bazı seylere acık olmalı

• Sevgili kriterlerime uyan insanla bu tip konular aramızda herhangi bir sorun yaratmaz. Önceden uzlaşılmıştır, ilişkide herhangi bir zarar söz konusu olmaz.

Tabii saydıklarının da bir yerde etkisi var ama sevgi o kadar kutsak bir şey ki, her şey anlamını gözünde bir anda yitirebiliyor:)

0|1
    1|0
    • tabıkı ama sonrasında sorun olmazmı senın sıyah dedıgın onun ıcın beyaz sa...

• Sevgili olmadan önce konuşulmuyor mu bu tür şeyler?

Her şeyi göze alarak bir ilişkiye başlayan insana sorulmaz bu.

• din olarak aynı olmalı da diğerleri farklı olabilir.saygı gösterdiği müddetçe bende saygı gösteririm

1|1
    0|0
  • herkes aynı şeyi düşünse ortada düşünce denen birşey olmaz zaten. Ben dinlerim her şekilde çünkü bilinmeyen çok şey var herşey göz önünde yapılmıyor ama iş hakaret boyutuna ulaşırsa o hakareti kendisinin gözüne sokarım sonuçta herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil insan gibi anlat dinleyeyim

0|0
    0|0
  • din ,düşünce olarak önemlı fakat sıyası olarak ne kadar etkıler bılmıyorum acıkcası bıraz problem gıbı oda yalnız bırbırının düşüncelerıne saygı duyulduktan sonra tartısma ortamı yaratılmadıktan sonra çözülebılır bır durum

0|1
    0|0
  • Çok önemli benimle aynı görüşte olmalı

1|1
    0|0
  • bence önemli değil zaten olay onları tolere edebilmekte herşeye rağmen onu svmek kabul etmek hatta onun için sevmediğin şeylere katlanmakta

0|0
    0|0
  • hah geçen aynı şeyi ben yaşadım. sevgılım sol görüşlü atatürk sevgisi var içinde. tamam bende aynıyım ama geçen eylemler vardı ankarada onlara gtcem dedı gndermedım ben bişi olur diye komınıstım dedı bana bendede komınıst lafı ayrı bir tiksinti uyandırıyo nedendır bılınmez bir sebebi yok küçüklüğümden dayımlar vatan haini derlerdi yerleşmiş kafama.sevgılım açıkladı eşitlik isteyen bir grup falan dıye ama yinede ısınamadım tartıstık falan

0|0
    0|0
  • Çok önemli.İlk başlarda aman nolcak diyosun sonradan bir olay anında yüzüne vuruyo ya da saygı göstermiyor işte o zaman anlıyosun ki bu insanla ömür geçmez ve ayrılıyorsun.

0|1
    0|0
  • Tartışmayı bildikten sonra pek sorun olmaz ama tartışmayı bilemiyorsan işte o zaman büyük problemler ortaya çıkabilir

0|0
    0|0
  • benimle aynı görüşteki birisyle asla sevgili olmam eğer aynı şeyleri düşünüyorsak ne konuşacaz yanyana geldiğimizde öyle sevgili mi olurmuş

1|0
    1|0
    • zıt olmakta okadar hoş değil bence

• inan bana ayrılan sevgililerin geneli sıkıldığı için ayrılıyor hep aynı şeyleri düşünmek sadece sıkar yani benim görüşüm tabi

• çok çok önemli. müzik tarzımız hobilerimiz hayvanları sevmemiz, siyasi düşüncelerimiz hepsi aynı olmalı

0|0
    0|0
  • sosyal, kültürel ve siyasi uyum önemli. din bireysel bir kavram olduğundan saygı duyarım, saygı beklerim.

1|0
    0|0
  • Aslında basit gibi görünse de çok önemli benim için. İnsanlığı herşeyden önemlidir fakat bizi biz yapan değerlerde görüşlerimizde gizlidir ister istemez de uyum sorunu yaratır.

0|0
    0|0
    • emin ol yaratıyor ve bu eger evlılıkle sonuclanırsa sonunda bosanmayla bıtıyor bende oyle oldu

• benim siyasi görüşüm tam anlamıyla uyuşmaz ama anlaşıyoruz yok bir sıkıntı

0|0
    0|0
  • şu soruları güncelleyip durmayın rica ederim

0|0
    0|0
  • Siyasi konularda farklıysak çok zor.Apolitikse hiç şansı yok :)

0|0
    0|0
  • cook onemli acikcasi siyasi acidan benle ayni goruste olmayan birine tahammulum olmuyo genellikle kotu bu huy ama huy iste vazgecemiyorum dolayisiyla ayni goruste olmali ya da alttan almayi bilmeli

0|0
    0|0
  • karsıt olmak guzel cnku sen ondan o senden bısuru sey ogreneblırın belkı yanlıs bldgını dogru dogru bıldgını yanlıs oldgunu anlrsın ıddıdalasırsın arastırır ve herseye ortaya dokersınız ogrenmıs olursunuz herseyı

1|0
    1|0
  • siyasi olarak tınımda bile olmaz, değişmem değiştirmeye çalışmam, saygı duyar saygı beklerim sadece

din olarak seviyorsam katlanırım durumu olur

yaşam tarzı çok önemli ama tarzdan kasta göre değişir

0|0
    1|0
  • cok cok onemli onlar uymazsa direk kisilerde uymuyor.

0|1
    0|0
  • onemlı ama bazen de farklılıklar olması genede ıyıdr..

0|0
    0|0
  • çok önemli

0|0
    0|0
    • kesınlıkle katılıyorum mantık cercevesınde bunlar uyumun en onemlı parcaları

• siyasi olarak görüşlerimiz ayrı olabilir ama yaşam tarzı ve inanç olarak aynı olmak zorunda bide eğitim seviyesi olarak aynı olmalı..

0|0
    0|0
    • siyasi secımıde yasam tarzını yansıtmazmı zaten

• hayır mesela benim yaşam tarzımla oy verdiğim parti birbirine uymuyor çünkü benim tarzıma uygun olanı değil ülkenin selametini düşünürüm

• İrki siyasi gorusu vs onemli degil diyenlerden degilim. Benimle ayni goruslerde olmasi onemli yoksa ciddi ve saglikli bir iliskimiz olamaz ama karakter olarak bana benzemesin. Kisaca siyasi gorusu cok onemli.

0|0
    0|0
  • neyimiz aynıki:/

0|0
    0|0
  • adam gib ihiç bir konyla ilgilenmediğim için pek önemi olacağını sanmıyorum

0|1
    0|0
  • çoookkk önemli!

0|0
    0|0
  • Hayattaki onceliklerimiz farkli olursa yürümez :)

1|0
    0|0
  • baktığım ilk konulardan biri.. önemli.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 20

• Önemli değil.

Sevdiğimin görüşlerini benim için değiştirmeyecek kadar dik durması çok daha önemli.

Aşk, görüşlerden çok daha kutsal bir duygudur.

0|1
    0|0
  • Bu yazdıkların iki insanın birbirini tanıma sürecinde ortaya çıkan şeyler. Bunların arasındaki uyum gerçek sevginin önünü açıyor.

İki insanın birbirinin karbon kopyası olmasını gerektiğini demiyorum. Sadece iki insan arasındaki farklılıkların bir noktadan sonra sevgiye engel olduğunu, bunun kaçınılmaz olduğunu diyorum. İlla ki bir örnek vermek gerekirse; bir komünistle bir faşist aşk yaşayamaz, savundukları değerler taban tabana zıttır.

Dünyaya iki apayrı pencereden bakan ve aslında hiçbir ortak noktaları olmayan iki insanın birbirini sevmesi mümkün değildir, kendilerini kandırırlar. Onlarınki sevgi değil tutkudur, bir an önce bağlanma hevesinden doğan bir tür ilüzyondur.

0|1
    0|0
  • Benim görüşümü bastırmaya çalışmıyorsa, ya da beni değiştirmeye çalışmıyorsa umurumda olmaz. Kadınla erkek arasında çözülmesi gereken yeterince detay var zaten, işin içine siyasette girerse kişiye sıvamak kalır.

0|0
    0|0
  • akp li biriyle asla sevgili olmam mesela

1|0
    0|0
  • aynı görüşte değiliz bazı konularda sevgilimle ama birbirimize saygı gösteriyoruz o yüzden de sorun olmuyor aramızda hiç bir zaman;)

1|0
    0|0
  • Aynı görüşte değiliz şimdiye kadar da hiç sorun olmadı desem yeridir. 1 keresinde faşist demişti onun haricinde tartışma hatırlamıyorum zaten iş güç vs derken siyasete vakit kalmıyor

0|0
    0|0
  • valla seviyorsam düşüncelerine de bir şekilde ayak uydururum . bu işler böyle

0|0
    0|0
  • saygı gösterirse olabilir

0|2
    0|0
  • Aynı çatı altında yaşanacaksa sorun yaratabilir ama herkesin görüşüne de saygım vardır.

0|0
    0|0
  • Evlenmeden önce sorun olmaz ama evlendikten sonra büyük sorun olur hatta evliliği bile bitirebilir. Çocuk kimin inancına, görüşüne göre yetişecek olayı ortalığı yangın yerine çevirir...

0|0
    0|0
  • zıt kutuplarda düşüncelere sahip insanların mutlu olması imkansız mutlaka bir yerde ideolojik çatışma yaşanıyor ve sonu ayrılıkla son buluyor...

0|0
    0|0
  • farklılıklar bazen avantajdır, bazen de dezavantaj, herşeyi iyi dengelemek lazım:)

0|0
    0|0
  • hiç problem değil gönüller bir olsun yeter be ya :)

0|0
    0|0
  • verilmez ideolojileri olan onlardan vazgeçmeyen savunan insanlar dimdik durur

0|0
    0|0
  • Çok Da Önemli Değil ..

0|0
    0|0
  • denklik benim için önemli.benim evleneceğim insan hayata sağdan bakmalı.

0|0
    0|0
  • zerre önemi yok önemli olan kalben uyuşuyor olmamız

0|0
    0|0
  • aynı olmasa da yakın olmalı.

0|0
    0|0
  • Karşı görüşlü bir kızla zaten anlaşamam

dinininde islam olması şart

0|0
    1|0